۸ اتو صنعتی در لاندری که باید بشناسید!

8492 بازدید

۱۴۰۲-۰۵-۲۴

اتو صنعتی در لاندری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بعد از اینکه البسه به درستی شسته و خشک شد اطو زدن از مهم ترین موارد هست ، به قول خشکشویی داران “اطو زدن کارو سکه میکنه” بنابراین تجهیزات اتو در لاندری فوق العاده مهم هستند، در ادامه انواع اتو در لاندری رو بررسی میکنیم.

انواع اتو صنعتی

اتو صنعتی رولی یا غلطک ironnig rolling

اتو صنعتی غلطکی دستگاه های بزرگی است، دارای دو استوانه که با متقال پوشیده شده است. در غلطک، جسم مورد نظر چرخانده میشود به طوریکه منسوجات را بسیار سریع اتو میکند. همچنین جنس هایی که قرار است با غلطک اتو شوند را باید به ارامی واردش کرد. در برخی ازین دستگاه ها فقط کافی است که پارچه به انبرک های اطو وصل شود ( در واقع نیازی به قرار دادن پارچه بر روی متقال ها هم نیست). در ضمن سرعت غلطک ها را نیز میتوان تنظیم کرد.

بعضی از دستگاه ها همچنان پارچه را هم، تا میزنند. از این دستگاه برای اتو کردن رو میزی ها، ملحفه ها، روبالشتی ها و اقلام مشابه استفاده میشود و  منسوجات توسط حرارت بخار گرم اتو و برای بسته بندی آماده میشوند.

عمده ی کاربرد این دستگاه در هتل ها، بیمارستان ها، مراکز اقامتی، تولیدی هایی که پارچه های بلند و یک تکه تولید میکنند و… هست.

در مدل های یک طرفه و دو طرفه تولید میشود.

اتو غلطک یک طرفه

مکانیزم کاری اتو رولی صنعتی یک طرفه به گونه ای است که کار از طرفی که وارد میشود از همان طرف خارج شده و نیازی به داشتن دو اپراتور پای دستگاه نیست.

اتو غلطک دو طرفه

در این مدل کاملا برعکس مدل بالا مکانیز کاری دستگاه به گونه ای است که پارچه و البسه از هر طرفی وارد میشود از طرف دیگر خارج شده و این دستگاه نیاز به داشتن دو اپراتور دارد تا پارچه صاف وارد شده و صاف خارج شود.

اتو صنعتی : اتو غلطک

اتو صنعتی غلطکی و رولی

اتو پرس بخار steam iron press

این دستگاه توسط گرما و بخار لباس را پرس میکند. بیشتر برای البسه ای مناسب هست که میخواهیم روی آنها خط اتو یا خط تا بندازیم.  لباس هایی که به بهترین شکل تا زده شده اند در میان دو صفحه، قرار گرفته اند. یکی از این دو صفحه ها، بالشتک بالا نام دارد که داغ میشود و صفحه ی دیگر که آن را باک میگویند صفحه ای است که بخار از آن عبور میکند. اتو پرس بخارها بخش اضافی دیگری هم مانند پرس سر آستین و یقه هم دارند.

اتو صنعتی : اتو پرس بخار

اتو صنعتی پرسی بخار

اتو صنعتی پرس سر آستین و یقه

این اتو  صنعتی پرسی شامل باک های فنری هستند که بسیار محکم به هم بسته شده اند. سر آستین و یقه پیراهن روی این باک ها فنری قرار میگیرد. سر صفحه به طور یکنواخت توسط بخار، داغ میشود. یک تایمر اتوماتیک انجام دادن هم زمان کارهای دیگر در حین اتو کردن را برای شما آسان میکند.

اتو صنعتی : پرس سر آستین و یقه

پرس سر آستین و یقه

اتو صنعتی اتو مانکن

از انواع اتو صنعتی در لاندری میتوان به اتوهای مانکنی اشاره کرد: این قسمت شامل یک کیسه هوای نایلونی هست که جامه هایی مانند لباس های رسمی و ژآکت را با بخاری ملایم و هوای گرم، شکل میدهد تا به حالت اولشان برگردند. البسه با بخار احاطه میشود که البته تایمر های بخار و هوا از پیش تنظیم شده اند. یک سوئیچ پدالی چرخه ی بخار را میسر میسازد و نفوذ بخار در جامه آن را نرم و لطیف میسازد. درست قبل از اتمام چرخه بخار، دمنده به صورت اتوماتیک شروع به کار میکند و کیسه هوا آرام آرام منبسط میشود تا به آرامی به لباس فرم دهد و آن را خشک کند.

اتو صنعتی : اتو مانکن

اتو صنعتی مانکن

اتو دستی

اتوهای دستی در دو گروه قرار میگیرند. آنهایی که مخزن گرمایی خارجی دارند و آنهایی که با جریان برق گرم میشوند.(اتو برقی)

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
احتراق، سوخت و مشعل

نوع اول: اتوهایی هستند که از یک مخزن خارجی گرما استفاده میکنند که اصلا به دیگ بخار وصل میشوند و خودشان سبک بوده و شیر های ورود و خروج بخار دارند.

نوع دوم: اتوهای برقی هستند که استفاده از اطوهای برقی بسیار آسان تر از استفاده ازین اتوها کفشان المنت داشته و سنگین تر هستند. آنها قابلیت تعدیل گرما را دارند. این دستگاه شامل تنظیمات دمایی برای منسوجات مختلف است و اتو را در این دماها ثابت نگه میدارد، بنابراین اتوهای برقی دمای بیشتری نسبت به اتوهای دیگر دارند.

با داشتن اتوهای بخار دیگر نیاز به مرطوب کردن لباس ها ندارید، آب در مخزن اتو نگه داشته میشود و پس از فشار دکه یا پدال از سوراخ های آن خارج میشود.

اتو صنعتی : اتو دستی

اتو صنعتی دستی یا دسته اتو

میز اتو

برای استفاده از اتوهای دستی، باید  میز اتو صاف و مسطح باشد. همچنین باید با یک پوشش سخت، سفید و بافته شده به خوبی پوشیده و محکم شده باشد.

این میز ها دارای مکش هستند که معمولا انواع خوب آنها دارای ژآنت بوده (بازویی) که برای اتو کردن یقه و استین هست و این میز ها دارای ابر های نرم هستند و مکش آنها باعث صاف و سفت نگه داشتن البسه میشود. سپس اتو کشی روی انها بسیار راحت بوده و نیازی به نگه داشتن با دست روی میز نیست.

این میز باید ثابت بماند و ارتفاع مناسب آن از سطح زمین ۷۵ سانت میباشد. به طور معمول یک محل آزبست در سمت راست میز اتو وجود دارد که میتوان روی آن اتوی داغ را گذاشت.

اتو صنعتی : میز اتو مکش

میز مکش اتو

دستگاه های فینیشینگ بخار finishing iron

یک سری از انواع اتو صنعتی در لاندری هست به شکل بخار کابینتی و اتاق بخار هستند که اجسام روی چوب لباس درون آنها آویزان شده و این دستگاه ها دارای تایمر میباشند. که پس از گذشتن تایم مشخص البسه خشک شده و آماده پوشیدن میباشند.

اتو صنعتی : دستگاه های فینیشینگ بخار

دستگاه های فینیشینگ بخار

دستگاه های تا کن folding machine

دستگاه های تا کن منسوجات را تا نمیکنند اما به کارکنان در انجام این کار کمک میکنند. این دستگاه ها یک طرف پارچه را تا میکند تا کارگر بتواند راحت تر آن را مرتب کند.

اتو صنعتی : دستگاه های تا کن

دستگاه های تا کن

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید