راهنمای خرید کارواش بخار

2572 بازدید

۱۳۹۶-۱۰-۰۱

دستگاه کارواش بخار در مدل‎ها و ظرفیت‎های متنوع در بسیاری از شرکت‎ها تولید می‎گردد. تفاوت بسیاری در کیفیت قطعات ارائه شده برای ساخت این دستگاه در بازار وجود دارد؛ هریک از قطعات استفاده شده برای ساخت کارواش بخار تأثیر بسزایی در ایمنی دستگاه دارند و وجود اشکال در هریک از قطعات و یا مراحل تولید و بهره‎برداری، افرادی که از دستگاه استفاده می‎کنند را با خطرات جدی جانی و مالی روبرو می‎کند.

در نتیجه بسیار مهم است که قبل از خرید محصول اطلاعات کاملی از ویژگی‎های یک دستگاه بخار کارواش با کیفیت و مناسب و همچنین شرکت تولید کننده مورد اطمینان داشته باشیم تا بتوانیم از به وجود آمدن هرگونه مشکل در آینده جلوگیری به عمل آوریم.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه خرید یکی از ضروریات مهم هر کارواش آشنا کرده، تمامی نکاتی را که در خرید دستگاه کارواش بخار لازم و ضروری می‎باشند و توجه به آنها از دردسرهای آتی می‎کاهد، بیان کنیم.

خرید کارواش بخار

راهنمای خرید کارواش بخار

داشتن استاندارد CE اروپا

اولین گام در تشخیص با کیفیت و اصیل بودن یک دستگاه داشتن استاندارد CE اروپا می‎باشد. علامت CE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اروپای متحد را نشان می‎دهد. محصولی که موفق به اخذ این آرم می‎شود، می‎تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا بدون محدودیت برای فروش به بازار عرضه گردد.

بعبارت دیگر داشتن این علامت بیانگر رعایت الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات، جهت حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست می‎باشد؛ در نتیجه می‌‎تواند موجبات اطمینان خاطر مصرف کننده از کیفیت و ایمنی محصول را فراهم نماید.

داشتن گارانتی معتبر

ضمانت یا گارانتی تعهدی است که شرکت تولید کننده یا فروشنده به خریدار ارائه می‎دهد تا در صورت داشتن هرگونه نقص یا اشکال در محصول ملزم به تعمیر، تعویض یا برگرداندن وجه پرداختی مشتری گردد.

نیاز به گارانتی برای مصرف کننده در هنگام خرید یکی از الزامات می‎باشد. داشتن گارانتی معتبر باعث می‎شود تا خیال مشتری از سلامت و ایمنی دستگاه آسوده گردد. مدت زمانی که تولید کنندگان یک محصول برای گارانتی ارائه می‎دهند متفاوت می‎باشد و مشخص است که هرچقدر زمان گارانتی بیشتر باشد، خرید دستگاه با اطمینان بیشتری همراه است.

داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی

فروش پایان معامله نیست!!! داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی از اهمیت بسزایی برخوردار می‎باشد. این خدمات شامل مواردی مانند نصب و راه‎اندازی، تعمیر و نگهداری، آموزش، تهیه و توزیع قطعات می‎باشد که در جهت جلب رضایتمندی و اطمینان خاطر خریدار ارائه می‎گردد.

نحوه ارائه خدمات پس از فروش برای محصولات مختلف یکسان نیست ولی به طور کلی به معنی برطرف کردن مشکلات، راهنمایی مشتریان و کسب اطمینان از رضایت آنان از محصول می‎باشد.

توانایی تأمین لوازم یدکی

از آنجا که نیاز به لوازم یدکی در دستگاه‎های صنعتی بسیار زیاد می‎باشد شرکت تولید کننده باید توانایی تأمین این قطعات را داشته باشد. تهیه لوازم یدکی مطمئن برای خریداران که اطلاعات زیادی از لوازم مورد نیاز محصول و تشخیص کیفیت آنها ندارند بسیار مشکل می‎باشد در نتیجه بهتر است که شرکت تولید کننده بتواند این لوازم را تأمین کند و در اختیار مشتری قرار دهد.

همچنین لازم است شرکت تولید کننده تمامی قطعات مورد نیاز دستگاه را داشته باشد تا بتواند در صورت خرابی هریک از لوازم، در صورت نیاز آن را به سرعت تعویض کند.

دستگاه ایرانی یا خارجی؟

نکته‎ای که باید در خرید دستگاه‎های صنعتی مورد توجه قرار بگیرد، خدمات پس از فروش، نمایندگی اون محصول و همچنین توانایی شرکت در تأمین لوازم یدکی می‎باشد. قطعات دستگاه‎های خارجی علاوه بر آنکه قیمت بالایی دارند، پیدا کردنشان در بازار هم کار بسیار سخت و زمان‎بری می‎باشد؛ در نتیجه اگر قادر به تعویض قطعه مورد نظر نباشیم مجبور به تعمیر هستیم که طبیعتاً بعد از مدتی باز هم امکان خرابی آن وجود دارد.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده قیمت این دستگاه‎ها نیز به نسبت تولیدات داخلی بسیار بالا می‎باشد؛ در صورتی که تولیدات داخلی که توسط شرکت‎های معتبر و با رعایت استانداردهای بین‎المللی تولید می‎گردند علاوه بر کیفیت، طول عمر، شرایط گارانتی و در دسترس بودن قطعات، دارای قیمت کمتری نیز می‎باشند.

ویژگی‎های فنی دستگاه اطو بخار با کیفیت

علاوه بر موارد ذکر شده در تشخیص کیفیت دستگاه، ویژگی‎های فنی دستگاه نیز باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. هر دستگاه کارواش بخار از لحاظ استاندارد بودن دارای ویژگی‎هایی است که تأثیر فراوانی در کارایی و طول عمر آن خواهند داشت.

فشار کار دستگاه

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب کارواش بخار مناسب، توجه به فشار کار دستگاه می‎باشد. یک دستگاه کارواش بخار استاندارد باید توانایی کار در فشار بالا را داشته باشد چرا که یکی از الزامات برای دستگاه کارواش بخار نانو داشتن فشار کار بالا می‎باشد. اگر دستگاه بخار کارواش کیفیت نامرغوبی داشته باشد، بالا بردن فشار خطرات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

تأییدیه‎های فنی

به دلیل اینکه ماشین کارواش بخار مخزنی است که تحت فشار کار می‎کند و ناایمن بودن آن عواقب بدی به همراه خواهد داشت؛ لذا باید این دستگاه تحت نظارت مراجع ذیصلاح ساخته شود و گواهینامه‎های مرتبط را اخذ نماید. تأییدیه وزارت کار، تأییدیه استاندارد و همچنین استاندارد انرژی اروپا و گواهینامه‎های مختلف بین‎المللی از جمله مواردی هستند که خریداران باید بدان توجه داشته باشند.

تولید بخار خشک، تر و نیمه‎تر

یک دستگاه بخار برای کارواش باید توان تولید هر سه نوع بخار را برای کارایی دقیق‎تر داشته باشد.قسمت‎های مختلف اتومبیل با یک نوع بخار نباید شسته شوند. بعنوان مثال بخاری که برای شستشوی د اخل موتور استفاده می‎شود متفاوت بوده و هرکدام باید شرایط خود را داشته باشند. استفاده از فشار بالا و دمای زیاد خسارات بسیاری را می‎توانند به اتومبیل وارد نمایند.

اجزای کنترل دقیق

یکی از موارد فوق‎العاده مهم در انتخاب کارواش نانو بخار، دقت در اجزای کنترل دقیق دستگاه می‎باشد. یکی از این موارد لول کنترل می‎باشد که وظیفه آن بررسی سطح آب دستگاه و ارتباط بین پمپ، مشعل و دیگر قسمت‎ها می‎باشد و از حساسیت بالایی برخوردار است. لول کنترل مک‎دانل آمریکا بعنوان یکی از ملزومات پیشنهادی جهت این قسمت از دستگاه می‎باشد.

یکی دیگر از قسمت‎های مهم در ماشین بخار برای کارواش نشان‎گر مغناطیسی دستگاه می‎باشد. این نشان‎گر باید مجهز به مگنت‎های اورجینال باشد در غیر اینصورت عملکرد مناسبی به همراه نخواهد داشت.

لول‎گیج مغناطیسی حتماً باید از جنس استیل باشد تا در اثر تماس با رطوبت دچار زنگ‎زدگی نشود. توپی داخل لول گیج نیز باید از جنس تیتانیوم باشد تا دچار اختلال در عملکرد نگردد.بکار بردن ملزومات غیر مناسب در این قطعات ممکن است ایجاد خطر کند.

قطع‎کن یا پرشر سوئیچ یکی دیگر از ابزارهای دقیق است که برای خرید دستگاه کارواش بخار باید مورد توجه قرار بگیرد. برندهای اروپایی و آمریکایی در بازار ایران موجود می‎باشد که از کیفیت مناسبی برخوردارند و تنها در تشخیص اصل یا تقلبی بودن آنها باید دقت زیادی به خرج داد.

تابلو برق

تابلو برق دستگاه از مواردی است که خریدار کارواش بخار استاندارد باید بدان توجه ویژه‎ای داشته باشد. بسیار از قطعات و قسمت‎های مهم دستگاه در این قسمت قرار می‎گیرند و اختلال در هر قسمت موجب عملکرد نادرست کل مجموعه می‎گردد.

شیرآلات

شیرآلات به کار رفته در یک کارواش بخار استاندارد باید حتماً استنلس استیل با کلاس ۱۰۰۰WOG باشد. در غیر اینصورت ظرف مدت کوتاهی این شیرآلات شروع به چکه کردن می‎نمایند و بعد از مدت کوتاهی دچار بخاردهی می‎گردند؛ در اثر این عوامل ممکن است قسمت تفلن مرکز ترکیده و بخار بسیار شدیدی از این شیرها شروع به پرتاب شدن نمی‎نماید. بهتر است برای کلیه قطعات از برندهای با کیفیت اروپایی استفاده گردد که کارکرد دستگاه دقیق تر باشد.

سیم‎کشی

سیم‎کشی یک دستگاه کارواش بخار باید حتماً نسوز باشد که تحمل دمای بالا را داشته باشد و هر چقدر از این استانداردها فاصله گرفته شود کارایی دستگاه کم شده و طول عمر آن نیز به مراتب کاهش خواهد یافت.

الکتروپمپ

پمپ دستگاه باید حتماً با توجه به ظرفیت دستگاه بخار کارواش در نظر گرفته شود. پمپ‎های چینی در کوتاه مدت دچار سوختگی می‎گردند و برندهای ایتالیایی یکی از گزینه‎های پیشنهادی جهت خرید می‎باشد.

کلکتور

کلکتور ماشین کارواش باید استیل و بدون درز باشد. ممکن است فروشندگان غیر مجاز دستگاه کارواش بخار برای دید ظاهری دستگاه حتی از کلکتور استیل استفاده می‎نمایند ولی از نوع درزدار، که این خود در فشار بالا باعث باز شدن  درز لوله می‎گردد و خطر سوختگی برای افراد را بدنبال خواهد داشت.

شیر هواگیری اتومات

هر دیگ بخار برای کارواش باید مجهز به شیر اتوماتیک هواگیری باشد در غیر اینصورت در بسیاری از روزهای سرد سال دستگاه کارواش بخار وکیوم کرده و کاربر زمان نسبتاً زیادی را باید برای این کار سپری کند.

دستگاه تصفیه آب

یک کارواش بخار خوب باید مجهز به دستگاه تصفیه آب باشد چرا که رسوب آب در میان مدت باعث افت کارایی مولد بخار برای کارواش می‎شود. این دستگاه باید بصورت اتوماتیک بوده و نیاز به احیاء توسط کاربر نداشته باشد. چرا که در محیط کارواش گاهاً اپراتوری که مسئول این کار می‎باشد با فراموشی در این زمینه می‎تواند خسارات زیادی را به دستگاه وارد نماید.

مشعل

یکی دیگر از موارد مهم انتخاب مشعل مناسب بوده که حتماً باید اصل باشد. توجه گردد که ممکن است مشعل‎های دست دوم رنگ شده که گاهاً در بسته‎بندی نو عرضه می‎گردد در دستگاه استفاده گردد.

[تعداد: ۴   میانگین: ۵/۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید