چرا کارواش بخار صنعتی ؟

7269 بازدید

۱۳۹۷-۰۵-۳۱

دستگاه کارواش بخار صنعتی  روز به روز در صنعت محبوبیت بیشتری پیدا می‎کند. این موضوع ارتباط مستقیمی با، استفاده آسان و قدرت پاک کنندگی بخار دارد.

امروزه با توجه به تکنولوژی، ماشین های بخار قدرتمند تر از همیشه می باشند، در ابتدا بخار تنها در پاکسازی بدنه خودرو کاربرد داشت، که در این مورد اطلاعات بیشتری موجود هست.

چرا کارواش بخار صنعتی

چرا کارواش بخار صنعتی

ویژگی های ماشین کارواش بخار صنعتی هم اکنون چیست؟

امروزه در صنعت خودرو و پاکیزگی آن ماشین های کارواش بخار صنعتی  کاربرد بیشتری پیدا کردند زیرا شستشو با بخار تنها محدود به بدنه ماشین نمیشود بلکه با بخار میتوان موتور و حتی داخل کابین ماشین را نیز شست.

دستگاه باید قابلیت تنظیم رطوبت و خشکی بخار را داشته باشد. که برای داخل کابینه از بخار خشک و برای بدنه خودرو از بخار مرطوب استفاده شود.

در گذشته دیگ های بخار گرما و فشار مطلوبی نداشتند، اما امروزه گرمای قابل تنظیم، رطوبت و حتی فشار قابل تنظیم دارند بطوریکه همزمان هم چند اپراتور میتوانند از آن استفاده نمایند.

خب حالا سوال این است که ماشین بخار چه تفاوتی با ماشین های شوینده فشار قوی دارند ؟

ماشین بخار یا همان دیگ بخار کارواش تولید مستقیم بخار را انجام میدهد که قابلیت تنظیم دارد اما ماشین شوینده آب رو به دمای بخار(۲۱۲ درجه) میرسونه که دارای رطوبت هست و در این حالت فشار دستگاه روی ۱۰۰۰ PSI که این بخار اصلا کیفیتی برای شستشو ندارد.

آیا این ماشین آلات بخار خطرناک هستند؟

در گذشته استفاده از این ماشین آلات بخار بسیار خطرناک بود. به علت انفجار دیگ بخار بسیاری حتی جان خود را از دست دادند. و یا به علت نامرغوب بودن محصولات جانبی ماننده شیلنگ و…  بسیاری مصدوم شدند.

اکنون با پیشرفت تکنولوژی دوام عمر دیگ های بخار کارواش بسیار بالا رفته و خطر آنها به مراتب کمتر شده است، لوازم یدکی آن دستگاه ها مرغوب تره شده و خطرات رو به حداقل رسانیده.

ساخت و ایده ماشین های بخار و از سال ۲۰۰۳ در کره جنوبی کلید خورد.

سالن های اسپا که در زمستان مشغول کار بودند، برای شستشو از ماشین های شوینده آب استفاده میکردند که موجب یخ زدگی در سطوح میشد.

به  همین خاطر ماشین های سازنده شوینده های آب به فکر تولید شوینده های بخار افتادند که در زمستان هم ایجاد یخ نکند و هم یخ های ایجاد شده را آب کند.

بدین ترتیب مصرف آب برای شستشو به مراتب کاهش یافت.

آیا کارواش‎ها با حذف آب و تبدیل مکانیزم کاری از آب به بخار سودی هم میبرند؟

این مزایا عبارتند از کاهش زمان شستشوی خارجی، توانایی شستشو داخلی و کاهش زمان خشک کردن داخل کابین، کاهش مصرف مواد شیمیایی و آب و حذف پساب.

با استفاده از بخار میتوان تمامی جزئیات خودرو و حتی جاهایی که آب قدرت نفوذ به آن نقطه را ندارد و یا در صورت وارد شدن آب آسیب میبیند تمیز کرد و حتی بدون مواد شوینده شیمیایی میتوان این سطوح را ضد عفونی کرد.

به راحتی بخار به تمامی شکاف های بین شیشه و لاستیک درب نفوذ کرده و آن را پاک میکند. حتی در صندوق عقب با وجود پارچه آن براحتی لکه هارا هم پاک میکند.

چرا کارواش بخار

چرا کارواش بخار

آیا بخار روی ماشین خط می اندازد ؟

هر چیزی در صورت استفاده ناصحیح آسیب هایی به همراه خواهد داشت. اگر بخواهیم در رابطه با بخار ۳۰ دقیقه صحبت کنیم ۳ دقیقه درمورد مزیت بخار در ضد عفونی کردن سطوح و ۲۷ دقیقه در رابطه با تکنیک های استفاده آن در کارواش بخار باید بگوییم.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
سپریتور

آیا بخار به پولیش ماشین آسیب میزند ؟

در استفاده بخار برای کارواش حتما یا از میله لانس و یا از تفنگی استفاده خواهد شد. که اگر به صورت نزدیک به سطح ماشین استفاده شود حتما واکس روی ماشین آسیب خواهد دید اما در مورد ایجاد خش روی سطح ماشین باید فاصله ۶-۸ اینچ رعایت شود در غیر اینصورت کت پولیشی روی ماشین از بین خواهد رفت.

اما در مورد استفاده برای لاستیک اپراتور ازادانه میتواند تفنگی را به سطح ماشین نزدیک کند.

آیا قطعات الکترونیکی آسیب خواهد دید؟

بله هنگام اسپری کردن بخار از اینکه بخار را به سمت ضبط ماشین و یا بلندگوها ببرید اجتناب کنید.

چه تکنیکی باید در شست با بخار به کار برد ؟

اپراتور هنگام شستشو با بخار لانس را در یک دست و یک دستمال میکرو فایبری در یک دست داشته که بلافاصله پس از اینکه بخار سطح را پاک کرد و لکه را بلند کرد ذرات باقی مانده بسیار ریز با دستمال از روی ماشین برداشته شود.

قبل از خرید یک دستگاه شستشوی بخار چه باید بدانید؟

طول شیلنگ مهم است. بخار مثل نور است هر چه دیگ بخار دورتر از دسته های باشد و طول شیلنگ بیشتر باشد بخار سردتر می شود و فشار را از دست می دهد. قبل از خرید ماشین بخار ماشین، حداکثر طول شلنگ را برای دستگاه بدانید. این اطلاعات برای برنامه ریزی شما بسیار مهم است. طول شیلنگ شعاع تمیز کردن شما را تعیین می کند.

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید