مقالات

معرفی شغل خشکشویی، شرایط راه ‎اندازی و تجهیزات آن

معرفی شغل خشکشویی، شرایط راه ‎اندازی و تجهیزات آن

با توجه به افزایش مشغله‎ های روزمره و کمبود وقت، خشکشویی جزء ضرورتی ‎ترین نیازهای هر خانواده محسوب می‎گردد، در نتیجه فعالیت در این حرفه می‎تواند از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه باشد. با توجه به اینکه این حرفه جزء مشاغل خدماتی پر بازده، کم خطر و کم هزینه می‎باشد، تاسیس خشکشویی گزینه مناسبی برای افرادی که قصد راه‎اندازی کسب و کار مستقل با سرمایه اولیه کم را دارند، محسوب می‎گردد.

۱۳۹۹-۰۲-۲۲

18713 بازدید

بررسی کامل شغل و لوازم خشکشویی

بررسی کامل شغل و لوازم خشکشویی

در این مقاله به بررسی فرآیند خشکشویی، چه لباس هایی به خشکشویی نیاز دارند؟ ،تفاوت خشکشویی با آبشویی، مزایا و معایب خشکشویی ، معرفی شغل خشکشویی، مهارت ها و وظایف کارکنان، بررسی کامل دستگاه های مخصوص، تجهیزات شست و لوازم خشکشویی پرداخته ایم.

۱۳۹۹-۰۲-۲۱

438532 بازدید

فلنج چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع آن؟

فلنج چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع آن؟

فلنج ها ابزار و صفحه های دایره ای شکل اند که دارای سوراخ هایی دراطرافشان هستند و برای اتصال استفاده می شوند. کاربرد اصلی آن ها بستن لوله ها به یکدیگر و اتصال قطعات دیگر است و از کاربرد دیگر آن می توان به تغییر مسیر و تغییر قطر لوله ها اشاره کرد.

۱۳۹۹-۰۲-۱۹

4933 بازدید

خشکشویی چیست و چه تفاوتی با روش آبشویی دارد؟

خشکشویی چیست و چه تفاوتی با روش آبشویی دارد؟

شما نیز مانند بسیاری از افراد ممکن است پاسخ درستی برای سوال خشکشویی چیست؟ نداشته باشید و با روش و مزایای استفاده از این روش برای شستشو آشنا نباشید، در این مقاله سعی می‎کنیم شما را با روش‎ خشکشویی آشنا ساخته و معایب و مزایای استفاده از این روش را شرح دهیم.

۱۳۹۹-۰۲-۱۴

13169 بازدید

دی اریتور دیگ بخار

دی اریتور دیگ بخار

دی اریتور دیگ بخار یک مبدل حرارتی با تماس مستقیم است که به کمک برخورد آب و بخار و در نتیجه گرم کردن آب، گازهای محلول در آب را از آن جدا می‎کند. همچنین به دلیل پایین بودن فشار جزئی گازهای مورد نظر در فضای داخلی دی اریتور، گازهای محلول در آب به فضای مجاور خود (فاز بخار) منتقل می‎گردند.

۱۳۹۹-۰۲-۰۱

3033 بازدید

تست دیگ بخار

تست دیگ بخار

بزرگترین چالش برای دیگ های بخار از بین رفتن آنها و ایجاد ترک و خوردگی می باشد. از آنجا که نحوه کار کرد دیگ بخار بر طول عمر آن تاثیر دارد، باید در همه ی موارد نواقص قبل از شروع کار برطرف شوند. برای مثال نظارت بر جوشکاری و تست جوش همراه با برنامه ریزی عمیق و روشهای حیاتی ضروری است. با انجام عملیات بازرسی دقیق می توانیم بدون نگرانی دستگاه را مورد بهره برداری قرار دهیم.

۱۳۹۹-۰۱-۲۵

189125 بازدید

بررسی فن ها و دمنده ها در واحد بویلر

بررسی فن ها و دمنده ها در واحد بویلر

فن ها و دمنده ها برای جا به جا کردن گاز ها (سیالات قابل تراکم) استفاده میشوند. در اکثر موارد از عبارات تجهیزات گردان یا تجهیزات انتقال سیال که شامل پمپ، فن، دمنده، و کمپرسور است فارغ از نوع سیال استفاده میکنم چون هر نوع کار مشابهی، یعنی انتقال حجم معین سیال، را با اعمال انرژی به آن انجام میدهند .

۱۳۹۹-۰۱-۱۶

539 بازدید

کنترل پمپ ها در بویلر

کنترل پمپ ها در بویلر

زمانی بود که تنها کنترل پمپ ها روی کارکرد پمپ، روشن و خاموش کردن آن بود که هنوز هم یک مساله عادی برای پمپاژ مایعات است که تقریبا منحصر به تغذیه بویلر های کم فشار و بازگرداندن کندانسیت است اما تکنولوژی مدرن قابلیت ها را افزایش داده و اپراتور عاقل باید بتواند از آنها استفاده کند.

۱۳۹۹-۰۱-۱۱

550 بازدید

مشعل ها و انواع نارسایی در آن ها

مشعل ها و انواع نارسایی در آن ها

اکثر بویلرها گرمای مورد نیاز خود را از سوختن سوخت در بویلر به دست می آورند. لوازمی که برای احتراق وجود دارند که مشعل نامیده نمی شوند مثل سوخت اند از (stoker) ولی همه آن ها سوخت و هوا را ترکیب میکنند تا مخلوط قابل احتراق تولید شود. هدف مشعل کنترل اختلاط سوخت و هوا است تا احتراق نرم و یکنواختی در کوره حاصل شود. 

۱۳۹۸-۱۲-۲۸

647 بازدید

بررسی اکونومایزر و کاربرد آن

بررسی اکونومایزر و کاربرد آن

اکونومایزر چیست ؟ اکونومایزر با انتقال انرژی از دود به آب تغذیه بویلر حرارت را به تله می اندازد تا حرارت از بویلر خارج نشود.

کاربرد اکونومایزر چیست؟ اکونومایزر بیشتر در واحدهای فشار بالا دیده می شود و در واحدهای کم فشار یا HTHW استفاده نمی شوند.

۱۳۹۸-۱۲-۲۱

693 بازدید

لول کنترل؛ قطع کن سطح پایین و سطح بالا بویلر

لول کنترل؛ قطع کن سطح پایین و سطح بالا بویلر

قطع کن سطح پایین آب اصلی ترین وسیله محافظت بویلر در زمانی است است که سطح آب خیلی پایین است. قطع کن باید طوری نصب شود که موقعیت آن نسبت به بویلر ثابت باشد و انبساط حرارتی، موقعیت آن را نسبت به سطح پایین آب تغییر ندهد.

۱۳۹۸-۱۲-۰۵

773 بازدید