۴ نکته‎ مورد ‎اهمیت ‎درهتل ‎ها

5843 بازدید

۱۳۹۷-۰۳-۰۷

چهار نکته ضروری در هتل ها که باید به آنها توجه کرد:

اگر هتلدار یا مدیر هتل هستید میدانید که سیستم اطفاء حریق یک ضرورت بی چون و چرا است. درحالیکه تمامی مناطق هتل نیازمند توجه هستند، نقاط ویژه ای وجود دارند که در زمینه مدیریت بحران و مقابله در برابر آتش سوزی و… برنامه خاصی را میطلبد.

تجهیزات رختشوی خانه صنعتی در هتل ها

تجهیزات رختشوی خانه صنعتی در هتل ها

رخت‎شوی‎خانه

رخت شوی خانه ها همواره مکانی خطرناک برای آتش سوزی های نامحدود در هتل ها بوده اند. تجمع بالایی از حرارت در حال تولید، وسایل انرژی بر و پارچه های آغشته به مواد آتش زا در این مکان مشاهده میشود. رخت شوی خانه های هتل (لاندری) هم چنین با حجم بالایی از مواد پرز دار نظیر حوله ها و ملحفه ها سر و کار دارند. اگر خروجی های خشک کن‎ها به طور صحیح تمیز نشده باشند، گزینه‌‎ای دیگر به ریسک بالای آتش سوزی اضافه می‌‎شود.

نکات مراقبی در رخت‌‎شوی خانه‎های صنعتی:

-پارچه‎های قابل اشتعال را از پارچه‎های دیگر جدا سازید.

-از سیستم‎های شناسایی و اطفاء حریق پیشرفته همراه با خاموش کننده‎های طراحی شده برای آتش سوزی‎های ناشی از جریان الکتریسیته استفاده کنید.

-چندین خروجی اضطراری در این مکان تعبیه کنید.

-کارکنان را نسبت به استفاده از سیسیتم‎های اطفای حریق آموزش دهید و مطمئن شوید در راه آموزش با هیچ مشکل زبانی برای درک مسائل رو به رو نیستند.

-برنامه‎ای جهت بازرسی منظم دستگاه ها و تمیز کردن خروجی خشک کن‎ها تنظیم کنید. به دلیل تولید پرز بالا، خروجی خشک کن‎ها باید به دفعات بیشتری نسبت به خشککن های خانگی تمیز شود. (برای اطلاع از نکات مربوط به استفاده صحیح از این دستگاه کلیک کنید.)

-برنامه سرویس سالیانه ماشین های لباسشویی صنعتی و آبگیر صنعتی موجود در لاندری هتل ها را رعایت کنید زیرا این دستگاه از برق استفاده کرده و ممکن است هر گونه مشکلی باعث بروز آتش سوزی شود. (برای اطلاع از نکات مربوط به استفاده صحیح از این دستگاه کلیک کنید.)

-برای تامین بخار دستگاه های خشککن صنعتی،  لباسشویی صنعتی اطو های مورد استفاده در لاندری میبایست از دیگ بخار استفاده کنید. این دستگاه میتواند در صورت رعایت نکردن اصول استفاده از آن خطرات جانی به همراه داشته باشد. (برای اطلاع از نکات مربوط به استفاده صحیح از این دستگاه کلیک کنید.)

تجهیزات موتور خانه های در هتل

تجهیزات موتور خانه های در هتل

موتور خانه‎ها

موتور خانه‎ها دریایی از تجهیزات سیستم های تهویه و کابل های برقی هستند، بنابراین مکانی بالقوه و خاص برای آتش سوزی به شمار می‎آیند. آتش در موتور خانه میتواند فاجعه ای جبران ناپذیر برای یک هتل به بار آورد، هم از نظر خسارت و هم از نظر سرعت سرایت آن.

نکات مراقبتی در موتور خانه:

-مطمئن شوید تمامی تجهیزات و سیم کشی ها کدگذاری شده‎اند.

-تجهیزات را به طور مرتب بازرسی کنید و از یک تکنسین آشنا به تجهیزات و سیستم تهویه مطبوع کمک  بگیرید.

-تعداد افرادی که به موتور خانه دسترسی دارند را محدود کنید.

-جریان هوای کافی در اطراف تجهیزات فراهم کنید.

-استفاده از تابلوهای کنترل (کنترل پنل‎ها) برای جلوگیری از حادثه را در نظر داشته باشید.

-از یک سیستم اطفا حریق بسیار چابک و فعال و مرتبط با سیستم هشدار استفاده کنید.

-مدیریت هتل را از طریق اینترنت به سیستم‌‎های هشدار، برای آگاهی سریع از هرگونه مشکل، مرتبط کنید.

-یک تیم امنیت را به منظور مراقبت دائمی در موتور خانه مستقر کنید.

تجهیزات آشپز خانه های هتل

تجهیزات آشپز خانه های هتل

آشپزخانه در هتل

آشپزانه ها احتمالا اولین مکانی هستند که از نظر آتش سوزی توجه افراد را به خود جلب میکنند. لوله های تهویه چرب، مواد قابل اشتعال، شعله مستقیم، فضای کاری شلوغ و جریان ناکافی هوا اغلب به بروز آتش سوزی در این مکان دامن می‎زنند.

آشپزخانه ها علاوه بر رعایت دستورات فهرست شده در بالا باید همواره توسط سرآشپز به منظور کاهش خطر و ایجاد محیطی منظم، کنترل و بازرسی شوند. محل های پخت و پز نیازمند سیستم تهویه مناسب و تمامی خروجی ها نیازمند نظافت منظم هستند.

علائمی که میهمانان باید آنهارا بدانند

علائمی که میهمانان باید آنهارا بدانند

اتاق های میهمانان

اتاق های میهمانان نیز دارای  ریسک بالایی در بروز آتش سوزی های مرگبار هستند.، زیرا افراد اغلب به هنگام سرایت آتش در خواب به سر میبرند.

به منظور اطمینان از سلامت میهمانان نکات زیر را رعایت کنید:

-در زمینه آموزش ایمنی در برابر آتش و مقابله با آن اقدامات لازم را انجام دهید و پا را فراتر از نصب نقشه خروج از ساختمان در پشت درب اتاق ها بگذارید. یک ویدئوی آموزشی در شبکه نمایش داخلی هتل پخش کنید و برای مهمانانی که میتوانند برخی از سوالات ایمنی را به خوبی پاسخ دهند هدایای کوچکی در نظر بگیرید.

-مطمئن شوید میهمانان با سیستم های هشدار اتش و آب پاش ها کاری نداشته باشند و بی جهت به آنها دست نزنند.

-دسترسی میهمانان به سیستم های تهویه مطبوع که میتوانند به سرعت موجب آتش سوزی شوند را محدود کنید.

-قوانین منع استعمال سیگار در داخل هتل را وضع کنید.

تجهیزات لازم در اتاق میهمانان

تجهیزات لازم در اتاق میهمانان

در آخر

مبحث ایمنی در برابر آتش سوزی و حریق در هتل ها بیشتر از هر چیز دیگری به مسئله پیشگیری مرتبط است. اگر آتش در ساختمان گسترش یابد، میهمانان و خدمه هتل باید راه مقابله با آن را بدانند، اما هدف اصلی باید از میان برداشتن احتما وقوع آتش سوزی باشد.

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۲ میانگین: ۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید