طریقه لکه گیری لباس با سکاپور

9833 بازدید

۱۳۹۶-۰۷-۰۵

سکاپور یکی از مواد پاک‎کننده در حوزه شست صنعتی می‎باشد. امروزه افراد با استفاده از متدهای مختلف علمی  سعی در پاک کردن انواع لکه چربی، دوده، زنگ و … می‎نمایند. در این مقاله سعی خواهیم کرد نحوه استفاده از این ماده را با جزئیات بیان کنیم.

طریقه لکه گیری لباس با سکاپور

طریقه لکه گیری لباس با سکاپور

استفاده از سکاپور در دستگاه خشکشویی

برای از بین بردن لکه روغن به این صورت عمل می‎نماییم:

برای از بین بردن قسمت‎های روغنی یا کثیف لباس مقدار یک پیمانه از این ماده را با ده پیمانه پرکلراتیلن حل کرده، سپس مقداری پنبه سفید زیر محل کثیف قرار داده و آنگاه با برس نرم روی محل مورد نظر می‎کشیم؛ پس از انجام این مراحل البسه را وارد دستگاه خشکشویی می نماییم. با این کار مقداری از پسماند چربی جذب پنبه شده و از الیاف پارچه جدا می‎گردد. لازم به ذکر است استفاده از این روش در دستگاه آبشویی امکان پذیر نمی باشد.

برای از بین بردن لکه تعریق بدن به این صورت عمل می‎نماییم:

نوعی دیگر از لکه‎گیری لباس برطرف کردن عرق بدن از لباس در خشکشویی می‎باشد؛ البته از این روش برای لباس‎های پشمی استفاده نمی‎شود. مقدار یک پیمانه سکاپور و یک پیمانه آب و ده پیمانه پرکلراتیلن را خوب هم می‎زنیم تا کاملاً محلول شیری رنگ بدست آوریم. سپس با یک برس نرم روی کثیفی و یا محل عرق روی لباس می‎کشیم.

باید توجه داشت برای نتیجه بهتر کافیست زیر محل مورد نظر از پنبه استفاده کرده و با نوک فرچه این کار را انجام دهیم. از این روش نیز در دستگاه خشکشویی استفاده می‎شود. نکته مهم این است که اگر فرچه زبر یا ضخیم باشد باعث کرکی شدن محل لکه می‎شود. استفاده از بخار و وکیوم آنی لکه نیز کمک شایانی به پاک کردن لکه می‎نماید.

استفاده از سکاپور در لباسشویی صنعتی

برای از بین بردن چربی، قسمت‎های کثیف لباس و قسمت‎های آلوده به تعریق در لباسشویی صنعتی به این روش عمل می‎نماییم:

ده پیمانه آب به همراه یک پیمانه سکاپور و یک پیمانه پرکلراتیلن را باهم ترکیب کرده و کاملاً حل می‎نماییم مایع به دست آمده شیری رنگ می‎باشد. سپس با یک برس نرم روی مناطق کثیف لباس کشیده و بلافاصله وارد دستگاه لباسشویی می‎کنیم.

نکته مهم این است که بعد از آنکه لکه‎ها آغشته به مواد پاک‎کننده گردیدند باید بلافاصله به دستگاه آبشویی صنعتی وارد شوند در غیر اینصورت باعث تثبیت لکه می‎گردد. استفاده از پنبه در زیر لکه نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت نکته دیگر اینکه از این روش برای لباس‎های پشمی استفاده نمی‎شود.

لازم به ذکر است استفاده از این روش تنها در لباسشویی صنعتی امکان پذیر می باشد. لباسشویی صنعتی آکروپارس برای استفاده از این ماده طبق روش گفته شده بسیار مناسب بوده و هیچگونه آسیبی به البسه وارد نخواهد کرد.

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۱۴ میانگین: ۲.۹]
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
تست دیگ بخار

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید