پله اول برای تاسیس خشکشویی

124352 بازدید

۱۳۹۷-۰۷-۱۴

چگونه مهارت های شخصی برای این کار را کسب کنیم؟

برای ورود به کار , تاسیس خشکشویی و یادگیری کامل آن، باید نزد یک استاد کار ماهر مدتی شاگردی کنید تا همه فنون و روش های آن را یاد بگیرید. مطالعه درزمینه انواع پارچه و انواع شوینده های متناسب با انها داشته باشید. لکه ها و حلال آنها را بشناسید. اما کسب تجربه در این کار یکی از بهترین روش هاست.

دستگاه های لازم برای تاسیس خشکشویی

شخص موسس بعد از تهیه کردن جا و مکان برای شروع یک کسب و کار جدید میبایست دستگاه های ابتدایی برای شروع کارش را تهیه کند.

یک ماشین آبشویی یاهمان لباسشویی صنعتیدستگاه خشکن صنعتی البسهدستگاه اتوی پرس صنعتی- دیگ بخار با ظرفیت بالاتر از دستگاه های فعلی.

ابتدای کار برای افرادی که سرمایه کمتری دارند خرید دستگاه هایی مثل  آبگیر صنعتی، دستگاه خشکشوئی، دستگاه اتوی مانکنی، اتوی مانکن شلوار، میز مکش و…. الزامی نیست اما با توجه به بروز شدن تجهیزات این شغل در آینده برای هر واحد خشکشویی تهیه این دستگاه ها نیاز هست.

 سوال پیش میاد که چرا گفتیم دیگ بخار با ظرفیت بالا تر؟

دیگ بخار برای خشکشویی ها باید آخرین چیزی باشد که ظرفیتش محاسبه میگردد. زیرا اگر در اینده خواسته باشید دستگاه جدیدی که از بخار تغذیه میکند اضافه کنید هزینه تعویض دیگ بخار با یک دیگ بخار بزرگتر هم به گردن شما خواهد افتاد.

تاسیس واحد خشکشویی

Establish Laundry

 بازارکار و آینده شغلی جهت تاسیس خشکشویی

خشکشو می تواند در کارخانجات تولید لباس یا بیمارستان ها، هتل ها و … در بخش خشکشویی مشغول به کار شود. با کسب تجربه بیشتر می تواند به پست های نظارتی و مدیریتی این بخش دست یابد.

افرادی که تجربه و سرمایه اولیه لازم را دارند می توانند به صورت مستقل کار کرده و کسب و کار خود را راه اندازی کنند. در صورت موفق بودن می توانند تعداد مراکز خشکشویی خود را افزایش داده و به صورت زنجیره ای کار کنند.

یکی از مشکلات اصلی که امروزه در کشور برای این شغل وجود دارد، به صرفه نبودن آن با قیمت های موجود، با توجه به فرسودگی دستگاه ها و گرانی انواع مواد شوینده، می باشد.

تا جایی که بسیاری از خشکشویی ها برای کاهش هزینه ها به جای استفاده از مواد اصلی پرکلراتیلن از مواد مشابه و آب شویی استفاده می کنند و یا تعدادی از خشکشویی‎ها به دلیل عدم پوشش هزینه ها تعطیل شده اند.

این مشکل با توجه و حمایت ویژه مسئولان در اموری مانند تسهیل واردات دستگاه های جدید با قیمت ارزانتر و تعیین قیمت مناسب برای خدمات خشکویی قابل رفع است.

میزان درآمد خشکشوها

درآمد خشکشوها با توجه به نوع کارشان متفاوت است. آنهایی که در کارخانجات، بیمارستان ها و هتل ها مشغول کارند، مطابق با قانون کار و قرارداد خود با کارفرما، حقوق می گیرند که البته معمولا در سطح متوسط می باشد.
خشکشوهایی که به صورت مستقل کار می کنند، با توجه به کیفیت کار و تعداد مشتریان، درآمدهای متفاوتی دارند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
پرژ بویلر یا پاک سازی دیگ بخار

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

  1. حبیب الله زارع کمالی ۱۴۰۰-۰۲-۳۱

    سلام و عرض ادب و احترام، آیا دستگاههای خشکشویی را میتوان به صورت قسطی از شرکت شما خریداری کنیم؟ اگر ممکن هست لطفا توضیح دهید، ممنون

  2. مدیریت سایت ۱۴۰۰-۰۳-۰۱

    سلام و عرض ادب
    لطفا با تیم فروش صحبت بفرمایید
    ۰۲۱-۵۳۸۴۳ داخلی ۱۰۴

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید