دیگ بخار ایستاده

موارد استفاده از دیگ بخار ایستاده در کارواش

دیگ بخار ایستاده ( دیگ بخار های عمودی- vertical boiler ) با استفاده از بخار عملیات تمیز کردن دقیق‎تر نمای خارجی و داخلی اتومبیل را انجام میدهد. دستگاه کارواش بخار صنعتی متشکل از یک مخزن تولید بخار است؛ بخار تولید شده توسط نازل‎هایی از مخزن خارج می‎شود. بنا بر نیاز مصرف کننده تعداد نازل‎ها و انواع آنها متفاوت می‎باشد.

کارواش نانو بخار دستگاهی پرکاربرد در صنعصت شستشوی خودرو می‎باشد که این امر به دلیل قدرت بالای ضد عفونی کردن بخار و همچنین قابلیت استفاده برای شستشوی داخل اتاقک و موتور است.

تولید کارواش بخار مستلزم رعایت مواردی مانند کنترل در حرارت و فشار بالا و تأمین بخار پایدار می‎باشد. تولید دستگاه کارواش بخار تنها توسط شرکت‎های با دانش فنی بالا قابل انجام است. گروه صنعتی آکروپارس با استفاده از دانش فنی منحصر به فرد خود دستگاه پاک کننده بخار قوی و قابل اعتمادی را روانه بازار نموده است که با روش‎های سنتی شست اتومبیل در بسیاری جهات متفاوت بوده و دارای مزایای زیادی می‎باشد.

بخار کارواش تولید شده توسط شرکت آکروپارس دارای گرما و فشار کافی برای از بین بردن هرگونه آلودگی از اتومبیل می‎باشد. همچنین بخار دستگاه کارواش آکروپارس به گونه‎ای تنظیم شده که هیچگونه آسیبی به بدنه اتومبیل وارد نمی کند.

کارواش بخار آکروپارس علاوه بر شستشوی کامل بدنه قابلیت شست محفظه داخلی و موتور اتومبیل را نیز دارد. همچنین می‎تواند به راحتی اتصالات و نقاط غیر قابل دسترس را با استفاده از یک لانس مخصوص تمیز گرداند.

دیگ بخار کارواش آکروپارس دارای نشان استاندارد CE اروپا و تأییدیه وزارت کار جمهوری اسلامی ایران می‎باشد. این دستگاه دارای بالاترین امنیت و ایمنی بوده و دقیقاً منطبق بر نقشه‎های استاندارد ایران ساخته شده است.

مصرف گاز بسیار پایین و بالاترین میزان راندمان، تنها بخشی از ویژگی‎های منحصر به فرد این دستگاه را تشکیل می‎دهند. دستگاه کارواش بخار با فشار مناسب کارواش به راحتی بدنه و داخل ماشین و موتور را تمیز می‎کند بی آنکه به تجهیزات آسیبی برساند.

استفاده از این دستگاه دارای مزایایی از جمله عدم استفاده از مواد شوینده می‎باشد که باعث بروز آسیب بر رنگ ماشین می‎شود، همچنین مسائل زیست محیطی در اثر تولید پساب بسیار کاهش می‎یابد.

مزایای کار با دستگاه بخار کارواش

 1. به دلیل استفاده از بخارشویی در این روش مواد چسبنده و چربی ها کاملأ شسته شده و باعث مستطیلی شدن سطح می‎شود، آلودگی به راحتی به بدنه نمی‎چسبد و در نتیجه ماشین دیرتر کثیف می‎شود.
 2. بسیاری از قسمت‎های داخل موتور دارای روغن‎های چسبیده شده در طی زمانهای طولانی می‎باشد که فقط با بخار به راحتی قابل تمیز شدن است.
 3. شستشوی دقیق اتومبیل در توشویی و قدرت بالا در شستشوی نقاطی که امکان دسترسی به آنها نیست.
 4. کاهش زمان انجام عملیات شستشو به دلیل حذف مواد شوینده و دوباره‎شویی.
 5. عدم استفاده از مواد شوینده که به مرور به رنگ اتومبیل آسیب وارد می‎کند.
 6. کاهش مصرف برق به دلیل عدم استفاده از پمپ های گران قیمت فشار بالا.
 7. ضدعفونی شدن تجهیزات به دلیل استفاده از بخار با فشار مناسب.
 8. کاهش مصرف آب و به دنبال آن کاهش فاضلاب.
 9. عدم استفاده از مواد نفتی.
 10. کاهش مصرف آب.

تجهیزات مکانیکی دستگاه کارواش آکروپارس

کلیه تجهیزات زیر متناسب با نحوه کار دستگاه در محیط کارواش می باشد:

 1. لول کنترل طرح مکدانل آمریکا
 2. شیرتغذیه و شیر یک طرفه
 3. شیر تخلیه یکضرب
 4. آبنمای مغناطیسی
 5. شیرخروجی بخار
 6. پمپ آب ورودی
 7. شیر اطمینان
 8. کنترل فشار
 9. مشعل

تجهیزات جانبی کارواش بخار آکروپارس

کلیه دستگاه‎های کارواش بخار استاندارد آکروپارس دارای ملزومات و تجهیزات جانبی زیر می‎باشند. تمامی این تجهیزات مخصوص کار با دستگاه کارواش بخار هستند که در ادامه به ذکر آنها می‎پردازیم.

 1. میله لنس: مخصوص شستشوی قسمت های مختلف اتومبیل
 2. لنس تفنگی: مخصوص شستشوی بیرون و داخل موتور
 3. لنس فرچه: مخصوص شستشوی بیرون اتومبیل
 4. شیلنگ کارواش: رابط بین دستگاه و لنس‎ها
 5. نازل: اتصالات لانس و تفنگی
کارواش بخار

کارواش بخار

ظرفیت‎های کارواش بخار آکروپارس

ظرفیت‎های کارواش بخار آکروپارس به شرح زیر می‎باشد:

کارواش بخار ۱۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۲۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۳۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۵۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۱۰۰۰ کیلویی

کارواش بخار ۲۰۰۰ کیلویی

مقایسه ظرفیت‎های مختلف دستگاه کارواش نانو بخار

ظرفیت این دستگاه معمولاً با توجه به میزان مصرف روزانه کارواش تعیین می‎شود. برای انتخاب دستگاه مناسب ابتدا لازم است اطلاعات مشخصی از میزان مصرف کارواش یا تعمیرگاه داشته باشیم و سپس اقدام به کسب اطلاعات راجع به دستگاه نماییم.

برای افزایش طول عمر دستگاه و همچنین عملکرد بهتر آن باید بین مصرف روزانه و ظرفیت دستگاه، تعادل مناسب را برقرار نماییم. برای اطلاع از شباهت‎ها و تفاوت‎های آبگیر صنعتی آکروپارس در ظرفیت‎های مختلف، مقاله مقایسه ظرفیت‎های مختلف دستگاه کارواش بخار را مطالعه نمایید.

راهنمای خرید دستگاه کارواش نانو بخار

پارامترهای مؤثر در انتخاب و خرید ماشین‎آلات صنعتی مصرف بهینه انرژی، راندمان بالا، رعایت استانداردهای مؤثر بر کیفیت، رعایت نکات ایمنی، اپراتوری آسان، قیمت مناسب و زیبایی ظاهری می‎باشد.

دستگاه کارواش بخار در مدل‎ها و ظرفیت‎های متنوع در بسیاری از شرکت‎ها تولید می‎گردد. تفاوت بسیاری در کیفیت قطعات ارائه شده برای ساخت این دستگاه در بازار وجود دارد؛ هریک از قطعات استفاده شده برای ساخت کارواش بخار تأثیر بسزایی در ایمنی دستگاه دارند و وجود اشکال در هریک از قطعات و یا مراحل تولید و بهره‎برداری، افرادی که از دستگاه استفاده می‎کنند را با خطرات جدی جانی و مالی روبرو می‎کند.

در نتیجه بسیار مهم است که قبل از خرید محصول اطلاعات کاملی از ویژگی‎های یک دستگاه بخار کارواش با کیفیت و مناسب و همچنین شرکت تولید کننده مورد اطمینان داشته باشیم تا بتوانیم از به وجود آمدن هرگونه مشکل در آینده جلوگیری به عمل آوریم.

ما مقاله‎ای در خصوص هر آنچه که باید برای خرید کارواش بخار بدانید آماده کرده‎ایم که می‎تواند راهنمای مناسبی برای یک انتخاب درست و مطمئن باشد. مقاله راهنمای خرید کارواش بخار استاندارد را مطالعه نمایید.