بررسی کامل تجهیزات و لوازم کارواش بخار

9238 بازدید

۱۳۹۷-۰۴-۱۳

در این مقاله به بررسی انواع کارواش، کارواش بخار (کارواش نانو بخار- دستگاه کارواش بخار صنعتی-بخارشوی ماشین صنعتی)، مزایا کارواش بخار و چگونگی کاهش هزینه ها، معرفی دستگاه کارواش نانو بخار، معرفی تمامی تجهیزات جانبی و لوازم کارواش بخار و معرفی مواد شوینده های نانو برای اتومبیل میپردازیم.

هر روزه شاهد افزایش تعداد اتومبیل‎ها در سطح شهر هستیم و نیاز به شستشوی اتومبیل یک نیاز همیشگی بوده و هست. کارواش یکی از مشاغل خدماتی است که به ارائه خدمات شستشوی خودرو به مشتریان از روش‎های گوناگون از قبیل کارواش سنتی، کارواش اتوماتیک، کارواش بخار می‎پردازد. درآمد کارواش به عوامل بسیاری وابسته است.

انواع کارواش شامل کارواش سنتی با استفاده از دستگاه واترجت، کارواش نانو بخار با استفاده از دستگاه کارواش بخار و کارواش اتوماتیک با استفاده از کارواش اتوماتیک وجود دارند. اولین مرحله در تأسیس و راه‎اندازی کارواش تصمیم‎گیری در مورد نوع کارواش است که با بررسی و مقایسه آنها صورت می‎گیرد.

بررسی انواع کارواش‎

کارواش اتوماتیک

کارواش اتوماتیک یکی دیگر از انواع کارواش‎هاست. این نوع کارواش برخلاف بقیه کارواش‎ها بدون دخالت انسان و با روش کاملاً اتوماتیک و مکانیزه انجام می‎شود. به این صورت که اتومبیل در داخل یک تونل قرار گرفته و شستشو بوسیله برس‎های مخصوص صورت می‎گیرد. این برس‎ها چرخان هستند و شستشو را در جهت‎های مختلف انجام می‎دهند.

بدلیل عدم دخالت انسان امکان باقی ماندن آلودگی و لکه‎ها روی خودرو در این روش شستشو وجود دارد و اعتماد مشتریان به کیفیت شستشوی این نوع کارواش کمتر است. در نتیجه افراد کمتری تمایل به شستن اتومبیل خود در کارواش اتوماتیک دارند.

تأسیس کارواش اتوماتیک نیازمند فضای کمتری است ولی هزینه اولیه بیشتری دارد. همچنین مصرف آب در کارواش اتوماتیک بسیار زیاد است و صاحبان این نوع کارواش باید ماهیانه مبلغی از درآمد خود را صرف هزینه تأمین آب نمایند.

کارواش تمام اتوماتیک

کارواش تمام اتوماتیک

کارواش سنتی

تجهیزات کارواش سنتی شامل یک عدد پمپ کارواش فشار قوی و شیلنگ و لانس است. در نتیجه این کارواش از نظر هزینه اولیه کم هزینه‎ترین نوع کارواش محسوب می‎گردد. طرز کار این کارواش‎ها به این شکل است که سطح ماشین را به مواد شوینده آغشته کرده و با استفاده از دست اقدام به از بین بردن آلودگی‎ها می‎نمایند، در آخر مواد و کف ایجاد شده را با فشار  آب واترجت از خودرو پاک می‎نمایند.

امکان باقی ماندن آلودگی‎ها در قسمت‎هایی از سطح خودرو، مخصوصاً قسمت‎هایی که دسترسی راحت ندارد، وجود دارد. همچنین ممکن است قسمت‎هایی از رنگ سپر به دلیل فشار بالای آب کنده شود.

مهمترین مشکل این روش عدم امکان شستشوی داخل کابین، موتور، داشبود و قسمت‎های حساس اتوموبیل‎های مدرن است که موجب کاهش درآمد حاصل می‎گردد. برخورد آب به قسمت‎های حساس از جهت رسیدن آسیب به این بخش‎ها بسیار خطرناک است.

راه‎اندازی کارواش به روش سنتی به میزان زیادی موجب هدر رفتن آب شده و هزینه‎های گزاف تأمین آب را بر صاحبان کارواش تحمیل می‎کند؛ مخصوصاً اینکه بسیاری از لکه‎ها به سختی پاک می‎شوند و باید از  آبگرم برای شستشوی آنها استفاده گردد که این امر موجب افزایش هزینه‎ها خواهد بود. علاوه بر این بدلیل انجام فرآیند شستشو به روش کاملاً دستی به نیرو و انرژی بیشتری نیاز خواهد بود و باید تعداد کارکنان بیشتری در محل کارواش حضور داشته باشند.

استفاده از  آب و مواد شوینده در کارواش‎های سنتی موجب تولید پس‎آب و آلودگی فراوان می‎گردد که این خود یکی از معضلات این کارواش‎ها محسوب می‎شود که هزینه‎ها را افزایش می‎دهد. در برخی شهرها، شهرداری بابت تولید این پساب‎ها عوارضی را بصورت سالیانه بر کارواش‎ها تحمیل می‎کند.

کارواش های سنتی

کارواش های سنتی

کارواش نانو بخار

کارواش نانو بخار در حال حاضر مدرن‎ترین دستگاه کارواش می‎باشد. این دستگاه با کارایی منحصر بفرد و قیمت مناسب به سرعت در حال فراگیر شدن و جایگزین شدن با کارواش سنتی می‎باشد. به دلیل کیفیت شستشوی برتر و عدم امکان رسیدن آسیب به خودرو افراد بیشتر تمایل به استفاده از این روش برای شستشوی اتومبیل هستند.

این کارواش مشکلات کارواش‎های سنتی را برطرف نموده و هزینه‎های جاری کمتری دارد. مصرف آب این دستگاه بسیار کم بوده و تولید پساب نمی‎کند. شستشوی تمامی قسمت‎های اتومبیل با دستگاه کارواش بخار با استفاده از فشار بخار انجام می‎گیرد. بخار با خاصیت پاک‎کنندگی بسیار بالا، پاکیزگی فوق‎العاده‎ای به اتومبیل می‎بخشد. همچنین استفاده از این روش مانع باقی ماندن لکه آب بر روی بدنه می‎گردد.

کارواش بخار

کارواش بخار

کارواش بخار بدلیل دارا بودن مزایای بسیار، در بین روش‎های ذکر شده بهترین آنها می‎باشد و به میزان زیادی موجب افزایش درآمد خالص کارواش‎ها می‎گردد. در این مقاله خواهیم گفت که چرا استفاده از دستگاه کارواش بخار موجب افزایش درآمد کارواش‎ها می‎گردد.

چرا کارواش‎ نانو بخار ؟

دستگاه بخار برای کارواش‎بخار امروزه بسیار ضروری به نظر می‎رسد. کمبود آب و راه‌‎های مقابله با آن مورد بحث بسیاری از نهادها و سازمان‎های تصمیم گیر در این زمینه می‎باشد. کارواش ها بعنوان یکی از پر مصرف‎ترین مشترک‎های جامعه شهری شمرده می‎شوند.

یکی از راههای صرفه‎جویی در مصرف آب در حوزه کارواش، حذف سیستم سنتی و روی آوردن به سیستم مدرن استفاده از کارواش نانو بخار می‎باشد. در این روش از بخار بجای آب برای تمیز کردن اتومبیل استفاده می‎شود.

چرا کارواش بخار ؟

چرا کارواش بخار ؟

مزایای کار با دستگاه بخار کارواش

 1. به دلیل استفاده از بخارشویی در این روش مواد چسبنده و چربی ها کاملأ شسته شده و باعث مستطیلی شدن سطح می‎شود، آلودگی به راحتی به بدنه نمی‎چسبد و در نتیجه ماشین دیرتر کثیف می‎شود.
 2. بسیاری از قسمت‎های داخل موتور دارای روغن‎های چسبیده شده در طی زمانهای طولانی می‎باشد که فقط با بخار به راحتی قابل تمیز شدن است.
 3. شستشوی دقیق اتومبیل در توشویی و قدرت بالا در شستشوی نقاطی که امکان دسترسی به آنها نیست.
 4. کاهش زمان انجام عملیات شستشو به دلیل حذف مواد شوینده و دوباره‎شویی.
 5. عدم استفاده از مواد شوینده که به مرور به رنگ اتومبیل آسیب وارد می‎کند.
 6. کاهش مصرف برق به دلیل عدم استفاده از پمپ های گران قیمت فشار بالا.
 7. ضدعفونی شدن تجهیزات به دلیل استفاده از بخار با فشار مناسب.
 8. کاهش مصرف آب و به دنبال آن کاهش فاضلاب.
 9. عدم استفاده از مواد نفتی.
 10. عدم اسیب به رنگ اتومبیل.
 11. کاهش مصرف آب.
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
شستشوی ماشین با پودر و شامپو نانو بدنه

در مواردی مشاهده شده به دلیل استفاده از این مدل دستگاههای غیر استاندارد آسیب جدی به رنگ اتومبیل وارد آمده است و بخاری که در داخل کابین استفاده میشود با داخل موتور یا روی بدنه متفاوت است.

چرا کارواش بخار؟

چرا کارواش بخار؟

معرفی تجهیزات کارواش بخار

شما برای داشتن یک کارواش با ارائه سرویس بخار به یک دستگاه مولد بخار و یک سری تجهیزات نیاز دارید که در ادامه بررسی میکنیم.

تجهیزات مکانیکی دستگاه کارواش آکروپارس

کلیه تجهیزات زیر متناسب با نحوه کار دستگاه در محیط کارواش می باشد:

 1. لول کنترل طرح مکدانل آمریکا
 2. شیرتغذیه و شیر یک طرفه
 3. شیر تخلیه یکضرب
 4. آبنمای مغناطیسی
 5. شیرخروجی بخار
 6. پمپ آب ورودی
 7. شیر اطمینان
 8. کنترل فشار
 9. مشعل

تجهیزات جانبی کارواش بخار آکروپارس

کلیه دستگاه‎های کارواش بخار استاندارد آکروپارس دارای ملزومات و تجهیزات جانبی زیر می‎باشند. تمامی این تجهیزات مخصوص کار با دستگاه کارواش بخار هستند که در ادامه به ذکر آنها می‎پردازیم.

 1. میله لنس: مخصوص شستشوی قسمت های مختلف اتومبیل
 2. لنس تفنگی: مخصوص شستشوی بیرون و داخل موتور
 3. لنس فرچه: مخصوص شستشوی بیرون اتومبیل
 4. شیلنگ کارواش: رابط بین دستگاه و لنس‎ها
 5. نازل: اتصالات لانس و تفنگی
کارواش بخار

کارواش بخار

ظرفیت‎های کارواش بخار آکروپارس

ظرفیت‎های کارواش بخار آکروپارس به شرح زیر می‎باشد:

کارواش بخار ۱۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۲۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۳۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۵۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۱۰۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۲۰۰۰ کیلویی

مقایسه ظرفیت‎های مختلف دستگاه کارواش بخار

کارواش بخار مدرن‏‏‏‏‏‏‏‏‏‎ترین دستگاه در زمینه شستشوی اتومبیل می‎باشد. استفاده از این دستگاه به خصوص برای شستشوی اتومبیل‎های مدرن و گران‏‎ قیمت که دارای قطعات حساس و کامپیوتری بیشتری هستند، ضرورت دارد. دستگاه کارواش بخار در تعمیرگاه‎های اتومبیل برای شستشوی موتور و پاک کردن چربی‎ها و آلودگی‎ها مورد استفاده قرار می‎گیرد. ظرفیت این دستگاه معمولاً با توجه به میزان مصرف روزانه کارواش تعیین می‎شود.

برای انتخاب دستگاه مناسب ابتدا لازم است اطلاعات مشخصی از میزان مصرف کارواش یا تعمیرگاه داشته باشیم و سپس اقدام به کسب اطلاعات راجع به دستگاه نماییم. برای افزایش طول عمر دستگاه و همچنین عملکرد بهتر آن باید بین مصرف روزانه و ظرفیت دستگاه، تعادل مناسب را برقرار نماییم.

ویژگی‎های مشابه ظرفیت‎های هر دستگاه کارواش بخار

ظرفیت‎های مختلف دستگاه کارواش بخار در برخی مشخصات فنی مشابه بوده و تمامی قطعات و لوازم به کار رفته در آنها از بهترین برندهای موجود در بازار و یکسان است که در ادامه به ذکر برخی از آنها می‎پردازیم.

 • داشتن دستگاه تصفیه آب اتوماتیک
 • نوع و برند قطعات و لوازم یدکی
 • ضخامت قسمت‎های مختلف
 • داشتن دو عدد پرشر سوئیچ
 • داشتن ترموستات دیجیتال
 • داشتن دو عدد آژیر
 • تابلو برق

ویژگی‎های متفاوت ظرفیت‎های مختلف کارواش بخار

ظرفیت‎های مختلف دستگاه کارواش بخار در برخی مشخصات فنی مانند، ظرفیت بخاردهی، ابعاد، برق مورد نیاز، سایز ورود آب، سایز تخلیه آب و … دارای تفاوت می‎باشند که در جدول زیر به مقایسه برخی از آنها می‎پردازیم.

جدول مقایسه مشخصات فنی ظرفیت‎های مختلف کارواش بخار
مدل AP2000SC AP1000SC AP500SC AP300SC AP200SC AP100SC
ظرفیت بخاردهی (کیلوگرم بر اسب بخار) ۲۰۰۰ ۱۰۰۰ ۵۰۰ ۳۰۰ ۲۰۰ ۱۰۰-۱۵۰
ورود آب (اینچ) ۱ ۱ ۱ ۱ ۱ ۱
تخلیه آب (اینچ) ۲ ۲ ۲ ۲ ۲ ۲
مصرف گاز (متر مکعب در ساعت) ۱۰۰ ۵۰ ۲۵ ۱۵ ۱۰ ۵
برق مورد نیاز (ولت/هرتز) ۲۲۰-۵۰ ۲۲۰-۵۰ ۲۲۰-۵۰ ۲۲۰-۵۰ ۲۲۰-۵۰ ۲۲۰-۵۰
ارتفاع (سانتیمتر) ۳۷۰ ۳۵۰ ۲۱۰ ۲۱۰ ۱۹۰ ۱۴۰
عرض (سانتیمتر) ۱۹۰ ۱۷۰ ۱۰۵ ۹۰ ۹۰ ۷۵
وزن ۵۳۰۰ ۳۷۰۰ ۱۱۰۰ ۸۵۰ ۶۵۰ ۴۵۰
استاندارد کارواش بخار در ظرفیت‎های مختلف

راهنمای خرید بهترین دستگاه کارواش نانو بخار

راهنمای خرید دستگاه کارواش بخار

پارامترهای مؤثر در انتخاب و خرید ماشین‎آلات صنعتی مصرف بهینه انرژی، راندمان بالا، رعایت استانداردهای مؤثر بر کیفیت، رعایت نکات ایمنی، اپراتوری آسان، قیمت مناسب و زیبایی ظاهری می‎باشد.

دستگاه کارواش بخار در مدل‎ها و ظرفیت‎های متنوع در بسیاری از شرکت‎ها تولید می‎گردد. تفاوت بسیاری در کیفیت قطعات ارائه شده برای ساخت این دستگاه در بازار وجود دارد؛ هریک از قطعات استفاده شده برای ساخت کارواش بخار تأثیر بسزایی در ایمنی دستگاه دارند و وجود اشکال در هریک از قطعات و یا مراحل تولید و بهره‎برداری، افرادی که از دستگاه استفاده می‎کنند را با خطرات جدی جانی و مالی روبرو می‎کند.

در نتیجه بسیار مهم است که قبل از خرید محصول اطلاعات کاملی از ویژگی‎های یک دستگاه بخار کارواش با کیفیت و مناسب و همچنین شرکت تولید کننده مورد اطمینان داشته باشیم تا بتوانیم از به وجود آمدن هرگونه مشکل در آینده جلوگیری به عمل آوریم.

ما مقاله‎ای در خصوص هر آنچه که باید برای خرید کارواش بخار بدانید آماده کرده‎ایم که می‎تواند راهنمای مناسبی برای یک انتخاب درست و مطمئن باشد. مقاله راهنمای خرید کارواش بخار استاندارد را مطالعه نمایید.

تجهیزات جانبی برای کارواش بخار آکروپارس

در کارواش بخار به غیر از  الزام داشتن دستگاه کارواش بخار نانو که اصلی ترین و کلیدی ترین جز می‎باشد، داشتن تجهیزات زیر نیز لازم هست:

 1. لانس کارواش بخار
 2. گان یا تفنگی کارواش بخار
 3. فرچه کارواش بخار
 4. نازل های کارواش بخار
 5. شیلنگ کارواش بخار

میله لنس کارواش بخار

لنس کارواش بخار یکی از تجهیزات ضروری برای کارواش‎هایی است که با دستگاه کارواش بخار کار می‎کنند. لانس مخصوص بخار باید به گونه‎ای باشد که داغ نشده و کاربر بتواند با دست غیر مسلح آن را در اختیار بگیرد.

این وسیله در اندازه‎ها و مدل‎های مختلف توسط گروه صنعتی آکروپارس ارائه می‎گردد. تجهیزات کارواش ارائه شده توسط آکروپارس با بالاترین استانداردها و از بهترین متریال ساخته می‎شوند.

لنس بخار علاوه بر کارواش‎ها در تعمیرگاه‎ها، خشکشویی‎ها و تمامی مراکزی که از دستگاه‎های بخار برای ضدعفونی و استریل کردن محیط استفاده می‎کنند، کاربرد دارد.

ویژگی‎های لنس کارواش بخار ارائه شده توسط آکروپارس

 1. دارای سیستم پوشش برای محافظت در برابر سوختگی
 2. تحمل دمای بالا
 3. دارای وزن سبک و کاربرد آسان
لنس

میله لنس کارواش

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
دیگ روغن داغ و کاربرد آن در صنایع مختلف

گان یا تفنگی بخار

گان مخصوص بخار یکی از تجهیزات دستگاه کارواش بخار می‎باشد. این تفنگی باید به گونه‎ای باشد که داغ نشود و بتوان با دست غیر مسلح از آن استفاده کرد. وجود قفل کن در این تپانچه از ضروریات است و همچنین جنس بدنه باید به گونه‎ای باشد که در مقابل دمای بالا تغییر شکل و فرم ندهد.

لازم به ذکر است طبق جدول استاندارد طراحی این وسیله باید به گونه‎ای باشد که بخار را با زاویه و فشار مشخص شلیک کند تا هم بخار تولید شده ناشی از مصرف سوخت هدر نرود و هم قدرت پاک‎کنندگی بیشتری داشته باشد.

ویژگی‎های گان ارائه شده توسط آکروپارس

 1. دارای وزن بسیار کم و مناسب
 2. عایق بودن از جهت حرارت
 3. دارای دبی بخار مطلوب
 4. تحمل دمای بالا
گان

گان مخصوص کارواش بخار

فرچه کارواش بخار

فرچه کارواش بخار یکی از تجهیزات مهم دستگاه کارواش بخار می‌باشد. فرچه کارواش برای شستشوی بدنه اتومبیل مورد استفاده قرار می‎گیرد و توانایی بالایی در از بین بردن آلودگی‎ها و ذرات گرد و غبار چسبیده به بدنه دارد.

برس کارواش بخار از عملکرد مناسبی جهت شستشوی بدنه خودرو برخوردار است و در صورت استاندارد بودن هیچگونه آسیبی به بدنه نخواهد زد. لازم به ذکر است که تجهیزات جانبی کارواش بخار از جمله فرچه، اگر از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند نه تنها موجب رسیدن آسیب به قسمت‎های مختلف اتومبیل می‎شوند بلکه پس از مدت کوتاهی دیگر از کارایی مناسب برخوردار نبوده و نیاز به تعویض خواهند داشت.

فرچه کارواش بخار ارائه شده توسط گروه صنعتی اتومبیل از کیفیت و طول عمر بالاتری نسبت به محصولات مشابه برخوردار می‎باشد. این محصول علاوه بر کارواش‎ها، در خشکشویی‎ها نیز جهت شستشوی انواع خاصی از البسه کاربرد دارد.

ویژگی‎های فرچه کارواش بخار ارائه شده توسط گروه صنعتی آکروپارس

ویژگی‎های فرچه کارواش بخار ارائه شده توسط گروه صنعتی آکروپارس به شرح زیر می‎باشد:

 1. طراحی مخصوص دستگاه کارواش بخار
 2. دارای وزن سبک و کاربرد آسان
 3. طول عمر و کیفیت بالا
فرچه کارواش بخار

فرچه کارواش بخار

نازل دستگاه کارواش بخار

نازل کارواش یک وسیله دقیق است که در دستگاه کارواش بخار به عنوان اتصالات لانس و گان وبرای پخش بخار آب مورد استفاده قرار می گیرد. نازل ها طوری طراحی می شوند که مقدار مشخصی از بخار را به سطح مورد نظر برسانند.

اگرچه اصول کار در تمامی نازل ها به توانمندی صحیح آنها در متمرکز کردن بخار بر می گردد، نازل های مورد استفاده در کارواش ها از نظر نوع پاشش دارای انواع مختلفی می باشند و از برنج یا استیل ساخته می شوند.

به طور کلی استفاده از نازل به دلیل متمرکز کردن بخار، موجب افزایش فشار بخار و بالا رفتن کیفیت شستشو می گردد ولی از آنجا که نحوه پاشش در انواع مختلف نازل متفاوت است؛ میزان فشار در آنها نیز یکسان نخواهد بود. هرچه میزان سطحی که بخار خروجی از نازل پوشش می دهد بیشتر باشد فشار بخار کمتر است و آلودگی های سطحی تری را می تواند پاکیزه کند و بالعکس. در نتیجه می توان برای قسمت های مختلف اتومبیل با توجه به میزان آلودگی و حساسیت دستگاه، از نازل مناسب استفاده کرد.

لازم به ذکر است عدم انتخاب صحیح نازل ها علاوه بر اینکه می تواند موجب افت فشار یا دبی بخار آب گردد؛ ممکن است موجب آسیب رساندن به سطح مورد شستشو نیز شود.

انواع نازل دستگاه کارواش بخار

 1. نازل سوزنی: این نوع نازل بخار آب را به صورت نقطه ای پخش می کند در نتیجه موجب افزایش قدرت بخار می گردد ولی سطح کمتری را پوشش می دهد؛ در نتیجه از این نوع نازل برای از بین بردن آلودگی های عمیق و کم مساحت استفاده می شود. کار با نازل سوزنی برای مساحت های بزرگ زمان بر خواهد بود.
 2. نازل خطی:  این نوع نازل بخار آب را به صورتی خطی و با زاویه مشخص پخش می کند؛ در نتیجه می تواند سطح بیشتری را با فشار کمتر شستشو دهد. کار با نازل خطی موجب افزایش سرعت کار می گردد.
 3. نازل دوار: نقطه پاشش این نوع نازل دائماً در حال حرکت است، در نتیجه هر دو ویژگی قدرت و محدوده بالای پوشش را با هم دارد.

ویژگی های نازل کارواش بخار ارائه شده توسط آکروپارس

ویژگی‎های نازل کاوراش بخار ارائه شده توسط آکروپارس به شرح زیر می‎باشد:

 1. طول عمر و کیفیت بالا
 2. مقاومت در برابر خوردگی
 3. طراحی برای برنامه های خاص
نازل کارواش

نازل کارواش

شیلنگ کارواش بخار

شیلنگ کارواش یکی از تجهیزات ضروری برای کارواش‎ها می باشد. این وسیله برای استفاده به دستگاه کارواش بخار متصل می‎شود و بخار را به سطح مورد نظر منتقل می‎نماید. شلنگی که برای دستگاه بخار استفاده می‎شود، باید در برابر فشار بالا مقاوم باشد و بتواند بخار را با فشار مناسب از دستگاه خارج کند؛ همچنین به دلیل دمای بالای بخار شلنگ کارواش باید با موادی ساخته شود که در برابر گرمای زیاد تغییر شکل ندهد.

گروه صنعتی آکروپارس مدل‎های شیلنگ و لوازم جانبی مورد نیاز برای شستشوی اتومبیل با دستگاه کارواش بخار را با کیفیت مطلوب ارائه می‎دهد. شلنگ کارواش بخار آکروپاس از درجه کیفی بسیار بالایی برخوردار است.

ویژگی‎های شیلنگ کارواش ارائه شده توسط آکروپارس

 1. دارای دو سرپیچی برای اتصال به تفنگی و دستگاه از جنس برنجی اکستروژن با آبکاری نیکل
 2. گردش بخار بیشتر و بازدهی بالاتر به دلیل بزرگ بودن قطر داخلی
 3. دارای بافت ۸ رشته از جنس استیل ۳۰۴
 4. دارا بودن قابلیت تحمل دما و فشار بالا
 5. مقاوم در برابر ضربه و خوردگی
شیلنگ کارواش بخار

شیلنگ کارواش

بهترین لوازم شوینده برای کارواش آکروپارس

 1. پودر و شامپو نانو بدنه
 2. واکس کارنوا
 3. واکس سیلور
 4. واکس داشبورد
 5. واکس لاستیک
 6. موتور شوی
 7. مواد صفر شویی
 8. دستمال نانو

پودر و شامپو نانو بدنه

پودر و شامپو نانو بدنه بر پایه تکنولوژی نانو به منظور شستشو، چربی زدایی و جرم گیری از بدنه اتومبیل تولید شده اند. از پودر و شامپو نانو بدنه هم در کارواش های سنتی که با استفاده از آب اقدام به شستشوی اتومبیل می کنند و هم با دستگاه های کارواش های بخار می توان استفاده نمود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
نکاتی که در مورد کارواش بخار باید بدانید !

پودر نانو

پودر نانو علاوه بر شستشو، موجب جلای رنگ و شفافیت خودرو نیز می گردد. پودر نانو با ایجاد خاصیت آبگریزی و آنتی استاتیک روی بدنه اتومبیل یک لایه محافظ ایجاد می کند که نه تنها مدت زمان بیشتری اتومبیل را تمیز نگاه می دارد بلکه قادر است از رنگ بدنه در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید نیز به خوبی محافظت نماید و از محو شدن زودرس رنگ جلوگیری به عمل آورد.

پودر نانو بدنه کارواش

پودر نانو بدنه

نحوه استفاده از پودر نانو

آلودگی های برجسته را از سطح اتومبیل پاک نمایید. مقدار ۵۰ گرم از پودر را با یک لیتر آب مخلوط نموده و به بدنه اتومبیل اسپری کنید و پس از گذشت چند دقیقه از فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتری با فشار آب یا فشار بخار سطح اتومبیل را پاکیزه نمایید.

کاربرد پودر نانو بدنه

پودر نانو علاوه بر اتومبیل در موارد زیر نیز کاربرد دارد:

 1. انواع وسایل نقلیه عمومی مانند هواپیما و قطار
 2. انواع ماشین آلات صنعتی و راهسازی
 3. انواع ماشین آلات سنگین مانند کامیون و اتوبوس
 4. انواع موتور سیکلت

مزایای پودر نانو

استفاده از پودر نانو برای شستشوی اتومبیل مزایای زیر را به همراه دارد:

 1. ایجاد خاصیت آبگریزی و آنتی استاتیک
 2. از بین بردن کامل آلودگی ها و لکه ها
 3. جلوگیری از ایجاد خط و خش روی بدنه
 4. کاهش چشم گیر هزینه ها
 5. صرفه جویی در مصرف آب، برق و زمان
 6. محافظت از رنگ بدنه
 7. جلوگیری از مات شدن رنگ خودرو

مایع اکتیو کننده نانو بدنه

مایع اکتیو کننده نانو بدنه برای ترکیب با پودر نانو طراحی شده است. ترکیب این محصول با پودر نانو مزایای بسیاری دربر دارد و علاوه بر تمیزی صد درصدی بدنه اتومبیل به آن درخشندگی و جلای خاصی می بخشد. برای استفاده از این محصول باید ۱ لیتر از آن را با ۲ کیلوگرم پودر نانو در یکصد لیتر آب حل نمود.

شامپو بدنه اتومبیل

شامپو بدنه

مزایای ترکیب پودر و شامپو نانو بدنه

مخلوط مایع اکتیو کننده نانو با پودر نانو مزایای زیر را به همراه دارد:

 1. پولیش دهنده و براق کننده بدنه اتومبیل
 2. ایجاد کف بیشتر و کمک به خاصیت لکه زدایی
 3. خود شوینده بودن مایع اکتیو کننده نانو و راحت تر تمیز شدن آلودگی ها
 4. راحتتر تمیز شدن مجدد بدنه اتومبیل بعد از شستشو

واکس کارنوا

اسپری واکس  کارنوا سریع‌ترین و راحت‌ترین محصول برای براقیت چشم‌نوازِ رنگ بدنه می‌باشد و با ایجاد لایه محافظ و خاصیت آب‌گریزی، مراقب رنگ اتومبیل شما است.

این محصول قابل استفاده بر روی سطوح خشک می‌باشد. با استفاده از اسپری کارنوا به راحتی می‌توانید تمام سطح بدنه اتومبیل را در کوتاه‌ترین زمان واکس بزنید و استفاده از آن، آسان و سریع است.

واکس کارنوا

واکس کارنوا

واکس سیلور

اسپری واکس سریع‌ترین و راحت‌ترین محصول برای براقیت چشم‌نوازِ رنگ بدنه می‌باشد و با ایجاد لایه محافظ و خاصیت آب‌گریزی، مراقب رنگ اتومبیل شما است.

این محصول قابل استفاده بر روی سطوح خشک می‌باشد. با استفاده از اسپری Silver Wax به راحتی می‌توانید تمام سطح بدنه اتومبیل را در کوتاه‌ترین زمان واکس بزنید و استفاده از آن، آسان و سریع است.

واکس سیلور

واکس سیلور

واکس داشبورد

واکس داشبورد نانو بر پایه تکنولوژی نانو تولید شده است و از پرکاربرد ترین محصولات برای تمیزی داشبورد می باشد. استفاده از این محصول پاکیزگی و درخشندگی فوق العاده ای به سطح داشبورد می بخشد. نحوه استفاده از  این واکس به این صورت است که ابتدا سطح داشبورد را با استفاده از فشار بخار دستگاه کارواش بخار تمیز  می نماییم و سپس واکس را به آن اسپری می کنیم. استفاده مداوم از واکس نانو از ترک خوردگی داشبورد جلوگیری به عمل می آورد.

 

واکس داشبورد

واکس داشبورد

واکس لاستیک

واکس لاستیک نانو بر پایه تکنولوژی نانو تولید شده است. این محصول دارای قدرت پاک کنندگی فوق العاده بر پایه نانو سیلیکون می باشد. استفاده از واکس نانو موجب درخشندگی و پاکیزگی موتور می شود و از ترک خوردگی موتور جلوگیری به عمل می آورد؛ در نتیجه موجب افزایش طول عمر لاستیک می گردد.

نحوه استفاده از واکس لاستیک نانو

طریقه استفاده از این محصول به شرح زیر می باشد:

ابتدا سطح لاستیک را با استفاده از دستگاه کارواش بخار یا دستمال نانو تمیز نموده و سپس به طور یکنواخت تمام سطح را اسپری نمایید. این محصول به لاستیک درخشندگی و پاکیزگی فوق العاده ای می بخشد.

واکس لاستیک

واکس لاستیکپ

موتور شوی ماشین

موتور شوی نانو با استفاده از تکنولوژی نانو برای شستشوی سطح بیرونی موتور اتومبیل تولید شده است. این محصول تمامی قطعات پلاستیکی و فلزی سطح بیرونی موتور را بدون آسیب زدن به خودرو به آسانی تمیز می نماید.

مزایای استفاده از موتور شوی

استفاد از  شوینده موتور نانو مزایای زیر را در بر دارد:

 1. پاک کردن رسوبات بین اجزای موتور
 2.  تسهیل از بین بردن بقایای روغن موتور
 3. افزایش عمر موتور

نحوه استفاده از موتور شوی نانو

طریقه استفاده از این محصول به شرح زیر می باشد:

مایع را با مقداری آب ترکیب کرده و به سطح بیرونی موتور خودرو و قطعات اسپری نموده و پس از چند دقیقه با استفاده از دستمال یا فشار بخار دستگاه کارواش بخار آلودگی ها را تمیز نمایید.  شوینده موتور نانو با قدرت پاک کنندگی فوق العاده خود تمامی قسمت های موتور و مسیر های انتقال آب خودرو را تمیز می نماید.

موتور شوی

موتور شوی

مواد صفر شویی فوم

شامپو صفرشویی نانو با فرمولاسیون منحصر بفرد خود سازگار با تمامی سطوح داخلی خودرو اعم از پشمی، پلیمری،چرمی ،لاستیکی و … می باشد. این محصول لذت پاک کردن سطوح را در چند لحظه به مصرف کننده می دهد و با نسبت ۲:۱با آب مخلوط می گردد(دو قسمت آب و یک قسمت مواد توشویی) و با شویندگی خارق العاده خود در مدت زمان کوتاه تاثیر بسزایی در کیفیت توشویی خودرو دارد.

مواد صفرشویی فوم

مواد صفرشویی فوم

دستمال نانو

دستمال نانو محصولی منحصر به فرد برای پاک کردن قسمت های مختلف اتومبیل می باشد. از این محصول می توان برای شستشوی بدنه، داشبورد، شیشه ها، رینگ و لاستیک استفاده کرد، همچنین قابلیت استفاده با شوینده های قوی مثل پودر و شامپو نانو را نیز دارا می باشد.

ویژگی های دستمال نانو

 1. قابل استفاده برای شستشوی تمام قسمت های اتومبیل
 2. بدون پرز
 3. بدون بر جای گذاشتن رد آب و خط
 4. ماندگاری بالا
 5. قابل استفاده با شوینده های قوی
دستمال نانو

دستمال نانو

جهت راه اندازی کارواش بخار بهترین تجهیزات را از ما بخواهید.

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید