لکه لباس، روش های لکه بری و داروهای لک گیری

6958 بازدید

۱۳۹۶-۰۶-۱۳

همانطور که همکاران محترم اطلاع دارند، شوینده اصلی خشکشویی ماده‎ای به نام پرکلراتیلن می باشد. این ماده دامنه عملیاتی وسیعی جهت جوابگویی به اغلب نیازهای نگهداری منسوجات امروزه جامعه را دارا می باشد. این ماده علاوه بر آنکه چرک زدا، گند زدا، لکه زدا و ضد عفونی کننده است؛ در مواردی هم لک های لباس را زایل می نماید.

ترکیب پرکلراتیلن و ماده سکاپور برای لکه‎گیری‎های اولیه البسه که دارای لکه‎های به اصطلاح سمج هستند، مؤثر بوده و کمی احتمال باقی‎ماندن اثر داروی مصرفی بر روی لباس بصورت طوق می‎باشد که در حالت رساند بخار و مکش سریع این نقیصه نیز برطرف خواهد شد.

 آنچه که برای ارائه کننده خدمات شستشو با دستگاه لباسشویی صنعتی مطرح است زایل کردن طیف وسیعی از لکه‎های روی البسه و همچنین بوهای نامطبوع مانده در البسه و ایجاد بوی خوش برای البسه مشتریان می‎باشد که یکی از هنرهای مؤثر در جذب مشتریان و رضایت‎مندی آنان است و غفلت و کم کاری و مسامحه در این قسمت باعث کاهش تعداد مشتریان خواهد گردید.

بنابراین دقت در این قسمت کار بخصوص در روش لکه‎گیری اولیه قبل از شستشو و یا حین شستشو و خوش‎بو نمودن البسه در پایان کار شستشو حائز اهمیت فراوان می‎باشد. البته باید اطمینان حاصل کرد که داروهای لکه بر فعلی تاثیر منفی بر روی منسوجات رنگی نداشته و رنگ‎های اصلی البسه را ثابت نگهداشته و حتی البسه کمرنگ نیز رنگ پس ندهند.

لکه لباس، روش های لکه بری و داروهای لک گیری

لکه لباس، روش های لکه بری و داروهای لک گیری

روش لکه گیری عمومی

روش لکه گیری لباس بصورت عمومی به شرح زیر می‎باشد:

در داخل سبد یا حوضچه و یا لگن و با اضافه کردن ۵ میلی لیتر داروی لکه بر چربی به ازای هر کیلو البسه انجام می‎شود. اطمینان کافی از زایل شدن لکه‎های چربی که عمدتاً لکه‎هایی مانند چربی غذا، سس، بستنی، کیک، خامه، شیر، سوپ و لکه‎هایی که دارای روغن همراه غذا و یا دارای گریس ناشی از تماس لباس مشتری با وسایل نقلیه و… هستند بدست می آیند و نیازی به کار کردن مستقیم روی لباس نیست.

پس از مرحله اول در مرحله بعدی، عملیات اضافی مورد نیاز انجام می گیرد. در این مرحله استعمال داروی لکه بر با پرس یا اسپری برای زایل کردن لکه ضروری می‎باشد. همچنین استفاده از دستکش توصیه می‎شود زیرا بعضی از داروهای لکه گیری دارای هیدروکربن‎کلری هستند که در اثر تماس با پوست دست سوزش و تحریک پوستی ایجاد می نماید.

در این مرحله اثر لکه‎های چربی یا جوهر و سایر لکه‎ها با استفاده از طیف وسیع انواع لکه‎برها که توضیحات مفصل آن را متعاقباً ارائه خواهیم داد، نسبت به رفع لکه اقدام نموده و سپس البسه را جهت شستشوی متداول و آبکشی نهایی آماده می‎نماییم.

دقت شود که جهت خوشبو کردن لباس و ضد الکتریسیته و عایق نمودن و کاهش میزان پرزدهی آن می‎بایست در مرحله نهایی به میزان کافی از نرم کننده لباس استفاده شود. انجام تمامی این مراحل دربردارنده رضایت از شستشو خواهد بود.

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۲ میانگین: ۳.۵]
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
استفاده از بخارشوی برای شستشوی اتومبیل

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید