وبلاگ

الکتروموتور جمکو (jemco)

الکتروموتور جمکو (jemco)

شرکت ماشین‎های الکتریکی جوین ( الکتروموتور جمکو ) در سال ۱۳۶۹ در شهرستان سبزوار با هدف تولید انواع ماشین‎های الکتریکی تاسیس شد. این تولیدات شامل الکتروموتورهای سه فاز صنعتی از ۱۵ کیلووات تا ۱۰ مگاوات مطابق با استانداردهای بین المللی می‎باشد.

۱۳۹۷/۰۸/۱۹

56 بازدید

انواع هتل ها بر حسب ستاره

انواع هتل ها بر حسب ستاره

هتل ها بر اساس کیفیتی که دارند درجه بندی می‎شوند. این کیفیت بر اساس مشخصه‎هایی نظیر خدمات رستوران هتل، تفریحات ، چشم انداز اتاق‎ها، امکانات و سایز اتاق‎ها، داشتن اسپا، لاندری مجهز و به روز، خدمات ورزشی، موقعیت و موارد اینچنینی ارزیابی می‎شود.

۱۳۹۷/۰۸/۱۲

117 بازدید

اصطلاحات در نامگذاری هتل‌ ها

اصطلاحات در نامگذاری هتل‌ ها

شاید این پرسش برای شما بارها پیش آمده باشد که اصطلاحاتی که آژانس های مسافرتی درباره هتل‌ ها به کار می برند به چه ‏معنایی میباشند؟ سعی کردیم در ‏این پست به تمامی ابهامات شما پاسخ بدهیم تا با اطلاعات کامل تری نسبت به انتخاب هتل خود اقدام نمایید. با ما همراه باشید‎ :‎‏‏ ‏‏ ‏ ‏‏‏ ‏‏‏‏ ‏‏

۱۳۹۷/۰۸/۰۹

93 بازدید

تاریخچه ایجاد استاندارد CE

تاریخچه ایجاد استاندارد CE

تاریخچه استاندارد CE به حدود ۴۰ الی ۵۰ سال پیش بر می‎گردد، زمانی که اتحادیه اروپا شکل می‎گرفت وزرای اقتصادی اروپا به این فکر افتادند که پایه های اتحادیه اروپا را محکم و قدرتمند کنند و در همین راستا عوامل متعددی وجود داشت از جمله اینکه که استانداردها در اروپا بسیار متفاوت بودند.

۱۳۹۷/۰۷/۰۷

187 بازدید

الکتروموتور VEM

الکتروموتور VEM

الکتروموتور VEM طبق استاندارد EN 60034) IEC 60072) و ابعاد و اندازه آن نیز طبق DIN 42673 , 42677 تولید و عرضه میگردد.
این سری الکتروموتور های VEM به صورت پایه دار و فلنچ دار ( IM B3, IM B35, IM B5, IM B14, IM B34 ) موجود می باشند که با بدنه ای از جنس چدن خاکستری سعی در کاهش ارتعاش آنها شده است.

۱۳۹۷/۰۶/۲۶

284 بازدید

رنگ کاری تابلو برق صنعتی

رنگ کاری تابلو برق صنعتی

تابلو برق در حقیقت فضایی فلزی است که همانند قفسه کتاب تجهیزات برقی در آن نصب می شوند و البته تابلو‎ها می‎توانند در بر گیرنده تجهیزات پنیوماتیک نیز باشند مانند شیر‎های برقی، کمپرسور و…
مراحل رنگ کاری تابلو برق- چربی زدایی- زنگ زدائی- فسفاته کاری- رنگ کاری

۱۳۹۷/۰۴/۲۵

566 بازدید

۵ عایق‎حرارتی‎رایج‎در‎جهان

۵ عایق‎حرارتی‎رایج‎در‎جهان

در بازار امروز شمار زیادی از مواد عایق کاری رایج و ارزان قیمت وجود دارد. بسیاری از آنها در اطراف ما مشاهده میشوند. هرکدام از این مواد دارای مزایا و معایبی هستند، در نتیجه، به هنگام تصمیم گیری در انتخاب ماده عایق کاریمناسب از کیفیت آنها نسبت به شرایط کاری محیط خود اطمینان حاصل کنید.

۱۳۹۷/۰۳/۰۲

602 بازدید

انواع خشک کن ها در صنایع مختلف

انواع خشک کن ها در صنایع مختلف

در سه دهه اخیر به خاطر مزایای مطلوب آنها در خشک کردن مواد دانه ای با قابلیت شناور شدن بسیار متداول است. ذرات بزرگ که قادر به شناور شدن نیستند را میتوان در بستر شناور با ذرات کوچکتر که قابلیت شناور شدن را دارند مخلوط کرد تا خشک شوند.

۱۳۹۷/۰۲/۲۶

777 بازدید

چیلر های جذبی و انواع آن

چیلر های جذبی و انواع آن

در سیستم های جذبی از کمپرسور گرمایی شامل : ژنراتور، ابزربر، پمپ و مبدل حرارتی برای جوشش مبرد در محوطه ای از محلول لیتیم بروماید و فشرده سازی بخار مبرد در فشار بالا استفاده میشود.افزایش فشار مبرد، دمای تراکم را نیز افزایش میدهد و این یعنی بخار مبرد در دما و فشار بالاتر به مایع تبدیل میشود

۱۳۹۷/۰۲/۲۱

747 بازدید

ماشین ظرفشویی را چطور تمیز کنیم؟

ماشین ظرفشویی را چطور تمیز کنیم؟

یکی از وسایلی که این روزها در خیلی از خانه ها پیدا می شود ، ماشین ظرفشویی است و یکی از مسائل پیرامون آن نحوه ی شستشوی این وسیله است.
ماشین‌های ظرفشویی به دو دسته بدنه فلزی و پلاستیکی تقسیم می‌شوند که هر دو در اثر شستشو ظروف و جمع شدن جرم و روغن در قسمت خروجی آب کثیف می‌شوند.

۱۳۹۷/۰۲/۱۹

515 بازدید

رگلاتور چیست؟

رگلاتور چیست؟

وظیفه رگلاتور تأمین فشار ثابت مورد نیاز مشعل است. برای انتخاب سایز مناسب رگلاتور به فشار ورودی، فشار خروجی و حداکثر جریان گاز نیاز است. عملکرد رگلاتور بر اساس برآیند نیروهای فنر، نیروی اختلاف فشار ورود و خروج و نیروی حاصل از وزن قطعات خواهد بود.

۱۳۹۷/۰۱/۱۶

709 بازدید

نورد چیست؟

نورد چیست؟

نورد فرآیندی است که در آن تغییر شکل پلاستیک فلز از طریق عبور آن از بین غلتک‎ها انجام می‎شود. استفاده از غلتک، مرسوم‎ترین روش شکل دادن به حساب می‎آید. از مزایای این روش توانایی تولید بالای آن است. به‎گونه‎ای که روزانه چند صدتن فلز را می‎توان نورد کرد. از انواع نورد می‎توان نورد گرم و نورد سرد را نام برد.

۱۳۹۷/۰۱/۰۶

1101 بازدید

بررسی تغییرات کیفیت طی خشک کردن میوه و سبزیجات

بررسی تغییرات کیفیت طی خشک کردن میوه و سبزیجات

ویژگی‎های ساختاری، به تخلخل و چگالی محصولات خشک شده مربوط می‎شود. خشک کردن تأثیر عمده‎ای بر ساختار سلولی دارد، برای مثال حضور قند و نمک بر دیواره ساختار سلولی تأثیر دارد و بر تخلخل ماده نیز تأثیر می‎گذارد. تغییرات در تخلخل بر ویژگی‎های بازیابی رطوبت اثر دارد. بازیابی رطوبت توسط ساختار متخلخل بهتر صورت می‎گیرد.

۱۳۹۶/۱۰/۲۰

1217 بازدید

کاربرد بخار

کاربرد بخار

آب در طبیعت در سه حالت جامد (یخ)، مایع (آب)، گاز (بخار) وجود دارد. بخار در واقع فاز گازی آب است. چنانچه آب حرارت ببیند و دمای آن افزایش پیدا کند می‎تواند به بخار تبدیل شود. بخار در صنایع مختلف کاربرد وسیعی دارد که مهمترین آنها عبارتند از: گرمایش، استریل کردن، نیروی محرکه، اتمیزه کردن و ایجاد رطوبت. در این نوشته به توضیح هریک از این کاربردها می‎پردازیم.

۱۳۹۶/۱۰/۰۴

914 بازدید