راهنمای خرید خشکن صنعتی

8079 بازدید

۱۳۹۶-۰۹-۲۹

خشکن صنعتی مهمترین و ضروری‎ترین دستگاه در هر لاندری و خشکشویی می‎باشد. این دستگاه در مدل‎ها و ظرفیت‎های متنوع در بسیاری از شرکت‎های ایرانی و خارجی تولید می‎گردد. عدم توجه به نکات مهم قبل از خرید دستگاه می‎تواند موجب بروز مشکلات جدی در واحدهای رختشویی، از جمله ایجاد اختلال در نظم کاری این واحدها گردد که خود به تنهایی قادر است کار واحدهای مرتبط را نیز مختل نماید.

در نتیجه بسیار مهم است که قبل از خرید محصول اطلاعات کاملی از ویژگی‎های یک دستگاه خشکن صنعتی با کیفیت و مناسب و همچنین شرکت تولید کننده مورد اطمینان داشته باشیم تا بتوانیم از به وجود آمدن هرگونه مشکل در آینده جلوگیری به عمل آوریم.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه خرید یکی از ضروریات مهم هر لاندری آشنا کرده، تمامی نکاتی را که در خرید خشکن صنعتی لازم و ضروری می‎باشند و توجه به آنها از دردسرهای آتی می‎کاهد، بیان کنیم.

خرید خشکن صنعتی

راهنمای خرید خشکن صنعتی

داشتن استاندارد CE اروپا

اولین گام در تشخیص با کیفیت و اصیل بودن یک دستگاه داشتن استاندارد CE اروپا می‎باشد. علامت CE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اروپای متحد را نشان می‎دهد. محصولی که موفق به اخذ این آرم می‎شود، می‎تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا بدون محدودیت برای فروش به بازار عرضه گردد.

بعبارت دیگر داشتن این علامت بیانگر رعایت الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات، جهت حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست می‎باشد؛ در نتیجه می‌‎تواند موجبات اطمینان خاطر مصرف کننده از کیفیت و ایمنی محصول را فراهم نماید.

داشتن گارانتی معتبر

ضمانت یا گارانتی تعهدی است که شرکت تولید کننده یا فروشنده به خریدار ارائه می‎دهد تا در صورت داشتن هرگونه نقص یا اشکال در محصول ملزم به تعمیر، تعویض یا برگرداندن وجه پرداختی مشتری گردد.

نیاز به گارانتی برای مصرف کننده در هنگام خرید یکی از الزامات می‎باشد. داشتن گارانتی معتبر باعث می‎شود تا خیال مشتری از سلامت و ایمنی دستگاه آسوده گردد. مدت زمانی که تولید کنندگان یک محصول برای گارانتی ارائه می‎دهند متفاوت می‎باشد و مشخص است که هرچقدر زمان گارانتی بیشتر باشد، خرید دستگاه با اطمینان بیشتری همراه است.

داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی

فروش پایان معامله نیست!!! داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی از اهمیت بسزایی برخوردار می‎باشد. این خدمات شامل مواردی مانند نصب و راه‎اندازی، تعمیر و نگهداری، آموزش، تهیه و توزیع قطعات می‎باشد که در جهت جلب رضایتمندی و اطمینان خاطر خریدار ارائه می‎گردد.

نحوه ارائه خدمات پس از فروش برای محصولات مختلف یکسان نیست ولی به طور کلی به معنی برطرف کردن مشکلات، راهنمایی مشتریان و کسب اطمینان از رضایت آنان از محصول می‎باشد.

توانایی تأمین لوازم یدکی

از آنجا که نیاز به لوازم یدکی در دستگاه‎های صنعتی بسیار زیاد می‎باشد شرکت تولید کننده باید توانایی تأمین این قطعات را داشته باشد. تهیه لوازم یدکی مطمئن برای خریداران که اطلاعات زیادی از لوازم مورد نیاز محصول و تشخیص کیفیت آنها ندارند بسیار مشکل می‎باشد در نتیجه بهتر است که شرکت تولید کننده بتواند این لوازم را تأمین کند و در اختیار مشتری قرار دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
4 نکته‎ مورد ‎اهمیت ‎درهتل ‎ها

همچنین لازم است شرکت تولید کننده تمامی قطعات مورد نیاز دستگاه را داشته باشد تا بتواند در صورت خرابی هریک از لوازم، در صورت نیاز آن را به سرعت تعویض کند.

دستگاه ایرانی یا خارجی؟

نکته‎ای که باید در خرید دستگاه‎های صنعتی مورد توجه قرار بگیرد، خدمات پس از فروش، نمایندگی اون محصول و همچنین توانایی شرکت در تأمین لوازم یدکی می‎باشد. قطعات دستگاه‎های خارجی علاوه بر آنکه قیمت بالایی دارند، پیدا کردنشان در بازار هم کار بسیار سخت و زمان‎بری می‎باشد؛ در نتیجه اگر قادر به تعویض قطعه مورد نظر نباشیم مجبور به تعمیر هستیم که طبیعتاً بعد از مدتی باز هم امکان خرابی آن وجود دارد.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده قیمت این دستگاه‎ها نیز به نسبت تولیدات داخلی بسیار بالا می‎باشد؛ در صورتی که تولیدات داخلی که توسط شرکت‎های معتبر و با رعایت استانداردهای بین‎المللی تولید می‎گردند علاوه بر کیفیت، طول عمر، شرایط گارانتی و در دسترس بودن قطعات، دارای قیمت کمتری نیز می‎باشند.

ویژگی‎های فنی دستگاه اطو بخار با کیفیت

علاوه بر موارد ذکر شده در تشخیص کیفیت دستگاه، ویژگی‎های فنی دستگاه نیز باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. هر دستگاه خشکن صنعتی از لحاظ استاندارد بودن دارای ویژگی‎هایی است که تأثیر فراوانی در کارایی و طول عمر آن خواهند داشت.

میکروسوئیچ درب

وجود میکروسوئیچ درب در خشکن صنعتی به نحوی که با باز شدن درب دستگاه به هر دلیلی کل مجموعه متوقف گردد؛ یکی از ضروریات می‎باشد. طبق استاندارد کیفی گروه صنعتی آکروپارس نصب میکروسوئیچ درب روی کلیه خشکن‎ها اجباری می‎باشد.

الکتروموتور

وجود الکتروموتور با کیفیت یکی از مواردی است که خریداران خشکن صنعتی باید به آن توجه داشته باشند، چرا که قلب تپنده خشکن صنعتی الکتروموتور است. کلیه خشکن‎های صنعتی آکروپارس بر اساس استاندارد اجباری CE مجهز به الکتروموتور زیمنس آلمان هستند.

کاور جلو استیل

یکی از قسمت‎های مهمی که خریداران خشکن صنعتی باید مورد توجه قرار دهند، استیل بودن کلیه قسمت‎هایی است که با رطوبت سر و کار دارند. درب دستگاه بیش از سایر قسمت‎ها در معرض رطوبت است و به همین جهت باید از استیل با کیفیت ساخته شده باشد.

اینورتر

اینورتر نع تنها مصرف انرژی دستگاه را کاهش می‎دهد موجب اصطکاک کمتر قطعات نیز می‎گردد. وجود اینورتر در خشکن صنعتی امری ضروری به نظر می‎رسد که بدون آن صدمات زیادی به دستگاه وارد می‎شود.

ترمومتر دیجیتال

نوع ترمومتر دستگاه نیز حائز اهمیت است چرا که دما در خشکن بسیار مهم بوده و باید بصورت دقیق اندازه‎گیری شود. خطا در تشخیص دما می‎تواند منجر به آسیب رساندن به البسه گردد.

دو موتور مجزا

خشکن صنعتی برای کارایی بالاتر باید مجهز به دو الکتروموتور باشد. یکی جهت زنبیل و دیگری برای هواکش دستگاه. خریداران این دستگاه باید توجه کنند که این نکته در طول عمر و کارایی خشکن نقش مهم و اساسی خواهد داشت.

عایق‎بندی مناسب

از دیگر موارد مهم که باید مورد توجه خریداران دستگاه خشکن صنعتی قرار بگیرد وجود عایق‎بندی مناسب است. گاها دیده شده برخی از خشک‎کن‎های موجود در بازار بدون عایق‎بندی عرضه می‎گردند که مشکلات متعددی را به همراه خواهد داشت.

ضخامت کلیه قسمت‎ها

یکی از قسمت‎های مهم در تولید خشک‎کن صنعتی، رعایت ضخامت استاندارد جهت کلیه قسمت‎ها می‎باشد. برخی تولید کنندگان با بکار بردن ضخامت‌‎های کمتر  بدون توجه به حفظ کیفیت فقط سعی در ارزان فروشی دارند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
بررسی تغییرات کیفیت طی خشک کردن میوه و سبزیجات

بلبرینگ و کاسه نمد

نوع کاسه نمد و بلبرینگ بکار رفته در دستگاه نیز باید از طرف مصرف کنندگان مورد توجه قرار بگیرد. بلبرینگ‎های چینی به دلیل کیفیت پایین عملکرد نامناسب دستگاه را به همراه خواهند داشت.

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید