دیگ بخار خیاطی

1023 بازدید

۱۴۰۱-۱۰-۰۶

دیگ بخار خیاطی دستگاهی است که به کمک آن خیاطان ماهر پس از اتمام نقش آفرینی خود با اطوهایی که به آن وصل میکنند کار خود را سکه می کنند. از گذشته تا امروز خیاطی و اطو کشی به هم وابسته بودند، به طوریکه تمام البسه ای که خیاطی میشد تا زمانی که یک اطوی حرفه ای زده نمی شد نمای اصلی خود را به رخ نمیکشید.

پس نقش دیگ بخار خیاطی در یک کارگاه تولیدی پوشاک بسیار مهم است.

مشخصات فنی دیگ بخار مناسب خیاطی و تولیدی پوشاک:

  • یک دیگ بخار خیاطی و تولیدی پوشاک میبایست پاسخگوی تعداد دسته اطوهای موجود در مجموعه، میز های مکش، اطوهای مانکن، پرس های اطو، اطوهای لگ و هر چیزی که از بخار تغذیه می کند باشد.
  • علاوه بر این می بایست بخار بسیار با کیفیتی به همه مصرف کننده ها از اول خط تا انتهای خط برساند و بخار در انتهای خط میعان نشود.
  • میزان مصرف این دیگ بخار خیاطی آکروپارس بسیار پایین بوده و به علت راندمان بالایی که دارد مصرف گاز و برق بسیار کمی دارد و رده انرژی آن A می باشد. کاهش هزینه ها دریک تولیدی پوشاک بسیار موثر است.
  • عایق بودن دیگ بخار خیاطی در تولیدی های پوشاک یک مقوله بسیار مهم میباشد که عمدتاً به آن توجه نمیشود، به علت آنکه معمولاً می بایست طول لوله کشی جهت رسیدن بخار یک دست به همه مصرف کننده ها کوتاه باشد، دیگ بخار را نزدیک و داخل سالن قرار میدهند، گاز ناشی از احتراق بسیار آزار دهنده خواهد بود، دیگ بخار های آکروپارس داخل خود عایق بندی شده هستند و شما تنها باید لوله کشی ها را داخل مجموعه عایق بندی کنید زیرا دیگ کمترین گرمای تلف شده را دارد.
  • ایجاد سرو صدای مشعل و پمپ یکی دیگر از دغدغه هاییست که تولیدی های پوشاک جهت خرید دیگ بخار دارند صدای مشعل در صورتیکه تنظیم باشد و به درستی کار کند و همه اجزا در صورت هم خوانی با هم و استاندارد بودن هیچگونه صدای نا هنجاری تولید نمیکنند و فقط یک صدای طبیعی نمود به روشن بودن دستگاه خواهد داشت.

نکاتی که قبل از خرید دیگ بخار خیاطی باید به آن توجه کرد:

تعداد مصرف کننده ها

میبایست طی یک گزارش کارشناسی تعداد دستگاه های مصرف کننده در کل مشخص شوند.

نوع دستگاه های مصرف کننده ی بخار

نوع مصرف کننده ها و میزان مصرف آنها  (هرکدام چقدر مصرف بخار دارند و چقدر در روز کار میکنند، آیا ساعت کار آن ها متوالی است یا غیر متوالی) که تاثیر مستقیم در ظرفیت دیگ بخار دارند.

فشار کاری مصرف کننده های بخار

فشار کاری هر یک از مصرف کننده ها (فشار کاری وارد به هرکدام باید بررسی شود و با وکیوم برکر کنترل شود)

متراژ لوله کشی

طول لوله کشی از دیگ بخار تا آخرین مصرف کننده و فاصله بین هر مصرف کننده باید بررسی شود. تا جهت انتخاب ظرفیت درست و تنظیم فشار درست اقدام شود و بخار در آخرین مصرف کننده میعان نگردد.

شکست در لوله کشی

میزان شکست لوله و پیچ و خم در لوله کشی نیز در افت فشار بخار تاثیر دارد بنابراین این آیتم در انتخاب ظرفیت و فشار کاری دیگ بخار نیز باید مد نظر قرار گیرد.

پیش بینی برای دستگاه های آینده

تعداد مصرف کننده هایی که در ادامه قرار است به خط ما اضافه شوند نیز باید پیش بینی گردد تا در ادامه مجبور به تعویض دیگ بخار به علت عدم پاسخ گویی نباشیم بلکه بتوانیم به راحتی به خط تولید دستگاه اضافه کنیم.

استاندارد بودن دیگ بخار

یکی از مقوله های حائز اهمیت در دیگ بخار، داشتن استاندارد ایران و پلاک آن می باشد زیرا در طی دوران استفاده از دیگ بخار بازرسان استاندارد آنها را چک کرده و مورد بررسی های سالانه قرار میدهند در این خصوص در کارخانه آکروپارس همه دیگ های بخار تحت نظارت مهندس مقیم نیز ساخته و تولید می گردد.

اپراتوری آسان دیگ بخار خیاطی

اپراتوری آسان دیگ بخار خیاطی برای کارگاه های تولیدی پوشاک یکی از مهم ترین دغدغه هاست زیرا معمولاً افرادی که صبح ها دستگاه را استارت زده و شروع به کار میکنند افراد نا وارد هستند یا ممکن است تخصص دیگری داشته باشند به هر حال اپراتوری دستگاه باید طوری باشد که هر فردی بتواند به راحتی آن را راه اندازی کرده و از پس مراحل راه اندازی و احیاناً اخطار های آن برآید.

نگهداری و مراقبت دیگ بخار

پس از موضوع خرید و اپراتوری، حال در مرحله مراقبت و نگه داری هستیم که طول عمر دستگاه به آن بستگی دارد دیگ های بخار عموماً قیمت های بالایی دارند و سروکار آنها دقیقاً با ضریب اطمینان و جان و مال می باشد. پس نگهداری از آنها در مرحله مهمی است. اول از همه بدانید که بیشترین عامل آفت و آسیب زننده به دیگ بخار رسوب آب می باشد.

جهت کسب اطلاعات در خصوص رسوب زدایی و جلوگیری از آن مقاله مربوطه را بخوانید.

مطابق دستوری که به شما داده می شود مراقبت کرده و خواهید دید که دیگ بخار هیچ آسیبی نمی بیند و سالیان با شما کار خواهد کرد.

گارانتی دیگ بخار خیاطی

در تولیدی های پوشاک و خیاطی گارانتی و خدمات مبحث بسیار مهم است زیرا از کار افتادن دیگ بخار مساوی با خوابیدن کامل خط اطو می باشد. بنابر این شرکتی که از آن خرید می کنید می بایست خدمات کامل به شما ارائه دهد.

قیمت دیگ بخار خیاطی

باتوجه به در نظر گرفتن تمامی نقاط فوق و در نظر گرفتن ظریب اطمینانی که باید دیگ بخار داشته باشد چون در کنار افراد قرار خواهد گرفت قطعا بررسی های مهندسی از جای مشتری انجام خواهد شد و سپس نوع و مدل و ظرفیت دیگ بخار اعلام خواهد شد.

بنابراین تمامی موارد فوق را جهت خرید دیگ بخار برای کارگاه خیاطی باید در نظر گرفت و کار را به کاردان سپر تا ضرر نکرد.

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۳ میانگین: ۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید