مقالات

بررسی فن ها و دمنده ها در واحد بویلر

بررسی فن ها و دمنده ها در واحد بویلر

فن ها و دمنده ها برای جا به جا کردن گاز ها (سیالات قابل تراکم) استفاده میشوند. در اکثر موارد از عبارات تجهیزات گردان یا تجهیزات انتقال سیال که شامل پمپ، فن، دمنده، و کمپرسور است فارغ از نوع سیال استفاده میکنم چون هر نوع کار مشابهی، یعنی انتقال حجم معین سیال، را با اعمال انرژی به آن انجام میدهند .

۱۳۹۹-۰۱-۱۵

53 بازدید

کنترل پمپ ها در بویلر

کنترل پمپ ها در بویلر

زمانی بود که تنها کنترل پمپ ها روی کارکرد پمپ، روشن و خاموش کردن آن بود که هنوز هم یک مساله عادی برای پمپاژ مایعات است که تقریبا منحصر به تغذیه بویلر های کم فشار و بازگرداندن کندانسیت است اما تکنولوژی مدرن قابلیت ها را افزایش داده و اپراتور عاقل باید بتواند از آنها استفاده کند.

۱۳۹۹-۰۱-۱۰

55 بازدید

مشعل ها و انواع نارسایی در آن ها

مشعل ها و انواع نارسایی در آن ها

اکثر بویلرها گرمای مورد نیاز خود را از سوختن سوخت در بویلر به دست می آورند. لوازمی که برای احتراق وجود دارند که مشعل نامیده نمی شوند مثل سوخت اند از (stoker) ولی همه آن ها سوخت و هوا را ترکیب میکنند تا مخلوط قابل احتراق تولید شود. هدف مشعل کنترل اختلاط سوخت و هوا است تا احتراق نرم و یکنواختی در کوره حاصل شود. 

۱۳۹۸-۱۲-۲۷

179 بازدید

بررسی اکونومایزر و کاربرد آن

بررسی اکونومایزر و کاربرد آن

اکونومایزر چیست ؟ اکونومایزر با انتقال انرژی از دود به آب تغذیه بویلر حرارت را به تله می اندازد تا حرارت از بویلر خارج نشود.

کاربرد اکونومایزر چیست؟ اکونومایزر بیشتر در واحدهای فشار بالا دیده می شود و در واحدهای کم فشار یا HTHW استفاده نمی شوند.

۱۳۹۸-۱۲-۲۰

210 بازدید

لول کنترل؛ قطع کن سطح پایین و سطح بالا بویلر

لول کنترل؛ قطع کن سطح پایین و سطح بالا بویلر

قطع کن سطح پایین آب اصلی ترین وسیله محافظت بویلر در زمانی است است که سطح آب خیلی پایین است. قطع کن باید طوری نصب شود که موقعیت آن نسبت به بویلر ثابت باشد و انبساط حرارتی، موقعیت آن را نسبت به سطح پایین آب تغییر ندهد.

۱۳۹۸-۱۲-۰۵

288 بازدید

دی اریتور دیگ بخار

دی اریتور دیگ بخار

دی اریتور دیگ بخار یک مبدل حرارتی با تماس مستقیم است که به کمک برخورد آب و بخار و در نتیجه گرم کردن آب، گازهای محلول در آب را از آن جدا می‎کند. همچنین به دلیل پایین بودن فشار جزئی گازهای مورد نظر در فضای داخلی دی اریتور، گازهای محلول در آب به فضای مجاور خود (فاز بخار) منتقل می‎گردند.

۱۳۹۸-۱۱-۰۷

2243 بازدید

نکاتی که باید در مورد نظافت منسوجات هتل بدانید!

نکاتی که باید در مورد نظافت منسوجات هتل بدانید!

فرآیند تمیزکاری نظافت منسوجات هتل با وجود برنامه میتواند بسیار کارآمدتر دنبال شود. این بدین خاطر است که پس از مدتی خدمه ی هتل قادر خواهد بود تا برنامه ی روتین خودر ا بداند و هربار که اتاقی را تمیز میکند، سرعت کارش بالاتر رود را که دیگر لازم نیست تمام مراحل دوباره تکرار شود

۱۳۹۸-۱۱-۰۲

534 بازدید

همه چیز درباره انتخاب حوله ها در هتل

همه چیز درباره انتخاب حوله ها در هتل

وقتی که به حوله ی حمام فکر میکنید احتمالا پارچه های شستشو، حوله های دست و حوله های استاندارد حمام به ذهنتان میرسند. ولی برای اینکه هتل شما مجهز به هر چیزی که لازم است بشود تا محل اقامت راحت و تمیزی را برای مهمانان خود رقم بزنید.

۱۳۹۸-۱۰-۳۰

1397 بازدید

۱۰ نکته درباره خریداری منسوجات هتل و مراقبت از آن

۱۰ نکته درباره خریداری منسوجات هتل و مراقبت از آن

اگر هتل ها درباره فرایند خرید و مراقبت از منسوجات هوشیارانه عمل کنند، منسوجات از طول عمر بیشتری برخوردار خواهند بود. هتل ها در هنگام خرید منسوجات جدید میتوانند رضایت مشتری را بالا برده، هزینه های مربوط به نیروی کار و امور عملیاتی خود را کاهش دهند.

۱۳۹۸-۱۰-۲۸

1407 بازدید