دیگ بخار خیاطی

4230 بازدید

۱۴۰۲-۱۲-۱۹

دیگ بخار خیاطی و تولیدی پوشاک دستگاهی است که به کمک آن خیاطان ماهر پس از اتمام نقش آفرینی خود با اطوهایی که به آن وصل میکنند کار خود را سکه می کنند. از گذشته تا امروز خیاطی و اطو کشی به هم وابسته بودند، به طوریکه تمام البسه ای که خیاطی میشد تا زمانی که یک اطوی حرفه ای زده نمی شد نمای اصلی خود را به رخ نمیکشید.

پس نقش دیگ بخار خیاطی در یک کارگاه تولیدی پوشاک بسیار مهم است.

مشخصات فنی دیگ بخار مناسب خیاطی و تولیدی پوشاک:

  • یک دیگ بخار خیاطی و تولیدی پوشاک میبایست پاسخگوی تعداد دسته اطوهای موجود در مجموعه، میز های مکش، اطوهای مانکن، پرس های اطو، اطوهای لگ و هر چیزی که از بخار تغذیه می کند باشد.
  • علاوه بر این می بایست بخار بسیار با کیفیتی به همه مصرف کننده ها از اول خط تا انتهای خط برساند و بخار در انتهای خط میعان نشود.
  • میزان مصرف این دیگ بخار خیاطی آکروپارس بسیار پایین بوده و به علت راندمان بالایی که دارد مصرف گاز و برق بسیار کمی دارد و رده انرژی آن A می باشد. کاهش هزینه ها دریک تولیدی پوشاک بسیار موثر است.
  • عایق بودن دیگ بخار خیاطی در تولیدی های پوشاک یک مقوله بسیار مهم میباشد که عمدتاً به آن توجه نمیشود، به علت آنکه معمولاً می بایست طول لوله کشی جهت رسیدن بخار یک دست به همه مصرف کننده ها کوتاه باشد، دیگ بخار را نزدیک و داخل سالن قرار میدهند، گاز ناشی از احتراق بسیار آزار دهنده خواهد بود، دیگ بخار های آکروپارس داخل خود عایق بندی شده هستند و شما تنها باید لوله کشی ها را داخل مجموعه عایق بندی کنید زیرا دیگ کمترین گرمای تلف شده را دارد.
  • ایجاد سرو صدای مشعل و پمپ یکی دیگر از دغدغه هاییست که تولیدی های پوشاک جهت خرید دیگ بخار دارند صدای مشعل در صورتیکه تنظیم باشد و به درستی کار کند و همه اجزا در صورت هم خوانی با هم و استاندارد بودن هیچگونه صدای نا هنجاری تولید نمیکنند و فقط یک صدای طبیعی نمود به روشن بودن دستگاه خواهد داشت.

نکاتی که قبل از خرید دیگ بخار خیاطی باید به آن توجه کرد:

تعداد مصرف کننده های دیگ بخار

میبایست طی یک گزارش کارشناسی تعداد دستگاه های مصرف کننده در کل مشخص شوند.

نوع دستگاه های مصرف کننده ی بخار

نوع مصرف کننده ها و میزان مصرف آنها  (هرکدام چقدر مصرف بخار دارند و چقدر در روز کار میکنند، آیا ساعت کار آن ها متوالی است یا غیر متوالی) که تاثیر مستقیم در ظرفیت دیگ بخار دارند.

فشار کاری مصرف کننده های بخار

فشار کاری هر یک از مصرف کننده ها (فشار کاری وارد به هرکدام باید بررسی شود و با وکیوم برکر کنترل شود)

متراژ لوله کشی

طول لوله کشی از دیگ بخار تا آخرین مصرف کننده و فاصله بین هر مصرف کننده باید بررسی شود. تا جهت انتخاب ظرفیت درست و تنظیم فشار درست اقدام شود و بخار در آخرین مصرف کننده میعان نگردد.

شکست در لوله کشی

میزان شکست لوله و پیچ و خم در لوله کشی نیز در افت فشار بخار تاثیر دارد بنابراین این آیتم در انتخاب ظرفیت و فشار کاری دیگ بخار نیز باید مد نظر قرار گیرد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
بررسی کامل تجهیزات دیگ بخار

پیش بینی برای دستگاه های آینده

تعداد مصرف کننده هایی که در ادامه قرار است به خط ما اضافه شوند نیز باید پیش بینی گردد تا در ادامه مجبور به تعویض دیگ بخار به علت عدم پاسخ گویی نباشیم بلکه بتوانیم به راحتی به خط تولید دستگاه اضافه کنیم.

استاندارد بودن دیگ بخار

یکی از مقوله های حائز اهمیت در دیگ بخار، داشتن استاندارد ایران و پلاک آن می باشد زیرا در طی دوران استفاده از دیگ بخار بازرسان استاندارد آنها را چک کرده و مورد بررسی های سالانه قرار میدهند در این خصوص در کارخانه آکروپارس همه دیگ های بخار تحت نظارت مهندس مقیم نیز ساخته و تولید می گردد.

اپراتوری آسان دیگ بخار خیاطی

اپراتوری آسان دیگ بخار خیاطی برای کارگاه های تولیدی پوشاک یکی از مهم ترین دغدغه هاست زیرا معمولاً افرادی که صبح ها دستگاه را استارت زده و شروع به کار میکنند افراد نا وارد هستند یا ممکن است تخصص دیگری داشته باشند به هر حال اپراتوری دستگاه باید طوری باشد که هر فردی بتواند به راحتی آن را راه اندازی کرده و از پس مراحل راه اندازی و احیاناً اخطار های آن برآید.

نگهداری و مراقبت دیگ بخار خیاطی

پس از موضوع خرید و اپراتوری، حال در مرحله مراقبت و نگه داری هستیم که طول عمر دستگاه به آن بستگی دارد دیگ های بخار عموماً قیمت های بالایی دارند و سروکار آنها دقیقاً با ضریب اطمینان و جان و مال می باشد. پس نگهداری از آنها در مرحله مهمی است. اول از همه بدانید که بیشترین عامل آفت و آسیب زننده به دیگ بخار رسوب آب می باشد.

جهت کسب اطلاعات در خصوص رسوب زدایی و جلوگیری از آن مقاله مربوطه را بخوانید.

مطابق دستوری که به شما داده می شود مراقبت کرده و خواهید دید که دیگ بخار هیچ آسیبی نمی بیند و سالیان با شما کار خواهد کرد.

گارانتی دیگ بخار خیاطی

در تولیدی های پوشاک و خیاطی گارانتی و خدمات مبحث بسیار مهم است زیرا از کار افتادن دیگ بخار مساوی با خوابیدن کامل خط اطو می باشد. بنابر این شرکتی که از آن خرید می کنید می بایست خدمات کامل به شما ارائه دهد. کلیه دیگ بخار های خیاطی دو سال گارانتی و ۲۰ سال خدمات پس از فروش خواهند داشت.

قیمت دیگ بخار خیاطی

باتوجه به در نظر گرفتن تمامی نقاط فوق و در نظر گرفتن ظریب اطمینانی که باید دیگ بخار داشته باشد چون در کنار افراد قرار خواهد گرفت قطعا بررسی های مهندسی از محل نصب مشتری انجام خواهد شد و سپس نوع و مدل و ظرفیت دیگ بخار اعلام خواهد شد.

بنابراین تمامی موارد فوق را جهت خرید دیگ بخار برای کارگاه خیاطی باید در نظر گرفت و کار را به کاردان سپرد تا ضرر نکرد.

قیمت دیگ بخار خیاطی نیز به مدل دستگاه، قدیم یا جدید بودن طرح و نقشه ، استاندارد بودن دستگاه، نوع متریال داخل دستگاه بستگی دارد. اما صادقانه باید گفت که دیگ بخار دستگاه ارزانی نیست زیرا نه میتوان از مصرف اجناس با کیفیت چشم پوشی کرد و نه میتوان در متریال استاندارد دست برد، چون این دستگاه با جان و مال ادم در ارتباط هست بنابراین در خرید این دستگاه حتی با قیمت چند پله بالاتر اما با کیفیت بهتر درنگ نکنید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
انتقال حرارت در بویلر

در صورتیکه قیمت بالا باشد میبایست مدارک و مستندات دال بر اورجینال بودن متریال یا مدارک آزمایشگاهی آهن الات و استاندارد موجود باشد. که برای نمونه داخل صفحه دیگ بخار چند برگ آزمایش و مستندات گذاشتیم.

 

سوالات متداول 

گارانتی دیگ بخارهای آکروپارس چقدر است؟

گارانتی کلیه دیگ بخارهای آکروپارس دو سال و خدمات پس از فروش ۲۰ سال میباشد.

نصب و راه اندازی دستگاه چگونه انجام میشود؟

نصب و راه اندازی توسط تکنسین های آکروپارس انجام میشود. فرقی ندارد لوکیشن شما کجاست ... تهران، داخل ایران، خارج ایران... هرجا که باشید ما برای نصب و راه اندازی و انجام کلیه خدمات همیشه اماده هستیم.

مقدار بخار خروجی چقدر است ؟

مقدار بخار خروجی دقیقا در شرایط نرمال (بدون پرت لوله کشی و انجام عایق بندی) میتواند اندازه ظرفیت دیگ بخار/بر ساعت باشد.

شرایط آب مصرفی در دیگ بخار باید چگونه باشد؟

PH آب باید بین ۹ الی ۱۱ باشد. سختی آب ورودی به دیگ بخار باید معادل صفر باشد، رنج قلیائیت آب باید حداقل ۷ باشد، آب مورد استفاده ی دیگ بخار باید حتی الامکان بدون حباب باشد چراکه اکسیژن باعث خوردگی در لوله ها می شود، مناسب ترین آب برای کار دیگ بخار آکروپارس، آب بدون املاح و اکسیژن با قلیائیت بالا می باشد. باید حتما از مواد بویلر پروتک استفاده کنید که میتوانید از شرکت تهیه کنید.

کدام مدل دیگ بخار به کار ما می آید و مناسب شغل ماست؟

برای انتخاب نوع و مدل دیگ حتما باید با همکاران ما در ارتباط باشید زیرا انتخاب نوع بویلر به شرایط موتور خانه، لوله کشی، حیطه کاری شما، شرایط محیطی (منطقه)، فشار کاری خروجی ،دمای خروجی و.... پارامتر های خاصی بستگی دارد. بنابراین بهتر است از متخصصین ما کمک بگیرید.

فرق دیگ بخار استاندارد و بویلر غیر استاندارد چیست؟

دیگ بخار استاندارد در ساخت آن از متریال مورد تایید سازمان ملی استاندارد استفاده شد و در حین ساختن آن بازرسان مقیم استاندارد بر نحوه ساخت نظارت داشته و کنترل میکنند بنابراین کاملا مورد تایید بوده و دارای پلاک میباشد و از کلیه قطعات مرغوب در آن استفاده شده و در بویلر غیر استاندارد این روال انجام نشده و ممکن است از ورق هایی استفاده شود که مورد تایید نمیباشند. باید توجه داشت که دیگ بخار دستگاهی است که ظریب اطمینان در آن بالاست.

برای خرید و سفارش دیگ بخار آکروپارس باید چه کار کرد؟

میتوانید با تلفن های فروش در ارتباط باشید و به کارشناسان ما سفارش خود را اعلام کنید باقی مسیر را تیم فروش به شما اعلام خواهند کرد.

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۴ میانگین: ۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید