سوالات متداول

در این صفحه می توانید پاسخ سوالات متداول در زمینه عملکرد اجزای مختلف دیگ بخار را جستجو کنید. پاسخ سوالات شما احتمالاً در متن زیر موجود است در غیر اینصورت می توانید با دفتر فروش آکروپارس تماس حاصل فرمایید.

 سوالات پیرامون دیگ بخار

نحوه کارکرد مشعل در دیگ بخار چگونه است؟

در اثر مصرف آب به وسیله تولید بخار، وقتی سطح آب در حد نرمال است و فشار تنظیمی پایین می آید به رله کنترل مشعل دستور استارت صادر می شود، ابتدا به مدت حدوداً یک دقیقه فن مشعل شروع به کار می کند و گازهای باقی مانده در مسیر از دودکش خارج می شود و هوای مورد نیاز شعله به داخل دمیده می شود. بوسیله ترانس ولتاژ بالا جرقه مشعل روشن می شود و بین دو الکترود جرقه ایجاد میشود و در نهایت پمپ سوخت را به سر نازل ها می رساند. بوسیله جرقه سوخت پودر شده آتش می گیرد و شعله تأمین میشود.

طریقه نصب صحیح دودکش چه می باشد؟

  1. حداقل ارتفاع دودکش ۵ متر می باشد.
  2. یکعدد زانو در مسیر دودکش قابل قبول می باشد.
  3. دودکش باید با عایق حرارتی پوشانده شود.
  4. استفاده از دمپر در ارتفاع زیاد توسعه می گردد.

نحوه کارکرد دیگ بخار به چه صورت است؟

در ابتدا سطح آب داخل دیگ توسط لول کنترل تست می شود، در صورتی که سطح آب پایین باشد به پمپ دستور می دهد تا شروع بکار کند و آب را به داخل دیگ بخار انتقال می دهد و وقتی آب به سطح مورد نظر می رسد، پرشر سوئیج فشار را کنترل می کند، هنگامی که فشار از فشار تنظیمی پرشرسوئیچ کمتر باشد، دستور روشن شدن مشعل صادر می شود.

بهترین فشار کار دیگ بخار چه فشاری است؟

بهترین فشار کار دیگ بخار آکروپارس همان فشار کار اعلامی سازنده دیگ بخار می باشد. حتماً فشار کار دیگ بخار باید متناسب با فشار کار دستگاههایی باشد که از بخار استفاده می کنند.

مقدار تولید بخار به ازای هر متر مربع از سطح حرارتی چقدر است؟

تقریباً به ازای هر متر مربع از سطح حرارتی در دیگ بخار ۴۰ تا ۵۰ کیلوگرم بخار تولید میشود.

انواع فشار در دیگ بخار چگونه است؟

الف) فشار کار: فشاری که دیگ بخار در آن کار می کند.
ب) فشار طراحی: فشاری است که بدنه و قطعات دیگ بخار بر مبنای آن طراحی می گردد و حدود ۳۰ درصد بالاتر از فشار کار می باشد.

شرایط آب مصرفی در دیگ بخار باید چگونه باشد؟

مشخصات استاندارد آب تغذیه تا فشار ۳۰ بار، جهت کنترل عملکرد دستگاه های تصفیه و سایر اقدامات لازم به صورت ذیل می باشد:

ph=9-11

ppm=0

آب ورودی به دیگ بخار باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

سختی آب ورودی به دیگ بخار باید معادل صفر باشد، رنج قلیائیت آب باید حداقل ۷ باشد، آب مورد استفاده ی دیگ بخار باید حتی الامکان بدون حباب باشد چراکه اکسیژن باعث خوردگی در لوله ها می شود، مناسب ترین آب برای کار دیگ بخار آکروپارس، آب بدون املاح و اکسیژن با قلیائیت بالا می باشد.

 احیاء دستگاه سختی گیر دستی (فلزی) آکروپارس توسط شیر چند راهه چگونه انجام می شود؟

اهرم شیر را به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی موقعیت ۱ بگذارید تا عمل شستشوی معکوس انجام شود. بدین ترتیب مواد معلق خارجی از بستر زدوده و تراکم بستر کاهش می یابد. شیر منبع آب نمک را باز کنید و اهرم را به مدت ۲۵-۴۰ دقیقه در موقعیت ۲ قرار دهید تا رزین ها با آب نمک شستشو شوند. اهرم را در موقعیت ۲ نگهدارید. شیر منبع آب نمک را ببندید تا رزین به طور کامل با آب تمیز شستشو شود و آب نمک وارد منبع تغذیه و دیگ بخار نشود. به منظور بهره برداری از دستگاه سختی گیر اهرم شیر را به موقعیت ۳ منتقل کنید. کمبود نمک مخزن آب نمک را جبران و مخزن را با آب سختی گرفته شده پر کنید.

احیاء دستگاه سختی گیر رزینی اتوماتیک آکروپارس چگونه انجام می شود؟

در دستگاه سختی گیر رزینی اتوماتیک آکروپارس، عملیات شستشوی رزین به طور اتوماتیک و بدون نیاز اپراتور انجام می گیرد.

احیا دستگاه سختی گیر پلی اتیلن آکروپارس چگونه انجام می شود؟

ابتدا شیر ورود به منبع کندانس دیگ بخار را می بندیم. سپس ۴ کیلو نمک صنعتی یا نمک ید دار را از بالا به سطح مواد می ریزیم. آنگاه شیر تخلیه را باز می کنیم و اجازه می دهیم ۳۰ دقیقه تمامی املاح و لجن داخل دستگاه تخلیه شود. بعد از آن شیر تخلیه را می بندیم. در خاتمه شیر ورود به منبع کندانس دیگ بخار را باز می‌کنیم. با این کار دستگاه احیا شده و آماده کار می‌باشد.

برای خرید و سفارش دیگ بخار آکروپارس چه باید کرد؟

با توجه به گستره وسیع استفاده از دیگ بخار آکروپارس اگر طراحی صنعتی با اطلاعات فنی مورد نظر موجود است کافی است که اطلاعاتی از جمله ظرفیت یا بار گرمایی مورد نیاز، دمای کار مورد نیاز و سوخت مصرفی دیگ بخار همچنین کاربرد و جانمایی مصرف کننده ها در اختیار سازنده دستگاه قرار داده شود. با توجه به مورد مصرف وبه دنبال آن استفاده از مواد اولیه که در دستگاه های مختلف متفاوت است قیمت هر دستگاه متغیر بوده و برای کسب اطلاعات بیشتر لازم است با دفتر مرکزی فروش شرکت آکروپارس تماس حاصل نمایید.

[تعداد: ۹   میانگین: ۲.۹/۵]