مقالات

مواد مضر شیمیایی برای تصفیه آب بویلر

مواد مضر شیمیایی برای تصفیه آب بویلر

من همواره شکایت روسای واحدها را درباره گرانی مواد شیمیایی تصفیه کننده آب می‎شنوم، آن‎ها ارزان نیستند و شما نمی‎توانید روش مصرف آن را به صورت تصادفی و آزمایشی امتحان کنید (به علت گرانی)، در یک واحد نرمال این مواد ۲ درصد کل هزینه‎ها را به خود اختصاص می‎دهند.

۱۳۹۸-۰۸-۰۹

162 بازدید

تمیز کاری یا تعویض لوله‎های بویلر

تمیز کاری یا تعویض لوله‎های بویلر

یکی از لوازمی که تعویض می‎شود لوله‎های بویلر است. آن‎ها طوری طراحی شده‎اند که گرما را به سرعت انتقال دهند و به شدت در معرض رسوب زایی و خوردگی قرار دارند. روش‎هایی برای تمیز کردن رسوب لوله‎ها وجود دارد بنابراین نیاز مبرم به تعویض آن‎ها نیست.

۱۳۹۸-۰۸-۰۵

192 بازدید

آماده سازی برا خوابیدن بویلر (Lay Up)

آماده سازی برا خوابیدن بویلر (Lay Up)

زمانی که بویلر برای مدتی استفاده نخواهد شد (بیش از یک هفته) اپراتورها باید مطمئن شوند که بویلر به نحوی نگه داشته می‎شود که از خوردگی و سایر خسارات جلوگیری گردد. عملیاتی که بویلر را برای رکود به مدت طولانی آماده می‎کند ((Lay Up)) نامیده می‎شود.

۱۳۹۸-۰۶-۱۰

553 بازدید

استفاده چرخشی از بویلرها

استفاده چرخشی از بویلرها

جهت به استهلاک نیوفتادن دستگاه‎های بویلر در یک واحد حرفه ای لازم است اپراتور بتواند با یک چرخه معین بویلرها را وارد مدار کند. نه اینکه چند بویلر همزمان جهت تامین بار روی مدار باشند. استفاده چرخشی از بویلرها باید در دستور کار یک اپراتور حرفه‎ای باشد.

۱۳۹۸-۰۵-۲۴

612 بازدید

پاک سازی یا پرژ بویلر

پاک سازی یا پرژ بویلر

زمانی که جریان هوا تثبیت شد، بویلر را پرژ می‎کنیم. پرژ، جریان پایدار هوا در بویلر است که باید به اندازه‎ای ادامه یابد تا اطمینان حاصل شود تمام مواد سوختی از دودکش خارج شده و با روشن شدن مشعل آتش نمی‎گیرد. برای راه اندازی اولیه باید محاسباتی انجام شود تا زمان و نرخ عملیات پرژ تعیین شود.

۱۳۹۸-۰۴-۲۳

950 بازدید

تعمیرات دیگ بخار

تعمیرات دیگ بخار

با توجه به کاربرد بسیار دیگ‎های بخار در صنعت و بسیاری از زمینه‎های شغلی از تولیدی‎های پوشاک و خشکشویی‎ها گرفته تا صنایع نفتی و لبنی و… و همچنین اهمیت موضوع ایمنی در این دستگاه، می‎بایست جهت پیشگیری از بروز حوادث خطرناک این دستگاه به صورت سالیانه توسط تکنسین‎های متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

۱۳۹۸-۰۴-۱۷

1114 بازدید

مواردی که برای راه اندازی واحد بویلر باید بررسی کنید!

مواردی که برای راه اندازی واحد بویلر باید بررسی کنید!

تفاوت‎های اساسی بین راه اندازی واحد بویلر جدید با واحد قدیمی‎تر وجود دارد. زیرا اولین بار است که امتحان می‎شود و هیچ کس از مشکلات احتمالی آن آگاه نیست. این راهنمایی‎ها می‎تواند شما را در راه اندازی خوب کمک کند.

۱۳۹۸-۰۴-۱۰

1176 بازدید

کاربری شیر دیگ بخار

کاربری شیر دیگ بخار

در واحد‎های بویلر همچون رشته‎های ورزشی قهرمانان وجود دارند. آن‎ها مهارت و تجربه خود را با خاموش کردن، بالا آوردن و در مدار قرار دادن بویلر نشان می‎دهند. این کار کنترل هزاران اسب بخار توان با امکان بالقوه انفجار است که از تخیل بسیاری از ما فاصله دارد.

۱۳۹۸-۰۴-۰۴

1002 بازدید

آموزش ثبت وقایع واحد بویلر

آموزش ثبت وقایع واحد بویلر

این اسناد مانند ابزاری حاوی اطلاعات مفید است که به اپراتورها امکان گرفتن تصمیمات مقتضی را فراهم می‎آورد. در بسیاری موارد این‎ها تنها اسناد ثبت شده امور بهره برداری واحدند با بررسی آن‎ها اپراتور می‎تواند تشخیص دهد که آیا وضعیت موجود فشار یا موارد مشابه گذشته هم‎خوانی دارد یا نه؟

۱۳۹۸-۰۳-۳۰

1297 بازدید

اهمیت مستندسازی وقایع بویلر و SOP در واحد دیگ بخار

اهمیت مستندسازی وقایع بویلر و SOP در واحد دیگ بخار

مستندسازی وقایع بویلر همان نوشتن کارها روی کاغذ هست . مستند سازی کار چندان سختی نیست؛ فقط باید فرم‎های موجود را پر کنید. زیرا آن سند اثبات این است که شما کاری را که باید، انجام داده‎اید و در ادامه خواهید دید بهره برداری بسیار بهتری از دیگ بخار خود خواهید داشت.

۱۳۹۸-۰۳-۲۶

1108 بازدید

هرچیزی که اپراتور بویلر باید درباره برق بداند!

هرچیزی که اپراتور بویلر باید درباره برق بداند!

در زمان حاضر نه تنها برق ،تامین کننده سیستم‎های کنترلی است بلکه عصر استفاده از تولید توزیع شده است که در آن بویلرها به اندازه‎های مختلف، برق تولید می‎کنند. لازم است که اپراتورهای آینده به قدر کافی درباره برق بدانند تا آن را تولید، استفاده و احیانا رفع ایراد کنند.

۱۳۹۸-۰۳-۲۳

1119 بازدید

واحد مرکزی بویلر یا واحدهای خصوصی؟کدام بهینه‏‎تر است؟

واحد مرکزی بویلر یا واحدهای خصوصی؟کدام بهینه‏‎تر است؟

بویلرها متمرکز کردن فرآیند سوخت به گرما و توزیع آن در سراسر محل را امکان پذیر نموده‎اند. یک واحد بویلر در مرکز تجاری یا صنعتی می‎تواند صدها یا شاید هزاران مصرف کنند را تامین نماید. مفهوم واحد مرکزی بهینه ترین روش رساندن گرما به محل مورد نیاز است.

۱۳۹۸-۰۳-۱۶

1128 بازدید