نصب و راه‎اندازی لباسشویی صنعتی

2937 بازدید

۱۳۹۶-۱۱-۱۸

طراحی یک رختشویخانه کاربردی برای شستشوی البسه در مراکز تجاری و صنعتی نیازمند صرف زمان و دقت زیادی می‎باشد. برای کارآمد بودن لاندری مهم است که تمامی دستگاه‎ها از جمله لباسشویی صنعتی به درستی نصب شده باشند و از شرایط نصب خوبی برخوردار باشند. تمامی عملیات نصب لباسشویی صنعتی باید توسط مهندسین واجد شرایط و آموزش دیده انجام گردد.

با نصب و راه‎اندازی صحیح و با کیفیت بالا، تجهیزات شستشوی صنعتی و تجاری قادر به انجام کار مؤثر، قابل اطمینان و ایمن خواهند بود. بطور کلی اطمینان از کیفیت نصب بالا موجب ایجاد اطمینان خاطر نهایی از صحت اجرا می‎گردد.

گاهی در طراحی یا بازسازی یک لاندری، نوع استفاده از تجهیزات مورد توجه قرار نمی‎گیرد که این مسأله ممکن است موجب بروز مشکلاتی در کار مجوعه گردد. توجه به چگونگی استفاده از ماشین لباسشویی صنعتی در فضای لاندری، ایجاد سیستم تهویه مناسب، تأمین آب و برق و بطور کلی داشتن یک طرح استاندارد قبل از خرید یک دستگاه لباسشویی صنعتی یا تجاری بسیار حائز اهمیت است.

دستگاه‎های شستشوی صنعتی در اندازه‎ها و ظرفیت‎های مختلف تولید می‎شوند. در هر شرایطی ابتدا باید ظرفیت با توجه به شرایط و نیاز روزانه تعیین گردد و سپس اقدام به طراحی رختشویخانه و خرید ماشین‎آلات مورد نیاز نمود. باید فضای مناسبی جهت قرار دادن تجهیزات در محیط لاندری وجود داشته باشد.

ارائه خدمات جامع و استاندارد توسط شرکت تولید کننده ماشین لباسشویی صنعتی از جمله طراحی چیدمان مناسب تجهیزات لاندری و نصب صحیح تجهیزات، عملکرد رضایت بخش و قابل اطمینان تجهیزات را فراهم می‎کند.

نصب لباسشویی صنعتی

نحوه نصب و راه‎اندازی لباسشویی صنعتی

نکات نصب لباسشویی صنعتی

قبل از خرید ماشین لباسشوئی صنعتی اطمینان حاصل کنید که ابعاد دستگاه با درهای ورودی رختشویخانه متناسب باشد و به راحتی بتوان آن را از طریق درهای ورودی وارد رختشویخانه نمود و در جای مناسب قرار دارد.

ایجاد منبع قدرت صحیح

در زمان نصب تجهیزات، باید از دسترسی به برق مورد نیاز اطمینان حاصل کنید. رختشویخانه ممکن است نیاز به سیم‎کشی توسط یک برق کار حرفه‎ای داشته باشد تا بتواند برق مورد نیاز تجهیزات را فراهم کند. از آنجا که دستگاه لباسشویی صنعتی دارای رطوبت می‎باشد باید از سیم برق و پریز کاملاً استاندارد استفاده شود و همچنین دقت گردد که سیم دارای بریدگی نباشد.

ایجاد سیستم تهویه

دستگاه‎های صنعتی ممکن است موجب تشکلی گازهای نامناسب در فضا و یا دمای بیش از حد محیط گردند در نتیجه ایجاد یک سیستم تهویه مناسب برای هر رختشویخانه امری ضروری می‎باشد. توجه داشته باشید که رختشویخانه دارای سیستم تهویه باشد، در غیر اینصورت آن را طوری بازسازی کنید که جریان هوا صورت بگیرد.

ساخت پایه فونداسیون

قبل از نصب لباسشویی صنعتی باید فونداسیونی متناسب با ابعاد شاسی در محل قرارگیری دستگاه ساخته شود. نصب فونداسیون برای ثابت نگهداشتن دستگاه و جلوگیری از لرزش اضافه ضرورت دارد. این فونداسیون باید مسطح بوده و فاقد هرگونه رطوبت باشد. بهتر است از قرار دادن فرش و موکت روی پایه فونداسیون خودداری گردد. دقت کنید که پریز برق، شیر تأمین آب و خروجی آب در نزدیکی فونداسیون وجود داشته باشد.

طراحی برای دسترسی آسان

لباسشویی صنعتی باید جوری در محیط قرار داده شود که امکان باز و بسته شدن درب و دسترسی به قسمت‎های مختلف در صورت نیاز به راحتی میسر باشد. پنل‎ها باید به راحتی قابل خواندن باشند.

دستگاه باید به اندازه مشخصی از دیوار فاصله داشته باشد تا به راحتی قابل استفاده و دسترسی باشد و در صورت بروز اشکال بتوان تعمیرات را بدون بروز هرگونه مشکل انجام داد.

راه‎اندازی لباسشویی صنعتی

هر دستگاه ماشین لباسشوئی صنعتی دارای یک شیر ورود آب سرد و یک شیر ورود آب گرم می‎باشد، شیرها را در جای مناسب خود بسته و اطمینان حاصل کنید که کاملاً سفت شده باشند. جابجا بستن شیرها باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه خواهند شد.

شیلنگ ورود آب را به محل اتصال در پشت دستگاه متصل کنید. دقت کنید که کدامیک از شیلنگ‌‎ها برای ورود آب گرم و کدامیک برای ورود آب سرد در نظر گرفته شده‎اند. همچنین شیلنگ تخلیه را در جای مناسب خود قرار دهید.

[تعداد: ۱۸   میانگین:  ۳.۸/۵]
برچسب ها:

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید