مقالات

همه چیز درباره سوپاپ اطمینان

همه چیز درباره سوپاپ اطمینان

سوپاپ اطمینان در قسمت بالای دیگ بخار (بدون واسطه) نصب می‎شود. این قطعه جهت جلوگیری از افزایش بیش از حد معمول فشار داخلی دیگ بخار به کار می‎رود. کلید کنترل فشار تا زمانی قادر به تنظیم فشار است که کلیه سیستم از عملکرد درست برخوردار باشد.

۱۳۹۷/۰۴/۲۰

105 بازدید

روش مصرف محصولات تخصصی کنکورد

روش مصرف محصولات تخصصی کنکورد

با توجه به حجم سوالاتی که در رابطه با طریقه مصرف صحیح محصولات تخصصی کنکورد از ما شد و بسیاری از دوستان به طریقه نا صحیح لکه گیری کرده بودند که موجب عدم نمایش نتیجه مطلوب روی پارچه شده بود، در این مقاله روش های استفاده درست از محصولات تخصصی کنکورد را برای شما نوشتیم.

۱۳۹۷/۰۴/۱۶

137 بازدید

بررسی کامل تجهیزات و لوازم کارواش بخار

بررسی کامل تجهیزات و لوازم کارواش بخار

در این مقاله به بررسی انواع کارواش، کارواش بخار، مزایا کارواش بخار و چگونگی کاهش هزینه ها، معرفی دستگاه کارواش نانو بخار، معرفی تمامی تجهیزات جانبی و لوازم کارواش بخار و معرفی مواد شوینده های نانو برای اتومبیل میپردازیم.

۱۳۹۷/۰۴/۱۳

159 بازدید

بررسی کامل شغل و لوازم خشکشویی

بررسی کامل شغل و لوازم خشکشویی

در این مقاله به بررسی فرآیند خشکشویی، چه لباس هایی به خشکشویی نیاز دارند؟ ،تفاوت خشکشویی با آبشویی، مزایا و معایب خشکشویی ، معرفی شغل خشکشویی، مهارت ها و وظایف کارکنان، بررسی کامل دستگاه های مخصوص، تجهیزات شست و لوازم خشکشویی پرداخته ایم.

۱۳۹۷/۰۴/۰۹

227 بازدید

بررسی کامل تجهیزات‎ لاندری و رختشویخانه

بررسی کامل تجهیزات‎ لاندری و رختشویخانه

تجهیزات‎ لاندری در صنعت میهمان نوازی می‎تواند یکی از راه‎های آسیب پذیری به میهمان باشد، به علاوه عدم رعایت بهداشت ملزومات شستنی و البسه گاها بسیاری از بیماری های پوستی، قارچ، انگل، کچلی، شپش و… از این طریق منتقل شده، و میتواند آسیب‎های جبران ناپذیری را متوجه شخص میهمان کند. در هتل‎های ۳ تا ۵ ستاره شستشو و رعایت بهداشت البسه میهمانان وظیفه اصلی بخش لباسشویی یا رختشویخانه یا لاندری است.

۱۳۹۷/۰۴/۰۶

254 بازدید

بررسی کامل لوازم و تجهیزات دیگ‎بخار

بررسی کامل لوازم و تجهیزات دیگ‎بخار

دیگ‎بخار دارای لوازم و تجهیزات کنترلی و جانبی زیادی می‎باشد. هر یک ازین موارد در امنیت و کیفیت و همچنین قیمت دیگ بخار موثر است. اما باید بدانیم که وجود بسیاری از این تجهیزات در استاندارد های جهانی هم نام برده شده و ضرورت دارد. در این مقاله به برخی از مهم ترین اجزای دیگ بخار و نحوه عملکرد هر یک می‎پردازیم.

۱۳۹۷/۰۴/۰۲

258 بازدید

هزینه ها در لاندری

هزینه ها در لاندری

لاندری یا رختشویخانه یا لنژ به عنوان یکی از بخش های مهم در هر مرکزی اعم از هتل‎ها، بیمارستان‎ها، پادگان‎ها، خشکشویی‎ها و رختشویخانه‎های صنعتی هزینه هایی برای راه اندازی و نگهداری دارد.
اگر به تمام راه کارها برای کاهش هزینه در لاندری هم توجه کنیم تنها بخشی از هزینه ها کاسته خواهد شد، دسته دیگری ازین هزینه ها ضروری بوده و کوتاهی در هر یک از آنها می‎تواند خسارت هایی را در بر داشته باشد.

۱۳۹۷/۰۳/۲۸

339 بازدید

کارواش بخار راهی برای مقابله با کم آبی

کارواش بخار راهی برای مقابله با کم آبی

دستگاه بخار برای کارواش‎بخار امروزه بسیار ضروری به نظر می‎رسد. کمبود آب و راه‌‎های مقابله با آن مورد بحث بسیاری از نهادها و سازمان‎های تصمیم گیر در این زمینه می‎باشد. کارواش ها بعنوان یکی از پر مصرف‎ترین مشترک‎های جامعه شهری شمرده می‎شوند.
یکی از راههای صرفه‎جویی در مصرف آب در حوزه کارواش، حذف سیستم سنتی و روی آوردن به سیستم مدرن استفاده از کارواش نانو بخار می‎باشد.

۱۳۹۷/۰۳/۲۶

296 بازدید

شستشو و لکه بری لباس بدون اسیب به پارچه

شستشو و لکه بری لباس بدون اسیب به پارچه

تما برای شما پیش آمده است بخاطر اینکه نتوانستید لکه های روی لباس را پاک کنید آن را کنار گذاشته باشید . در مقاله قبل با مضمون نکات کلیدی شستشو با آب سرد گفتیم که برای سالم ماندن لباس ها و بهره‎وری انرژی مصرفی ماشین لباسشویی بهتر است به استثناء البسه عفونی برای شستشو با آب داغ وداع کنید.

۱۳۹۷/۰۳/۲۳

447 بازدید

نکات کلیدی شستشوی لباس با آب سرد

نکات کلیدی شستشوی لباس با آب سرد

وقتی بحث از شستن لباس هایتان پیش می‎آید احتمالا شما هم در وهله اول فکر جدا سازی لباس های رنگی از سفید و لباس های مشکی از مابقی البسه به ذهنتان خواهد رسید، اما امروزه برخی معتقدند که روش های سنتی خیلی هم برای شست وشو قابل استفاده نیستند.

۱۳۹۷/۰۳/۲۱

355 بازدید

دیگ روغن داغ و کاربرد آن در صنایع مختلف

دیگ روغن داغ و کاربرد آن در صنایع مختلف

دیگ روغن داغ و بررسی کاربرد آن، دیگ روغن داغ به تجهیزاتی گفته می‎شود که برای گرمایش روغن‎های مخصوص حرارتی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‎گیرد. این نوع بویلرها در صنعت جهت انتقال حرارت‎های غیرمستقیم در فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار می‎گیرند.

۱۳۹۷/۰۳/۱۶

369 بازدید

نکات کلیدی نصب و راه اندازی مشعل های گاز سوز

نکات کلیدی نصب و راه اندازی مشعل های گاز سوز

جهت آشنایی با نکات فنی و نصب و را ه اندازی مشعل موارد زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

مشعل مستقیما توسط فلنچ به دیگ بسته می‎شود که برای اتصال عایق فلنچ به دیواره دیگ از صفحه آزبست استفاده می‎گردد. جهت نصب مشعل، آنرا بصورت افقی روبروی دیگ قرار دهید بطوریکه لوله خروج شعله داخل دیگ قرار گیرد. فلنچ را روی دیواره دیگ قرار داده و توسط پیچ‎ها بطور یکنواخت محکم کنید.

۱۳۹۷/۰۳/۱۴

323 بازدید

نکات تکمیلی برای انتخاب مشعل (قسمت۲)

نکات تکمیلی برای انتخاب مشعل (قسمت۲)

مشعل در دیگ بخار و صنایع مختلف از قطعات مهم و خطرناک میباشد که باید با اجزای آن آشنا باشیم تا بتوانیم بهترین مشعل را برای استفاده انتخاب کنیم .در این مقاله ما شما را راهنمایی خواهیم کرد که چه مشعلی بهترین مشعل میباشد. ۰۲۱-۵۳۸۴۳ دفتر فنی و مهندسی آکروپارس

۱۳۹۷/۰۳/۱۲

350 بازدید

نکات و راهنمای کامل انتخاب مشعل

نکات و راهنمای کامل انتخاب مشعل

-توان حرارتی مشعل را ظرفیت حرارتی مشعل می‎نامند که عبارت است از انرژی حرارتی حاصل از احتراق کامل سوخت در هر ساعت، ظرفیت حرارتی مشعل معمولا بر حسب Kcal/H بیان می‎شود.

-سوخت مشعل‎های گازی از نوع CNG (گازطبیعی) می‎باشد. در صورت دو سوخته بودن، سوخت مشعل‎ها می‎تواند گاز طبیعی با گازوئیل یا گاز با مازوت باشد.

۱۳۹۷/۰۳/۰۹

378 بازدید

۴نکته‎مورد‎اهمیت‎درهتل‎ها

۴نکته‎مورد‎اهمیت‎درهتل‎ها

اگر هتلدارهتل هستید میدانید که سیستم اطفاء حریقیک ضرورت بی چون و چرا است. درحالیکه تمامی مناطق هتل نیازمند توجه هستند، نقاط ویژه ای وجود دارند که در زمینه مدیریت بحران برنامه خاصی را میطلبد مانند رخت شوی خانه ها که همواره مکانی خطرناک برای آتش سوزی های نامحدود در هتل ها بوده اند

۱۳۹۷/۰۳/۰۷

430 بازدید

پدیده کاویتاسیون چیست؟

پدیده کاویتاسیون چیست؟

تعریف: هرگاه در محلی از پمپ (غالبا پروانه) هوا تجمع کند و حباب گاز تشکیل شود در هنگام خروج این گاز از لبه پروانه این حباب ها میترکد و فشار منفی بالایی روی پروانه ایجاد میکند که باعث خوردگی پمپ، لرزش، سروصدا، از بین بردن آببندی و کاهش یازده میشود.

۱۳۹۷/۰۳/۰۵

425 بازدید