مقالات

پاک سازی یا پرژ بویلر

پاک سازی یا پرژ بویلر

زمانی که جریان هوا تثبیت شد، بویلر را پرژ می‎کنیم. پرژ، جریان پایدار هوا در بویلر است که باید به اندازه‎ای ادامه یابد تا اطمینان حاصل شود تمام مواد سوختی از دودکش خارج شده و با روشن شدن مشعل آتش نمی‎گیرد. برای راه اندازی اولیه باید محاسباتی انجام شود تا زمان و نرخ عملیات پرژ تعیین شود.

۱۳۹۸-۰۴-۲۳

37 بازدید

تعمیرات دیگ بخار

تعمیرات دیگ بخار

با توجه به کاربرد بسیار دیگ‎های بخار در صنعت و بسیاری از زمینه‎های شغلی از تولیدی‎های پوشاک و خشکشویی‎ها گرفته تا صنایع نفتی و لبنی و… و همچنین اهمیت موضوع ایمنی در این دستگاه، می‎بایست جهت پیشگیری از بروز حوادث خطرناک این دستگاه به صورت سالیانه توسط تکنسین‎های متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

۱۳۹۸-۰۴-۱۷

108 بازدید

مواردی که برای راه اندازی واحد بویلر باید بررسی کنید!

مواردی که برای راه اندازی واحد بویلر باید بررسی کنید!

تفاوت‎های اساسی بین راه اندازی واحد بویلر جدید با واحد قدیمی‎تر وجود دارد. زیرا اولین بار است که امتحان می‎شود و هیچ کس از مشکلات احتمالی آن آگاه نیست. این راهنمایی‎ها می‎تواند شما را در راه اندازی خوب کمک کند.

۱۳۹۸-۰۴-۱۰

179 بازدید

کاربری شیر دیگ بخار

کاربری شیر دیگ بخار

در واحد‎های بویلر همچون رشته‎های ورزشی قهرمانان وجود دارند. آن‎ها مهارت و تجربه خود را با خاموش کردن، بالا آوردن و در مدار قرار دادن بویلر نشان می‎دهند. این کار کنترل هزاران اسب بخار توان با امکان بالقوه انفجار است که از تخیل بسیاری از ما فاصله دارد.

۱۳۹۸-۰۴-۰۴

180 بازدید

آموزش ثبت وقایع واحد بویلر

آموزش ثبت وقایع واحد بویلر

این اسناد مانند ابزاری حاوی اطلاعات مفید است که به اپراتورها امکان گرفتن تصمیمات مقتضی را فراهم می‎آورد. در بسیاری موارد این‎ها تنها اسناد ثبت شده امور بهره برداری واحدند با بررسی آن‎ها اپراتور می‎تواند تشخیص دهد که آیا وضعیت موجود فشار یا موارد مشابه گذشته هم‎خوانی دارد یا نه؟

۱۳۹۸-۰۳-۳۰

269 بازدید

اهمیت مستندسازی وقایع بویلر و SOP در واحد دیگ بخار

اهمیت مستندسازی وقایع بویلر و SOP در واحد دیگ بخار

مستندسازی وقایع بویلر همان نوشتن کارها روی کاغذ هست . مستند سازی کار چندان سختی نیست؛ فقط باید فرم‎های موجود را پر کنید. زیرا آن سند اثبات این است که شما کاری را که باید، انجام داده‎اید و در ادامه خواهید دید بهره برداری بسیار بهتری از دیگ بخار خود خواهید داشت.

۱۳۹۸-۰۳-۲۶

272 بازدید

هرچیزی که اپراتور بویلر باید درباره برق بداند!

هرچیزی که اپراتور بویلر باید درباره برق بداند!

در زمان حاضر نه تنها برق ،تامین کننده سیستم‎های کنترلی است بلکه عصر استفاده از تولید توزیع شده است که در آن بویلرها به اندازه‎های مختلف، برق تولید می‎کنند. لازم است که اپراتورهای آینده به قدر کافی درباره برق بدانند تا آن را تولید، استفاده و احیانا رفع ایراد کنند.

۱۳۹۸-۰۳-۲۳

277 بازدید

واحد مرکزی بویلر یا واحدهای خصوصی؟کدام بهینه‏‎تر است؟

واحد مرکزی بویلر یا واحدهای خصوصی؟کدام بهینه‏‎تر است؟

بویلرها متمرکز کردن فرآیند سوخت به گرما و توزیع آن در سراسر محل را امکان پذیر نموده‎اند. یک واحد بویلر در مرکز تجاری یا صنعتی می‎تواند صدها یا شاید هزاران مصرف کنند را تامین نماید. مفهوم واحد مرکزی بهینه ترین روش رساندن گرما به محل مورد نیاز است.

۱۳۹۸-۰۳-۱۶

325 بازدید

اصطلاح دبی یعنی چه؟

اصطلاح دبی یعنی چه؟

آبده یا دِبی (به فرانسوی: débit) در منابع آب به حجم آب جابجا شده از یک مقطع مشخص (رودخانه، کانال آب، دریچه سد، لوله یا هر سازه دیگر) در مدت زمان مشخص آبـِده یا دِبی گفته می‌شود. واحد دبی m3/s (متر مکعب بر ثانیه) می‌باشد. که معمولاً برای اندازه گیری جریان استفاده می‌شود.

۱۳۹۸-۰۲-۱۹

638 بازدید

معماری لاندری هتل باید چگونه باشد؟

معماری لاندری هتل باید چگونه باشد؟

با توجه به آنکه بخش لاندری در هتل از مهم ترین بخش‎های خدماتی هتل‎ها به شمار می‎رود محل قرار گیری آن در معماری هتل بسیار حائز اهمیت است. همچنین طریقه قرار گیری دستگاه‎ها درون واحد لاندری خود شامل نقشه‎هایی می‎باشد که می‎بایست بصورت مهندسی شده چیدمان شود.

۱۳۹۸-۰۱-۰۱

987 بازدید

بررسی جایگاه و نحوه عملکرد لاندری در هتل

بررسی جایگاه و نحوه عملکرد لاندری در هتل

در هتل‎های ستاره بالا خدمات عمومی هتل شامل فرانت آفیس، رزرواسیون، اطلاعات، خانه داری، لاندری در هتل ، بیزینس سنتر، انتظامات،تلفنخانه، کلوپ ورزشی را به نام روم دویژن (Room’s Division) یا همان بخش اقامتی می‎شناسند و مسئولیت آنها به عهده معاونت مدیر عامل در خدمات عمومی می‎باشد.

۱۳۹۷-۱۲-۲۵

1337 بازدید

تاریخچه لاندری و بررسی آن

تاریخچه لاندری و بررسی آن

در گذشته شستشوی لباس‎ها در رودخانه انجام می‎شد، با در جریان قرار دادن آب اجازه می‎دادند آب و جریان آب موادی را که باعث لکه و بوی بد می‎شد را از بین ببرد. البته هنوز هم این روش شستشو در مناطقی که کمتر صنعتی شده‎اند یا مناطق روستایی انجام می‎پذیرد.

۱۳۹۷-۱۲-۲۲

1556 بازدید

شستشوی ماشین با پودر و شامپو نانو بدنه

شستشوی ماشین با پودر و شامپو نانو بدنه

پودر و شامپو نانو بدنه بر پایه تکنولوژی نانو به منظور شستشو، چربی زدایی و جرم گیری از بدنه اتومبیل تولید شده اند. از پودر و شامپو نانو بدنه هم در کارواش های سنتی که با استفاده از آب اقدام به شستشوی اتومبیل می‎کنند و هم با دستگاه های کارواش های بخار می توان استفاده نمود.

۱۳۹۷-۱۲-۱۲

1489 بازدید