مقالات

مواردی که باید در کاربری خشکن صنعتی رعایت شود

مواردی که باید در کاربری خشکن صنعتی رعایت شود

کاربری خشکن های صنعتی برای اپراتور های لاندری بسیار آسان بوده و فقط چند نکته ریز هست که باید به آنها توجه کرد که در ادامه باهم بررسی خواهیم کرد. کلیه منسوجات شسته شده را داخل زنبیل دستگاه خشک کن میریزیم و درب آن را میبندیم. پس از تنظیم دمای لازم، ماشین را توسط فشار دادن شاسی روشن میکنیم. حدود سی دقیقه طول میکشد تا این ملزومات به وسیله رادیاتور موجود در خشکن آماده ی اطو شوند.

۱۳۹۹-۰۸-۲۴

140 بازدید

لاندری درون هتلی و شرایط اجرای آن

لاندری درون هتلی و شرایط اجرای آن

تصمیم این که آیا یک لاندری درون هتلی داشته باشیم یا نه در ایده آل ترین حالت بایستی در مراحل اولیه طرح ریزی ساختمان انجام شود. اگر این کار عملی نشد بایست هزینه هایی برای تعویض لوله کشی و سیستم های الکتریکی انجام شود. در این مقاله به بررسی شرایط فنی ایجاد یک لاندری میپردازیم.

۱۳۹۹-۰۸-۰۵

215 بازدید

انواع لاندری در هتل

انواع لاندری در هتل

در این مقاله به بررسی انواع لاندری در هتل : اعم از درون سازمانی و برون سازمانی و مزایا، معایب هرکدام میپردازیم.
کلمه لاندری ریشه بسیار جالبی دارد، در زمان های قدیم رسم بر این بود که اسطوغودوس که نوعی گیاه معطر است را روی لباس شسته شده میگذاشتند تا آنها را معطر و خوشبو کنند، استوخودوس را در فرانسه لاواندا می نامیدند، بنابراین در آن زمان به زنانی که لباس میشستند لاواندیر میگفتند.

۱۳۹۹-۰۷-۲۲

242 بازدید

معرفی شغل خشکشویی، شرایط راه ‎اندازی و تجهیزات آن

معرفی شغل خشکشویی، شرایط راه ‎اندازی و تجهیزات آن

با توجه به افزایش مشغله‎ های روزمره و کمبود وقت، خشکشویی جزء ضرورتی ‎ترین نیازهای هر خانواده محسوب می‎گردد، در نتیجه فعالیت در این حرفه می‎تواند از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه باشد. با توجه به اینکه این حرفه جزء مشاغل خدماتی پر بازده، کم خطر و کم هزینه می‎باشد، تاسیس خشکشویی گزینه مناسبی برای افرادی که قصد راه‎اندازی کسب و کار مستقل با سرمایه اولیه کم را دارند، محسوب می‎گردد.

۱۳۹۹-۰۲-۲۲

25122 بازدید

بررسی کامل شغل و لوازم خشکشویی

بررسی کامل شغل و لوازم خشکشویی

در این مقاله به بررسی فرآیند خشکشویی، چه لباس هایی به خشکشویی نیاز دارند؟ ،تفاوت خشکشویی با آبشویی، مزایا و معایب خشکشویی ، معرفی شغل خشکشویی، مهارت ها و وظایف کارکنان، بررسی کامل دستگاه های مخصوص، تجهیزات شست و لوازم خشکشویی پرداخته ایم.

۱۳۹۹-۰۲-۲۱

502139 بازدید

فلنج چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع آن؟

فلنج چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع آن؟

فلنج ها ابزار و صفحه های دایره ای شکل اند که دارای سوراخ هایی دراطرافشان هستند و برای اتصال استفاده می شوند. کاربرد اصلی آن ها بستن لوله ها به یکدیگر و اتصال قطعات دیگر است و از کاربرد دیگر آن می توان به تغییر مسیر و تغییر قطر لوله ها اشاره کرد.

۱۳۹۹-۰۲-۱۹

6231 بازدید

خشکشویی چیست و چه تفاوتی با روش آبشویی دارد؟

خشکشویی چیست و چه تفاوتی با روش آبشویی دارد؟

شما نیز مانند بسیاری از افراد ممکن است پاسخ درستی برای سوال خشکشویی چیست؟ نداشته باشید و با روش و مزایای استفاده از این روش برای شستشو آشنا نباشید، در این مقاله سعی می‎کنیم شما را با روش‎ خشکشویی آشنا ساخته و معایب و مزایای استفاده از این روش را شرح دهیم.

۱۳۹۹-۰۲-۱۴

15092 بازدید

دی اریتور دیگ بخار

دی اریتور دیگ بخار

دی اریتور دیگ بخار یک مبدل حرارتی با تماس مستقیم است که به کمک برخورد آب و بخار و در نتیجه گرم کردن آب، گازهای محلول در آب را از آن جدا می‎کند. همچنین به دلیل پایین بودن فشار جزئی گازهای مورد نظر در فضای داخلی دی اریتور، گازهای محلول در آب به فضای مجاور خود (فاز بخار) منتقل می‎گردند.

۱۳۹۹-۰۲-۰۱

3957 بازدید

تست دیگ بخار

تست دیگ بخار

بزرگترین چالش برای دیگ های بخار از بین رفتن آنها و ایجاد ترک و خوردگی می باشد. از آنجا که نحوه کار کرد دیگ بخار بر طول عمر آن تاثیر دارد، باید در همه ی موارد نواقص قبل از شروع کار برطرف شوند. برای مثال نظارت بر جوشکاری و تست جوش همراه با برنامه ریزی عمیق و روشهای حیاتی ضروری است. با انجام عملیات بازرسی دقیق می توانیم بدون نگرانی دستگاه را مورد بهره برداری قرار دهیم.

۱۳۹۹-۰۱-۲۵

190008 بازدید

بررسی فن ها و دمنده ها در واحد بویلر

بررسی فن ها و دمنده ها در واحد بویلر

فن ها و دمنده ها برای جا به جا کردن گاز ها (سیالات قابل تراکم) استفاده میشوند. در اکثر موارد از عبارات تجهیزات گردان یا تجهیزات انتقال سیال که شامل پمپ، فن، دمنده، و کمپرسور است فارغ از نوع سیال استفاده میکنم چون هر نوع کار مشابهی، یعنی انتقال حجم معین سیال، را با اعمال انرژی به آن انجام میدهند .

۱۳۹۹-۰۱-۱۶

1158 بازدید

کنترل پمپ ها در بویلر

کنترل پمپ ها در بویلر

زمانی بود که تنها کنترل پمپ ها روی کارکرد پمپ، روشن و خاموش کردن آن بود که هنوز هم یک مساله عادی برای پمپاژ مایعات است که تقریبا منحصر به تغذیه بویلر های کم فشار و بازگرداندن کندانسیت است اما تکنولوژی مدرن قابلیت ها را افزایش داده و اپراتور عاقل باید بتواند از آنها استفاده کند.

۱۳۹۹-۰۱-۱۱

1149 بازدید

مشعل ها و انواع نارسایی در آن ها

مشعل ها و انواع نارسایی در آن ها

اکثر بویلرها گرمای مورد نیاز خود را از سوختن سوخت در بویلر به دست می آورند. لوازمی که برای احتراق وجود دارند که مشعل نامیده نمی شوند مثل سوخت اند از (stoker) ولی همه آن ها سوخت و هوا را ترکیب میکنند تا مخلوط قابل احتراق تولید شود. هدف مشعل کنترل اختلاط سوخت و هوا است تا احتراق نرم و یکنواختی در کوره حاصل شود. 

۱۳۹۸-۱۲-۲۸

1225 بازدید

بررسی اکونومایزر و کاربرد آن

بررسی اکونومایزر و کاربرد آن

اکونومایزر چیست ؟ اکونومایزر با انتقال انرژی از دود به آب تغذیه بویلر حرارت را به تله می اندازد تا حرارت از بویلر خارج نشود.

کاربرد اکونومایزر چیست؟ اکونومایزر بیشتر در واحدهای فشار بالا دیده می شود و در واحدهای کم فشار یا HTHW استفاده نمی شوند.

۱۳۹۸-۱۲-۲۱

1329 بازدید