بهداشت در واحد لاندری

13605 بازدید

۱۳۹۷-۰۸-۰۵

بهداشت در لاندری صنعتی

از آنجایی که افراد شاغل در لاندری مراکز درمانی بیشتر از سایرین در معرض بیماری‎ها قرار دارند، در صورت عدم رعایت بهداشت محیط در بیمارستان، بیشتر از دیگران  بیمار می‎شوند.

از طرف دیگر وضعیت سلامتی شخص نیز  بر کیفیت و کمیت کار تاثیر می‎گذارد. مبتلایان به بیماری‎های واگیر در صورت عدم رعایت مسایل بهداشتی علاوه بر به خطر انداختن جان خود، سایر همکاران یا افراد جامعه را نیز در معرض خطر قرار می‎دهند. افرادی که می خواهند در محیط‎های در معرض خطر مانند بیمارستان‎ها، کلینیک‎های تزریق و پانسمان  یا لاندری آنجا مشغول بکار شوند (بخصوص افرادی که نظافت آن محیط‎ها را بر عهده دارند) بایستی از نظر آگاهی و توانایی عملی به حدی برسند که نه تنها خود بیمار نشوند بلکه بتوانند با نظافت صحیح و رعایت کلیه مسایل مربوط از سرایت بیماری‎ها جلوگیری نمایند چرا که بدیهی است بازده یک فرد سالم بیشتر از یک فرد نا سالم است.

بهداشت در واحد لاندری

بهداشت در واحد لاندری

بهداشت در محیط مراکز درمانی

بهداشت محیط بیمارستان شامل کلیه اقداماتی است که از انتقال عوامل بیماری‎زای محیط خارج به داخل بیمارستان و بالعکس جلوگیری می‎کند. در این راستا عوامل محیطی همچون آب، فاضلاب، زباله، هوا، غذا و … باید به نحوی کنترل شوند تا علاوه بر ایجاد محیطی سالم و بهداشتی به بهبود بیماران نیز کمک نمایند.

بهداشت در لاندری مراکز درمانی

رختشویخانه از بخش‌های مهم بیمارستان است که از نظر بهداشتی و انتشار عفونت اهمیت زیادی دارد. اگر چه ملحفه والبسه آلوده در مراکز بهداشتی درمانی می‎تواند بعنوان منبعی از میکروارگانیسم های پاتوژن باشد اما گزارش تعداد موارد بیماری‎های ناشی از مراقبت‎های بهداشتی در ارتباط با منسوجات آلوده بسیار کم بوده با این وجود خطر انتقال بیمار ی از طریق لباس‎های آلوده در طول فرایند شستشو نبایستی نادیده گرفته شود.  

واحد لاندری (رختشویخانه) بیمارستان باید در محل مناسبی قرار داشته و مجهز به کلیه ماشین آلات لباسشویی، خشکن و اتوکشی باشد. ضمنا محل لوازم آلوده و شسته شده باید از یکدیگر کاملا مجزا باشند تا امکان مخلوط شدن آن‎ها و آلودگی ثانوی وجود نداشته باشد. نور، تهویه، حرارت و رطوبت این قسمت باید مناسب باشد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
الکترو موتور چیست؟

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید