مقالات

کاربرد بخار در شستشو و نظافت صنعتی و خانگی

کاربرد بخار در شستشو و نظافت صنعتی و خانگی

امروزه در شستشو و نظافت استفاده‎های فراوانی از بخار می‎گردد. از نظافت خانگی گرفته تا حوزه خدمات صنعتی همه به نحوی از ویژگی‎های سودمند بخار بهره می‎برند. تولید و عرضه انواع و اقسام بخارشوها مانند دستگاه‎های زمین شوی، کارواش بخار و… تحولات عظیمی را در نظافت و بهداشت محیط‎های تجاری، بیمارستان‎ها، منازل و… بوجود آورده است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۹

23 بازدید

کاربرد دیگ بخار صنایع غذایی

کاربرد دیگ بخار صنایع غذایی

در صنایع غذایی استفاده‎های فراوانی از دیگ بخار می‎شود. بطور کلی با توجه به نوع محصول هرجایی که دما و بخار مورد نیاز باشد می‎توان از انواع بویلر شامل دیگ بخار، دیگ روغن داغ و دیگ آبگرم استفاده نمود. بخار بدلیل انرژی حرارتی بالا، وزن سبک، تراکم پایین و سرعت حرکت بالا نسب به سایر انرژی‎ها هزینه بهره‎برداری کمتری داشته و بسیار مقرون بصرفه است؛ به همین دلیل استفاده از دیگ بخار صنایع غذایی به سایر بویلرها ارجحیت دارد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۵

53 بازدید

کاربرد دیگ بخار کاغذسازی

کاربرد دیگ بخار کاغذسازی

چینی‎ها نخستین مردمانی بودند که کاغذهایی مانند کاغذهای امروزی ساختند. کاغذ ماده‎ای پهن و نازک است که از فشردن الیاف موادی مانند خمیر چوب، برنج یا کتان درست می‎شود. از کاغذ برای بسته‎بندی، نوشتن و نقاشی، کاغذ دیواری و… استفاده می‎شود. مسئله‎ای که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، کاربرد دیگ بخار کاغذسازی در صنعت تولید کاغذ است.

۱۳۹۶/۱۲/۲۳

80 بازدید

نصب و راه‎اندازی پرس اطو

نصب و راه‎اندازی پرس اطو

پرس اطو دستگاهی است که جهت صاف کردن منسوجات در خشکشویی‎ها، رختشویخانه‎های صنعتی، لاندری بیمارستان، لاندری هتل و … مورد استفاده قرار می‎گیرد. این دستگاه با استفاده از بخار چروک البسه را از بین برده و همچنین موجب ضد عفونی شدن آنها می‎گردد. رعایت اصول نصب و راه‎اندازی صحیح دستگاه پرس اطو موجب کارایی بهتر و طول عمر بیشتر دستگاه می‎گردد. تمامی عملیات نصب اتو پرس صنعتی باید توسط مهندسین واجد شرایط و آموزش دیده انجام گردد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۲

87 بازدید

کاربرد دیگ بخار پرورش قارچ

کاربرد دیگ بخار پرورش قارچ

دما و رطوبت دو عامل بسیار مهم در پرورش قارچ محسوب می‎گردند. دیگ بخار پرورش قارچ کار رطوبت ساز و هیتر را بطور همزمان انجام می‎دهد. با قرار دادن دیگ بخار در راهروی اصلی علاوه بر استفاده از گرمای دستگاه، می‎توان رطوبت را از محلی دورتر به داخل سالن وارد کرد. طبق یک قاعده کلی هر جا به رطوبت و دما بطور همزمان احتیاج باشد، می‎توان از دیگ بخار استفاده نمود.

۱۳۹۶/۱۲/۲۰

97 بازدید

کاربرد دیگ بخار استخر

کاربرد دیگ بخار استخر

در گذشته از لوله‎کشی آب سرد، فاضلاب و لوله‎های تخلیه به عنوان تأسیسات استخر استفاده می‎شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته جایگزین تأسیسات قدیمی استخرها گشته است و استخرها به گونه‎ای طراحی می‎گردند که از حیث دمای آب و همچنین رعایت مسائل بهداشتی در سطح مطلوب و استاندارد قرار داشته باشند.

۱۳۹۶/۱۲/۱۸

126 بازدید

مقایسه کارواش سنتی، کارواش اتوماتیک و کارواش بخار

مقایسه کارواش سنتی، کارواش اتوماتیک و کارواش بخار

انواع کارواش شامل کارواش سنتی با استفاده از دستگاه واترجت، کارواش نانو بخار با استفاده از دستگاه کارواش بخار و کارواش اتوماتیک با استفاده از کارواش اتوماتیک وجود دارند. اولین مرحله در تأسیس و راه‎اندازی کارواش تصمیم‎گیری در مورد نوع کارواش است که با بررسی و مقایسه آنها صورت می‎گیرد.

۱۳۹۶/۱۲/۱۳

171 بازدید

چگونه استفاده از دستگاه کارواش بخار موجب افزایش درآمد کارواش ها می‎گردد؟

چگونه استفاده از دستگاه کارواش بخار موجب افزایش درآمد کارواش ها می‎گردد؟

کاروش یکی از مشاغل خدماتی است که به ارائه خدمات شستشوی خودرو به مشتریان از روش‎های گوناگون از قبیل کارواش سنتی، کارواش اتوماتیک، کارواش بخار می‎پردازد. کارواش بخار بدلیل دارا بودن مزایای بسیار، در بین روش‎های ذکر شده بهترین آنها می‎باشد و به میزان زیادی موجب افزایش درآمد کارواش‎ می‎گردد

۱۳۹۶/۱۲/۱۱

165 بازدید

خشکشویی چیست و چه تفاوتی با روش آبشویی دارد؟

خشکشویی چیست و چه تفاوتی با روش آبشویی دارد؟

شما نیز مانند بسیاری از افراد ممکن است پاسخ درستی برای سوال خشکشویی چیست؟ نداشته باشید و با روش و مزایای استفاده از این روش برای شستشو آشنا نباشید، در این مقاله سعی می‎کنیم شما را با روش‎ خشکشویی آشنا ساخته و معایب و مزایای استفاده از این روش را شرح دهیم.

۱۳۹۶/۱۲/۰۸

295 بازدید

معرفی شغل خشکشویی، شرایط راه‎اندازی و تجهیزات آن

معرفی شغل خشکشویی، شرایط راه‎اندازی و تجهیزات آن

با توجه به افزایش مشغله‎های روزمره و کمبود وقت، خشکشویی جزء ضرورتی‎ترین نیازهای هر خانواده محسوب می‎گردد، در نتیجه فعالیت در این حرفه می‎تواند از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه باشد. با توجه به اینکه این حرفه جزء مشاغل خدماتی پر بازده، کم خطر و کم هزینه می‎باشد، تاسیس خشکشویی گزینه مناسبی برای افرادی که قصد راه‎اندازی کسب و کار مستقل با سرمایه اولیه کم را دارند، محسوب می‎گردد.

۱۳۹۶/۱۲/۰۴

390 بازدید

مراحل راه‎اندازی کارواش بخار

مراحل راه‎اندازی کارواش بخار

راه‎اندازی کارواش جزو سرمایه‎گذاری‎های نسبتاً راحت و پر سود تلقی می‎گردد. کارواش از دسته شغل‎های خدماتی می‎باشد که علاوه بر نیاز به هزینه اولیه کم، نیاز به تجربه و مهارت خاصی نیز ندارد و از طرفی درآمد حاصل خیلی بیشتر از سرمایه اولیه خواهد بود. درآمد کارواش به عوامل متعددی چون جمعیت و تردد موقعیت جغرافیایی محل تأسیس، تعداد کارواش‎های منطقه، نوع کارواش و خدمات شستشویی که ارائه می‎دهد، مشتری مداری و برخورد کارکنان، تبلیغات و … دارد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۹

334 بازدید

نصب و راه‎اندازی لباسشویی صنعتی

نصب و راه‎اندازی لباسشویی صنعتی

طراحی یک رختشویخانه کاربردی برای شستشوی البسه در مراکز تجاری و صنعتی نیازمند صرف زمان و دقت زیادی می‎باشد. برای کارآمد بودن لاندری مهم است که تمامی دستگاه‎ها از جمله لباسشویی صنعتی به درستی نصب شده باشند و از شرایط نصب خوبی برخوردار باشند. تمامی عملیات نصب لباسشویی صنعتی باید توسط مهندسین واجد شرایط و آموزش دیده انجام گردد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸

389 بازدید

نصب پمپ تغذیه دیگ بخار

نصب پمپ تغذیه دیگ بخار

پمپ‎‎‎‎‎‎‎‎های تغذیه دیگ بخار جریان معینی از آب را به منبع دیگ بخار منتقل می‎کنند. پمپ‎ها به روش‎های متفاوتی می‎توانند نصب گردد که در این نوشته به شرح هریک از آنها می‎پردازیم. نصب صحیح دستگاه تأثیر مستقیم بر عملکرد دستگاه خواهد داشت.

۱۳۹۶/۱۱/۱۱

402 بازدید

نصب و راه‎اندازی دیگ بخار

نصب و راه‎اندازی دیگ بخار

نصب، تنظیم، تعمیر، سرویس و نگهداری یا هرگونه استفاده نادرست می‎تواند ایجاد منواکسید کربن کرده و موجب مسمومیت، انفجار، آتش‎سوزی یا شوک الکتریکی گردد. برای جلوگیری از رسیدن آسیب به افراد حاضر در دیگ‎خانه و یا صدمه به کل سیستم حتماً قبل از انجام هر عملی با یک تکنسین فنی واجد شرایط مشورت کنید. نصب کننده دستگاه باید در هنگام انجام عملیات فقط از کیت‎ها و لوازم مجاز و استاندارد استفاده کند.

۱۳۹۶/۱۱/۰۸

469 بازدید

انتقال بخار؛ لوله، اتصالات و استانداردهای متداول

انتقال بخار؛ لوله، اتصالات و استانداردهای متداول

وظیفه اصلی خطوط انتقال بخار، رساندن بخار به نقاط مختلف می‎باشد. به منظور رسیدن به عملکرد دقیق در داخل موتورخانه‎ها و جلوگیری از بروز مشکل در آنها ملزم به اجرای یک سری استاندارد مشخص هستیم که در ادامه به شرح آنها می‎پردازیم.

۱۳۹۶/۱۰/۳۰

471 بازدید