نحوه شستشوی انواع لباس – جهت خشکشویی داران

4141 بازدید

۱۴۰۰-۰۱-۰۱

در نحوه شستشوی انواع لباس یکی از مهم ترین اموریست که هر خشکشویی داری باید بداند پس از آن نحوه استفاده از شوینده های مربوطه، جنس الیاف و خاصیت هر کدام و نحوه اطو کشی  هست که در مقالات اخیر به آنها پرداختیم.

شستشوی پارچه های کاموایی:

بعضی از بافتنی ها در موقع شستن رنگ میدهند و تحت هیچ شرایطی نباید آنها را با لباس های دیگر در ماشین لباسشویی انداخت. بنابراین بایستی پارچه ی کوچک سفیدی را نم دار کرد و با آن روی بافتنی کشید و در صورت رنگ دهی، آن را از لباس های دیگر جدا نمود.

در صورت عدم رنگ دهی آن را در اب سرد گذاشته و به- اندازه لازم مایع شوینده بریزید، آنگاه جاهایی که بیشتر کثیف است مانند سر آستین ها و دور یقه به هم بمالید تا کثیفی آن بر طرف شود. سپس آن را با آب سرد شست و شو و آبکشی کنید و چنانچه از ماشین آبگیر برای آبگیری استفاده میشود، بهتر است این گونه لباس ها را در کنار هم در آبگیر بچینید و دستگاه را به مدت دو دقیقه روشن کنید.

پس از توقف، البسه را از ماشین خارج کرده و آنها را در محلی صاف پهن کنید و با دست آنها را کمی بکشید تا صاف شود. بعد از خشک شدن البسه بافتنی پارچه ای را روی آن پهن کنید و اتو را با دمای بین سی تا چهل درجه حرارت آرام روی آن بگذارید و بردارید.

از آنجایی که بافتنی ها خاصیت ارتجاعی دارند، این کار باید با ملایمت انجام گیرد.

نحوه شستشوی بافتنی

نحوه شستشوی بافتنی

شست وشوی پرده ها:

پرده های توری، دوده های هوا را زود به خود میگیرند و از سفیدی به رنگ طوسی در می آیند. برای زدودن چربی های هوا از آنها باید مقداری super clean را به نسبت یک به ده با آب مخلوط کرد و پرده ها را در آن خیسانده تا چربی های آنها جدا شود که پس از مالش دادن آنها آب به رنگ تیره در می آید. در ضمن بهتر است گیره ها را جدا کرد تا راحت تر شسته شود.

نحوه شستن پرده ها

نحوه شستن پرده ها

شستن چرم:

در نحوه شستشوی انواع لباس چرم باید خیلی مراقب باشید که مواد شوینده ای به کار رود که چرم، دو رنگ نشود. اصولا چرم را در دستگاه خشکشویی با پرکلراتیلن شستشو میدهند. میتوان در یک ظرف کوچک مقداری آب ولرم و مایع شوینده ملایم بریزید تا کف کند، سپس با ابر آن را به لباس های چرم بمالید تا چرک آن گرفته شودو بعد آن را با پارچه خشک تمیز کنید. برای اتو کشی باید پارچه ی اتو روی لباس قرار گیرد و با حراراتی حداکثر بین هفتاد تا هشتاد درجه آن را اتو و با واکس شفاف روی آن مالیده تا نرم شود.

نحوه شستشوی چرم

نحوه شستشوی چرم

شست وشوی جیر:

جیر ابتدا باید شسته شود و صبر کنیم تا خشک شود. سپس آن را در کمتر از پنج دقیقه در ماشین خشکشویی قرار داد و پس از توقف ماشین، اسپری مخصوص جیر به سطح خارجی آن پاشیده شود.

انواع پارچه - جیر

انواع پارچه – جیر

شست شوی لباس های ابریشمی:

معمولا برای استحکام و دوام بیشتر پارچه های ابریشمی مقداری ویسکوز در آن به کار میرود تا از پارگی جلوگیری کند. بنابران در شستن این گونه البسه باید دقت عمل خاصی اعمال شود. در شستن این لباس ها باید از ماشین خشکشویی و مکمل سکاپور استفاده شود.

انواع پارچه - ابریشم

انواع پارچه – ابریشم

شستشوی لباس های نخی:

در شستن این لباس ها  باید دقت داشت که اگر در رنگ های مختلف هستند، تفکیک شوند. اکثر پارچه های نخی از خود، رنگ میدهند و پارچه های دیگر را نیز به رنگ خود آغشته می نمایند. در ماشین لباسشویی خانگی باید ضمن پودر مقداری هم سود یا نمک ریخت تا از پرکندگی رنگ جلوگیری کند.

انواع پارچه - نخی

انواع پارچه – نخی

نحوه شستشوی انواع لباس زنانه :

بهترین نحوه شستشوی انواع لباس زنانه استفاده از مایع پرکلراتیلن میباشد که در ماشین خشکشویی مورد استفاده هست.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
تصفیه داخلی دیگ بخار

شستن پیراهن مردانه:

ابتدا باید دور یقه و سر آستین ها با مایع شوینده رقیق شده برس زده شود و بعدا توسط ماشین شست شو انجام گیرد تا به مرحله ی اتو برسد.

کت و دامن و کت و شلوار:

در ابندا بایستی که با مایع سکاپور لکه های احتمالی پاک شود و بعد به طور حتم خشکشویی شود. بخصوص کت ها که از مویی در دوخت آنها استفاده میشود اگر خشک شویی نشود، از حالت طبیعی و زیبایی خود خارج میشود و به اصطلاح از سکه می افتد.

نحوه شستشوی کت و شلوار

نحوه شستشوی کت و شلوار

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید