فرآوری آب سخت در صنعت هتل

1704 بازدید

۱۳۹۶-۰۶-۲۱

هتل‎های در حال ساخت مجموعه‎هایی هستند که نیازمند تأمین دائمی آب می‎باشند. به علاوه هتل‎ها ناچار به پذیرش میهمانان بی شمار نیز هستند. از این رو نیاز به تأمین آب برای هر اتاق حس می‎شود. به منظور برآورده ساختن این نیاز بزرگ، منبع آب هتل‎ها باید با توجه و وسواس شدیدی مورد مراقبت قرار بگیرند.

کمبود منابع جهانی آب در حال اثر گذاری در تمامی مناطق است. براساس برآورد کنونی، یک میلیارد نفر از ۷ میلیارد جمعیت کره زمین از دسترسی به آب آشامیدنی سالم محروم هستند. این مشکل هرروزه و با توجه به کم شدن منابع آبی در حال پر رنگ‎تر شدن است. اگر چه ما در حال صحبت در مورد فرآوری آب در هتل‎ها هستیم، اما بحث بر سر کمبود منابع آبی جهان خارج از این موضوع نیست، زیرا مشکل کمبود آب، کم و بیش، در حال تأثیر بر تمامی افراد است.

سیستم تأمین آب، به خصوص در هتل‎ها، باید به میزان کافی مورد مراقبت قرار بگیرد، زیرا هتل‎ها نیازمند تأمین آب آشامیدنی پاک برای تمامی اتاق‎ها هستند. این مسئله موجب تقاضای بالا برای آب از سوی هتل‎ها شده است و باید با دقت به آن توجه شود.

به منظور صرفه‎جویی در مصرف آب و در عین حال تأمین آب آشامیدنی پاک، نصب یک سیستم تصفیه آب کارآمد در هتل ضروری است. این موضوعی است که هتل‎ها جهت رسیدگی به آن باید با افراد حرفه‎ای که توانایی نصب یک واحد مؤثر فرآوری آب را دارند، در ارتباط باشند. واحدهای تصفیه آب از ضروریات حتمی برای فرآوری آب در هتل‎ها به شمار می‎آیند.

هتل‎ها باید به هنگام انتخاب دستگاه های تصفیه آب در ابتدا نگاهی به ماشین‎های مدرن و مناسب برای این کار بیندازند، یک دستگاه تصفیه آب مناسب نباید از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده کند، زیرا مواد شیمیایی به نوبه خود آلاینده هستند و نباید وارد بدن انسان شوند.

یک ماشین تصفیه آب دارای ویژگی‎های دیگری نیز است که باید به آن توجه شود. برای مثال، بهترین دستگاه تصفیه باید دارای کم‎ترین مصرف انرژی، بالاترین نرخ بازگشت سرمایه، قابلیت نصب آسان و کمترین دورریز آب به هنگام عملیات باشد. هرچند تمامی این الزامات غیرواقعی به نظر می‎رسد، اما این واقعیتی است که برخی ماشین‎های تصفیه از قبل به آن دست یافته‎اند و می‎توانند عملیات فرآوری آب در هتل ها را به طور کاملاً موثر مدیریت کنند.

فرآوری آب سخت در صنعت هتل

فرآوری آب سخت در صنعت هتل

فرآوری آب سخت در صنایع و کسب و کارهایی که استفاده زیادی از آب دارند به یک ضرورت تبدیل شده است. صنعت هتل نیز در میان مصرف کنندگان بالای آب می‎باشد و اغلب نیز با مشکلات ناشی از آب سخت مواجه است.

برخی از مشکلات شایع می‎توانند موجب افزایش هزینه های انرژی، افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری برای سیستم‎های لوله‎کشی و تجهیزات مرتبط شوند و از همه مهم‎تر نارضایتی مشتریان را نیز به همراه داشته باشند. اگر صاحب یک هتل یا رستوران هستید، باید مشکلات ناشی از آب سخت را تجربه کرده باشید. حجم آهک موجود در آب موجب سختی آن می شود و مشکلات پیش رو را به دنبال دارد:

  1. گرفتگی در لوله‎های آب رسان و کاهش شدت جریان آب در شیرها و دوش ها
  2. افزایش هزینه‎های تعمیر و نگهداری استخر و لوله کشی
  3. گرفتگی ژنراتورهای بخار و فرهای بخارپز
  4. کاهش کارایی دیگ های آب گرم
  5. خرابی دستگاه‎های یخ ساز

آیا می‎دانید بهترین روش برای مقابله با مشکلات سختی آب چیست؟ فرآیند الکترونیکی فرآوری آب، شما می توانید با اتخاذ این فرآیند، آب سخت را به یک آب مطلوب مبدل کنید. برخی از مزیت‎های استفاده از این روش در کسب و کار گردشگری به شرح زیر هستند:

  1. افزایش عمر تجهیزات لوله‎کشی و کاهش هزینه‎های تعمیر و نگهداری آنها
  2. جلوگیری از افزایش هزینه‎های انرژی ناشی از گرم کردن آب سخت
  3. بهره وری بالا در سیستم لوله کشی
  4. استخرهایی بهتر و بهداشتی‎تر
  5. کاهش مصرف انرژی

نیازهای متفاوت برای فرآوری آب در صنعت هتل

افزایش رسوب در بویلرها (دیگ های بخار) سیستم‎های لوله کشی، اتصالات و یخ سازها

میزان آب سخت در صنعت هتل می‎تواند یک فاجعه باشد. آب با عبور از دیگ بخار و اتصالات، مواد معدنی نظیر کلسیم و منیزیم از خود به جای می‎گذارد و در نهایت موجب عدم کارکرد صحیح تجهیزات در هتل‎ها می‎شود.

آب سخت در دیگ‎های بخار افزایش می‎یابد و به عنوان عایق حرارتی مانع از گرم شدن آب به طور معمول می‎شود، در نتیجه دیگ‎های بخار با بالاترین انرژی خود سعی به گرم کردن آب می کنند و در نهایت هزینه‎های انرژی و مشکلات مربوط به موتورخانه‎ها افزایش می‎یابد.

لازم به ذکر است سختی آب در آب گرم به دلیل دمای آن سریع‎تر پدید می آید. دستگاه‎های رسوب‎زدا نظیر دستگاه سختی گیر مغناطیسی آکروپارس، سختی گیر رزینی دستی و فول اتوماتیک آکروپارس  یک راه موثر برای فرآوری آب می‎باشند. این شرکت می‎تواند این دستگاه‎ها را متناسب با اندازه و حجم لوله کشی مراکز مختلف تولید کند.

دستگاه‎های نرم‎کننده آب نیازمند مراقبت و نمک‏‎پاشی مداوم به منظور اطمینان از صحت کارکرد فرآیند تبادل هستند. شرکت آکروپارس یک خط کامل از نرم کننده‎های صنعتی و تجاری برای صنعت هتل را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

لکه‎های آب بر روی ظروف شیشه‎ای و سایر ظرف‎ها

تنها راه عملی برای حذف لکه‎های آب ناشی از آب سخت، عملیات مکانیکی نرم‎کردن آب است. در اکثر موارد، این ابزارها در ورودی‎های آب به دیگ بخار که آب مورد نیاز برای شست و شو را تامین می‎کنند نصب می‎شوند. این امر موجب حفاظت دیگ بخار می‎شود و لکه‎زدایی از روی ظروف را در پی دارد.

لباسشویی

رختشویخانه یک هزینه بزرگ برای صنعت هتل محسوب می‎شود وکنترل مداوم آن درهر لحظه ضروری است. آب سخت در این بخش می تواند بسیار پر هزینه باشد. به واسطه وجود آب سخت، رنگ ملحفه‎ها به خاکستری تغییر می‎کند، عمر مفید دیگ بخار کاهش می‎یابد و ماشین لباسشویی صنعتی از رسوب فراوان انباشته می‌شود و در نتیجه نیازمند تعمیر و تعویض پی در پی خواهند بود.

در نهایت استفاده از افزودنی‎های شیمیایی به منظور نرم کردن آب بسیار ضروری است. دستگاه‎های رسوب زدا در این موقعیت‎ها موثر خواهند بود. این سیستم به نوعی خواسته‎های مدیران در رابطه با امکان نصب تجهیزات در تنها یک نقطه ورودی که موجب تصفیه آب برای چندین نیاز مختلف می‎شود را برآورده می‎سازد، قابلیتی که این سیستم را اقتصادی‎تر و سودمندتر کرده است.

استفاده شخصی و حمام

مشتریان به طور دائم نسبت به صابون‎ها و نرم کننده‎های هتل اعتراض دارند اما به ندرت می‎دانند که مشکل اصلی به خاطر مسئله سختی آب است، از آن جایی که کیفیت آب در سراسر یک کشور متفاوت است، میزان سختی آب نیز تغییر می‎کند.

تنها میزان اندکی از سختی این تصور رابه وجود می‎آورد که صابون‎ها و نرم کننده‎ها بی خاصیت هستند. برخی از هتل‎ها سیستم‎های نرم‎کننده آب را بر روی دیگ‎های بخار که آب کل ساختمان را تامین می‎کنند نصب خواهند کرد. این امر حفاظت از بخش رختشویخانه، رستوران‎ها و آب‎های گرم و سرد مخلوط با آب گرم نرم‎تر در اتاق‎های هتل‎ها را در پی دارد. از این رو میهمانان نیز از داشتن آب مطلوب در داخل اتاق‎های خود لذت می‎برند.

آب آشامیدنی

در بسیاری موارد، نصب فیلترهای آب در نقاط مطلوب که آب مورد نیاز برای قهوه و نوشیدنی‎ها را تامین می‎کنند، در رستوران هتل‎ها مرسوم است. این فیلترها معمولاً شامل فیلترهای چشایی وبویایی می‎شوند که دارای صافی‎هایی برای رسوب‎زدایی و رفع تیرگی آب همراه با یک فیلتر کربنی جهت بهبود طعم و بوی آب و حذف مواد آلی نظیر(آفت کش ها، کلر وغیره) هستند.

با توجه به کاربردهای مختلف در ساختمان‎ها و مجموعه‎ها، سیستم‎های تصفیه متفاوتی نیز در دسترس هستند. به خاطر داشته باشید در تهیه نوشیدنی‎ها و قهوه از آب با درصد خلوص ۹۸ استفاده می‎شود. کیفیت بالاتر آب طعم بهتری از نوشیدنی‎ها برای میهمانان به همراه خواهد داشت.

با توجه به تمامی گفته‎ها، راه حل‎هایی عملی برای تصفیه و فرآوری آب در هتل‎‏ها وجود دارد. در بسیاری اوقات سیستم تصفیه آب می‎تواند بر روی لوله‎های آب که بخش‎های مختلفی از یک هتل را تغذیه می‎کنند نصب شود.

مهندسان تأسیسات می‎توانند به هنگام ساخت یک هتل جدید با پیمانکاران به منظور ارائه بهترین سیستم تصفیه آب با اقتصادی‎ترین قیمت ممکن همکاری داشته باشند. شما می توانید از طریق سرمایه‎گذاری در بهترین فناوری جهت فرآوری آب سخت، در هزینه‎های انرژی صرفه‎جویی کنید، به علاوه هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات و سیستم لوله کشی خود را کاهش دهید.

[تعداد: ۱    میانگین: ۵/۵]
برچسب ها:

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید