آبگیر صنعتی

 آبگیر صنعتی که اساساً یک خشکن چرخنده می باشد یا همان سانتریفیوژ صنعتی برای خشکشویی ، سبزیجات ، و هتل ها و بیمارستان ها بستگی به متریال داشته که عموما برای البسه و پتو کاربرد دارد اما در صنایع دیگر نیز استفاده میشود. انواع آبگیر صنعتی با قیمت های مختلف با متریال‎های متنوع و ابعاد مختلف توسط گروه صنعتی آکروپارس تولید می‎گردد که دامنه انتخاب شما را بر حسب نیازتان افزایش می‎دهد.

آبگیر صنعتی

این محصول در ظرفیت‎های ۲۰ الی ۱۵۰ کیلویی در مدل‎های مختلف ارائه می‎گردد. وجود دستگاه آبگیر در هر لاندری و خشکشویی امری ضروری می‎باشد؛ چرا که هرچقدر آب البسه بیشتر گرفته شود زمان خشک کردن نیز بسیار کمتر بوده و این مسئله صرفه جویی در مصرف سوخت را به همراه دارد. همچنین استفاده از این دستگاه، از استهلاک بیش از اندازه دستگاه خشکن جلوگیری به عمل می آورد.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده، به دلیل بالا بودن دور زنبیل و استراکچر خاص این دستگاه بهتر است جهت آبگیری البسه به جای دستگاه لباسشویی صنعتی از این وسیله استفاده نمود که فشار کمتری به دستگاه شستشو وارد گردد.

آبگیر صنعتی

آبگیر صنعتی

دستگاه آبگیر صنعتی آکروپارس

آبگیر صنعتی آکروپارس دارای ویژگی‎های زیر می‎باشد:

 1. آبگیر صنعتی آکروپارس دارای بدنه تمام استیل (مقاوم در برابر پوسیدگی و زنگ‎زدگی) می‎باشد.
 2. این دستگاه آبگیر از یک الکتروموتور پر قدرت ۵/۵ اسب بهره می‎برد.
 3. این موتور بصورت مستقیم با زنبیل دستگاه آبگیر کوبل شده است به نحوی که تمامی دور موتور که ۱۰۰۰ دور در دقیقه می‎باشد، به زنبیل دستگاه منتقل شده و با نیروی گریز از مرکز اقدام به آبگیری البسه می‎نماید.
 4. قسمت‎های مختلف این دستگاه تماماً با جوشکاری استیل آب‎بندی شده که در مدل‎های نامرغوب بازار از چسب آکواریوم برای این منظور استفاده می‎گردد.
 5. یکی دیگر از خوصیات مهم و کلیدی آبگیر صنعتی آکروپارس ایستایی بالا و بالانس فوق‎العاده این دستگاه می‎باشد. این دستگاه قابلیت این‎ را دارد که بدون فونداسیون، روی زمین مسطح روشن شده و کوچکترین لرزشی ندارد.
 6. کم صدا بودن این آبگیر یکی دیگر از خصوصیات فنی این دستگاه می‎باشد. به دلیل بالا بودن بالانس، طول عمر آبگیر صنعتی این شرکت بسیار زیاد می‎باشد.
 7. ماشین آبگیر آکروپارس با استفاده از نمونه برداری از آبگیر صنعتی میله آلمان تولید ‎می‎گردد و چدن مصرفی در کف دستگاه از وزن قابل قبولی برخوردار است.
 8. زنبیل این دستگاه، جدیدترین طرح حباب‎دار بوده و از استنلس استیل ضخیم برای ساخت آن استفاده می‎گردد.
 9. تابلو برق این دستگاه هیوندایی بوده که کیفیت بالایی در بین محصولات برقی دارد. درب این دستگاه نیز از جنس استنلس استیل می‎باشد و پوسیدگی به همراه ندارد.
 10. شفت دستگاه سانتریفیوژ از فولاد آلیاژی بوده که مقاومت بسیار بالایی در دور ۱۰۰۰rpm دارد.
 11. ماشین آبگیر صنعتی آکروپارس به دلیل بالا بودن کیفیت در بین محصولات ایرانی موفق به اخذ گواهی CE گشته است.

ویژگی‎های ایمنی آبگیر صنعتی آکروپارس

مسائل امنیتی در دستگاه آبگیر به دلیل بالا بودن دور الکتروموتور بسیار مهم و قابل توجه می‎باشد.

ایمنی در دستگاه آبگیر ایستاده

 • با میکروسوئیچ به محض باز شدن درب دستگاه، بصورت اتوماتیک آبگیر صنعتی خاموش می‎شود.
 • مجهز به ترمز برقی بوده که راحتی کاربر را به همراه دارد.
 • دارای بالانس التراسونیک

ایمنی در دستگاه ابگیر چهار پایه

 • با میکروسوئیچ به محض باز شدن درب دستگاه، بصورت اتوماتیک آبگیر صنعتی خاموش می‎شود
 • مجهز به ترمز برقی بوده که راحتی کاربر را به همراه دارد.
 • بالانس التراسونیک
 • دارای سیستم کنترل دور
 • دارای ۴ ایربگ
 • دارای ۸ ضربه گیر

انواع ماشین آبگیر صنعتی

 • آبگیر صنعتی ایستاده (ظرفیت های ۲۰ کیلویی و ۴۰ کیلویی)
 • آبگیر صنعتی چهارپایه- بدون فونداسیون (ظرفیت های ۱۰۰ کیلویی به بالا)

ماشین آبگیر صنعتی منسوجات

کاربرد ماشین آبگیر صنعتی

آبگیر صنعتی خشکشویی

سانتریفیوژ سبزیجات صنعتی

آبگیر صنعتی توتون و تنباکو

آبگیر صنعتی لباس ، البسه و منسوجات

آبگیر صنعتی صنایع پلیمری و نفتی

ابگیر صنعتی پتو برای هتل ها، بیمارستان ها، پادگان ها و مراکز نظامی

و…

قیمت آبگیر صنعتی

آیتم های تاثیر گذار در قیمت آبگیر صنعتی ایستاده میتوان به کیفت و برند قطعات برقی و محافظتی الکتروموتور در برابر نوسانات برق اشاره کرد.

یکی دیگر از آیتم های بسیار تاثیرگذار ضخامت متریال به کار رفته در دستگاه میباشد که باعث ایستایی بالا و همچنین جلوگیری از پوسیدگی زودرس میشود.

وزن استراکچر دستگاه جهت حفظ تعادل بسیار مهم میباشد.

سانتریفیوژ صنعتی

دستگاه سانتریفیوژ صنعتی در مدل های ۴ پایه در صنعت کاربرد های گسترده تری نسبت به مدل های ایستاده دارد. زیرا حجم آن بیشتر ، توان آبگیری بالاتر، بدون فونداسیون، قطر مش سبد قابل تغییر بوده و امکان تغییر آلیاژ ها در آن وجود دارد.

قیمت دستگاه سانتریفیوژ صنعتی

آیتم های تاثیر گذار در قیمت آبگیر صنعتی چهارپایه دور و RPM بوده، مورد بعدی قدرت الکتروموتور و برند الکتروموتور هست که تاثیر بسیار زیادی در قیمت این سانتریفیوژ دارد.

ساختار سانتریفیوژ های چهارپایه به صورت ۴ پایه یا ۳ پایه هستند که این نیز در قیمت آبگیر صنعتی تاثیر گذار است. دستگاه های ۴ پایه قیمت بیشتر و ایستایی و ایمنی بالاتر و دور بیشتری دارند.

نوع ایربگ ها و کمک فنر ها و برند استفاده شده در آنها نیز در قیمت دستگاه سانتریفیوژ صنعتی بسیار تاثیر گذار است.

ظرفیت های آبگیر صنعتی

ظرفیت‎های آبگیر صنعتی آکروپارس به شرح زیر می‎باشد:

آبگیر ۲۰ کیلویی

آبگیر ۳۰ کیلویی

آبگیر ۴۰ کیلویی

آبگیر ۱۰۰ کیلویی

آبگیر ۱۲۰ کیلویی

آبگیر ۱۵۰ کیلویی

 

مدل  AP20C AP40C AP100C AP120C AP150C
ظرفیت  ۲۰ ۴۰ ۱۰۰ ۱۲۰ ۱۵۰
توان آبگیری  ۹۰ ۹۰ ۹۰ ۹۰ ۹۰
قدرت الکتروموتور -اسب ۴ ۵.۵ ۱۰ ۱۰ ۱۲
قطر لوله خروج آب-اینچ ۳ ۳ ۴ ۴ ۵
ارتفاع (cm) ۱۰۰ ۱۱۰ ۹۰ ۹۰ ۹۰
قطر (cm) ۶۴ ۷۴ ۱۸۰ ۲۰۰ ۲۳۰
وزن (kg) ۲۵۰ ۳۵۰ ۱۱۰۰ ۱۳۰۰ ۱۷۰۰
قطر سبد ۵۰ ۶۰ ۱۰۰ ۱۲۰ ۱۵۰
عمق سبد ۳۸ ۳۳ ۵۰ ۵۰ ۵۰
سرعت دور تند ۱۰۰۰ ۱۰۰۰ ۹۰۰ ۹۰۰ ۹۰۰
نوع استیل بدنه  تمام استیل نگیر  تمام استیل نگیر  تمام استیل نگیر  تمام استیل نگیر  تمام استیل نگیر 
نوع ترمز  برقی  برقی  برقی  برقی  برقی 
فونداسیون دارد/ندارد دارد  دارد  ندارد  ندارد  ندارد 
برق مورد نیاز -هرتز-ولت ۳۸۰-۵۰ ۳۸۰-۵۰ ۳۸۰-۵۰ ۳۸۰-۵۰ ۳۸۰-۵۰
گنجایش بارگیری ۱۵ ۳۵ ۹۰ ۱۱۰ ۱۴۰
قطر شفت ۴۵ ۶۰ ۱۰۰ ۱۰۰ ۱۰۰
ضخامت ورق دستگاه ۱/۵ ۱/۵ ۲ ۲ ۲
ضخامت ورق زنبیل ۱/۲۵ ۱/۲۵ ۲ ۲ ۳
میکروسوییچ دارد  دارد  دارد  دارد  دارد 
توان آبگیری ۹۰-۹۵% ۹۰-۹۵% ۹۰-۹۵% ۹۰-۹۵% ۹۰-۹۵%

مقایسه ظرفیت های مختلف آبگیر صنعتی

ظرفیت مناسب این دستگاه معمولاً با توجه به نوع شستشو و ظرفیت دستگاه لباسشویی صنعتی تعیین می‎شود. برای انتخاب دستگاه مناسب ابتدا لازم است اطلاعات مشخصی از میزان مصرف رختشویخانه داشته باشیم و سپس اقدام به کسب اطلاعات راجع به دستگاه نماییم.

برای افزایش طول عمر دستگاه و همچنین عملکرد بهتر آن باید بین مصرف روزانه و ظرفیت دستگاه، تعادل مناسب را برقرار نماییم. برای اطلاع از شباهت‎ها و تفاوت‎های آبگیر صنعتی آکروپارس در ظرفیت‎های مختلف، مقاله مقایسه ظرفیت‎های مختلف آبگیر صنعتی را مطالعه نمایید.

راهنمای خرید دستگاه آبگیر صنعتی

پارامترهای مؤثر در انتخاب و خرید ماشین‎آلات صنعتی مصرف بهینه انرژی، راندمان بالا، رعایت استانداردهای مؤثر بر کیفیت، رعایت نکات ایمنی، اپراتوری آسان، قیمت مناسب و زیبایی ظاهری می‎باشد.

آبگیر صنعتی یکی از مهمترین و ضروری‎ترین دستگاه‎ها در هر لاندری و خشکشویی می‎باشد. این دستگاه در مدل‎ها و ظرفیت‎های متنوع در بسیاری از شرکت‎های ایرانی و خارجی تولید می‎گردد. عدم توجه به نکات مهم قبل از خرید دستگاه می‎تواند موجب بروز مشکلات جدی در واحدهای رختشویی، از جمله ایجاد اختلال در نظم کاری این واحدها گردد که خود به تنهایی قادر است کار واحدهای مرتبط را نیز مختل نماید.

در نتیجه بسیار مهم است که قبل از خرید محصول اطلاعات کاملی از ویژگی‎های یک دستگاه آبگیر صنعتی با کیفیت و مناسب و همچنین شرکت تولید کننده مورد اطمینان داشته باشیم تا بتوانیم از به وجود آمدن هرگونه مشکل در آینده جلوگیری به عمل آوریم.

ما مقاله‎ای در خصوص هر آنچه که باید برای خرید آبگیر صنعتی بدانید آماده کرده‎ایم که می‎تواند راهنمای مناسبی برای یک انتخاب درست و مطمئن باشد. مقاله راهنمای خرید آبگیر صنعتی را مطالعه نمایید.

نکات مهم در خرید ماشین آبگیر صنعتی

 • بررسی مدل مناسب شغل شما ( با توجه به حیطه کاری هتل، خشکشویی ، بیمارستان، رستوران، کارخانه، باشگاه و آرایشگاه، گاوداری و… هر کدام متفاوت میباشد).
 • حجم کار روزانه / هفتگی
 • موقعیت مکانی پروژه ها

هنگام خرید ماشین آبگیر صنعتی با توجه به ایستاده یا ۴ پایه بودن باید به ابعاد آن توجه کرد و جهت جانمایی آن با کارشناسان پروژه هماهنگ شد تا شرایط استقرار و بهترین محل جانمایی را در محیط کار شما برایتان انتخاب کنند که به لحاظ تاسیسات و بعد ها به لحاظ نگهداری و اپراتوری بهترین مکان باشد.

با توجه به استفاده از مایع های خورنده هنگام خرید باید به شرکت سازنده اعلام کرد تا از آلیاژ های مربوطه در ساخت آن استفاده کرده تا در طی زمان به هیچ عنوان خوردگی اتفاق نیوفتد. (استیل مربوط به محصولات خورنده ۳۱۶ میباشد.)

نوع برق مورد استفاده در محل شما که ممکن است تک فاز یا سه فاز باشد و در برخی از مواقع ممکن است برق شهری یا ژنراتور باشد که در این حالت نیز باید اعلام کنید.

خرید ماشین آبگیر صنعتی

ماشین آبگیر صنعتی خارجی بخریم یا ایرانی ؟

اینکه ماشین لباسشویی صنعتی خارجی بخریم یا ایرانی برای بسیاری از خریداران پروژه ها، کارخانجات و  برخی از خشکشویی ها یک سردرگمی و سوال هست که خب نگرانی این موضوع کاملا با توجه به تجربه خرید تولیدات داخلی قابل درک هست.

اما باید گفت که در مقوله ماشین الات لاندری چندین آیتم هست که باید به آنها توجه زیادی کرد:

 • امکان سنجی نصب دستگاه در محل شما
 • ارائه مشخصات فنی و برقی و ابعادی دقیق دستگاه مطابق محیط شما
 • گارانتی کلیه قطعات و لوازم که در دستگاه های وارداتی امکان پذیر نیست
 • پشتیبانی پس از فروش برای کلیه ماشین آلات
 • تامین کلیه قطعاتی که ملزومات شماست
 • مقرون به صرفه نبودن هزینه های واردات

و همچنین اگر مجموعه شما دارای محدودیت یا شرایط خاصی هست توصیه میکنیم با یک شرکت مهندسی در این زمینه پیش بروید تا اینکه یک دستگاه آبگیر خارجی خریداری کنید.

خرید ماشین آبگیر صنعتی در تهران

بالا تر توضیح دادیم که دستگاه در مدلهای اتومات و نیمه اتومات و استیل و نیمه استیل و با موتور های ایرانی و اروپایی تولید میشود و در ادامه با توجه به انتخاب مشتری و مشخصات فنی محیطی پروژه و نکات زیر انتخاب نهایی دستگاه اتفاق می افتد.

در زمان خرید آبگیر صنعتی میتوانید بصورت آنلاین ثبت سفارش کنید بدون اینکه به بورس یا نمایندگی فروش سانتریفیوژ صنعتی در تهران  مراجعه کنید به راحتی میتوانید کالای خود را ثبت کرده و از تمامی مراحل آماده سازی تا تحویل آن با خبر باشید.

در ضمن خرید از یک شرکت تولید کننده مزیت هایی مثل برخورداری از خدمات پس از فروش و گارانتی و وارانتی دارد.

آبگیر صنعتی دست دوم (استوک) بخریم یا نه؟

خرید آبگیر صنعتی دست دوم کاملا بستگی به سن و سال دستگاه دارد، بنابر مدت زمانی که دستگاه استفاده شده این دستگاه دارای استهلاک میباشد. زیرا این مدل دستگاه ها دارای تایم کاری ۳ دقیقه و ۱۰۰۰ دور در هر دقیقه هستند. بنابراین باید دید این دستگاه در چه فیلد و چه شغلی مشغول به فعالیت بوده و هر روز چند بار روشن میشده.

مابقی مواردی که باید به آنها توجه نمود قطعات الکترونیکی هستند عمر مفید دارند، که در دستگاه آبگیر صنعتی تابلو برق و موتور دستگاه نیز باید کارشناسی شوند.

ضمناً دستگاه سالم باید بتواند بدون صدای ناهنجار در دور بالا انجام دهد و تولید صدای شدید نشان دهنده عیوب مکانیکی در سانتریفیوژ میباشد، در این حالت سلامت کمک فنر ها و لنگی سبد نیز باید بررسی گردد.

در مواردی که در منسوجات یا چیزی که در آبگیر صنعتی ریخته میشود ماده ی خورنده ای باشد، این دستگاه دارای پوسیدگی در نواحی مختلف مثل شاسی و لوله های تخلیه هست که باید بررسی شود.

نحوه استفاده از آبگیر صنعتی

لباس‎ها درون یک سبد با ابعاد مناسب قرار می‎گیرند؛ سپس دستگاه را روشن می‎کنیم. سبد شروع به کار کرده و با سرعت بسیار بالا عمل آبگیری را انجام می‎دهد. در لباس‎های ضخیم و پتوها که جذب آب بالایی دارند مدت زمان زیادی صرف انتظار برای خشک شدن آنها می‎گردد ولی مدت زمان کار دستگاه آبگیر بسیار کم می‎باشد در نتیجه به میزان زیادی در مصرف زمان صرفه جویی می‎شود.

این دستگاه باید در مدت زمان حداکثر تا ۵ دقیقه در هر تک استارت روشن شود تا به دستگاه فشار وارد نشود.

جهت کار با سانتریفیوژ صنعتی اپراتور حتما باید آموزش دیده و آماده باشد، این شرکت زمان نصب و راه اندازی کلیه آموزش های لازم را خدمت اپراتورهای مربوطه خواهد داد.

آبگیر لباسشویی صنعتی

در ماشین لباسشویی صنعتی دستگاه سانتریفیوژ صنعتی در سایکل آخر تا حد بسیار زیادی وظیفه آبگیری البسه را بر عهده دارد. اما تا حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد آب البسه را بیشتر دفع نمیکند.

در منسوجاتی که جذب آب بالاتری دارند مانند پتو این درصد پایین تر هم هست و همچنین درصورتیکه مدام از آبگیر لباسشویی صنعتی استفاده شود دستگاه در چرخه استهلاک قرار میگیرد و عموما در مکان هایی که تعداد شارژ استفاده از ماشین آلات در روز زیاد است دستگاه آبگیر به صورت جداگانه در کنار هر ماشین لباسشویی صنعتی در لاندری قرار میگرد تا به عملکرد لباسشویی صنعتی سرعت ببخشد و آبگیری البسه را تا ۹۵ درصد انجام دهد.

در این حالت پس از خروج منسوجات از ماشین سانتریفیوژ صنعتی آنها زمان کمتری را در ماشین درایر هستند تا کامل خشک شوند زیرا تا حد زیادی آبگیری انجام شده است.

 

گارانتی آبگیر صنعتی آکروپارس چند وقت است؟

گارانتی دستگاه های آبگیر ایستاده آکروپارس ۲ سال و دستگاه های آبگیر سانتریفیوژ چهارپایه ۳ سال است.

نحوه کار دستگاه آبگیر صنعتی چطور است؟

پس از نصب دستگاه به طور کامل آموزش داده میشود، این دستگاه بین ۳ الی ۵ دقیقه تایم کاری دارد و اپراتوری این دستگاه به دلیل کار در دور بالا نیازمند تبهر است.

خرابی دستگاه آبگیر صنعتی را چگونه برطرف کنیم؟

هرگونه مشکل فنی دستگاه آبگیر صنعتی آکروپارس را به گروه فنی و خدمات شرکت ارجاع دهید، یا به صورت پشتیبانی تلفنی و یا حضوری باگ دستگاه برطرف میشود.

قیمت دستگاه آبگیر صنعتی چقدر است؟

قیمت دستگاه آبگیر سانتریفیوژ صنعتی بستگی به متریال استفاده شده در دستگاه و مدل ایستاده یا چهارپایه بودن آن میتواند متغیر باشد.

نحوه ثبت سفارش دستگاه آبگیر صنعتی چگونه است؟

دستگاه آبگیر صنعتی ایستاده آماده تحویل بوده و میتوانید به صورت تلفنی ثبت سفارش خود را انجام دهید، در سانتریفیوژ های چهارپایه باید فیلد کاری خود را مشخص کرد تا در صورت سفارشی بودن برای شما ساخته شود. در غیر اینصورت دستگاه های چهارپایه نیز اماده تحویل هستند.

از کجا بدونیم بهترین ظرفیت برای کسب و کار من چیه؟

در صورتیکه نیاز به راهنمایی برای انتخاب ظرفیت یا مدل دارید باید با تلفن های دفتر فروش تماس حاصل فرمایید. ۰۲۱۵۳۸۴۳

ایا ابگیر صنعتی امکان صادرات دارد؟

بله دستگاه آبگیر صنعتی امکان صادرات داشته و مدارک جهت این امور به کاربر ارائه میشود.

انواع آبگیر صنعتی و کاربرد انها؟

دو مدل آبگیر صنعتی وجود دارد، آبگیر صنعتی ایستاده که کوچیکتر هست معمولا برای البسه به کار میرود و آبگیر صنعتی چهارپایه که عموما در صنایع مختلف کاربرد دارد.