استفاده چرخشی از بویلرها

4030 بازدید

۱۳۹۸-۰۵-۲۳

جهت به استهلاک نیوفتادن دستگاه‎های بویلر در یک واحد حرفه ای لازم است اپراتور بتواند با یک چرخه معین بویلرها را وارد مدار کند. نه اینکه چند بویلر همزمان جهت تامین بار روی مدار باشند. استفاده چرخشی از بویلرها باید در دستور کار یک اپراتور حرفه‎ای باشد.

استفاده ترتیبی از بویلرهای دیگ خانه

استفاده چرخشی از بویلرها بهره برداری از بویلر به صورتی است که همه بویلرها زمان کاری یکسانی داشته باشند. بسیاری از واحدها از این روال پیروی می‎کنند و کنترل‎هایی دارند که به طور خودکار کارکرد بویلرها را تنظیم و فرمان می‎دهد. چرا مساوی بودن کارکرد آن‎ها تا این حد مهم است؟

من به شما توصیه می‎کنم در کاربرد سه بویلر موجود (قانون سه تایی) یکی از بویلرها نصف کارکرد و یک بویلر دیگر ثلث کارکرد را (برحسب ساعت داشته باشد).

بویلری که بیش‎ترین کارکرد را داشته با مشکلاتی مواجه شده و علائمی بروز خواهد شد. حدس بزنید چه زمانی نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه خواهد داشت؟

با توجه به این نکات می‎توانید از بروز آن مشکلات در دو بویلر دیگری پیش‎گیری کنید. در کل، استهلاک بویلر دوم کم‎تر از اولی و بویلر سوم کم‎تر از هر دوی آن‎ها خواهد بود.

استفاده چرخشی از بویلر

استفاده چرخشی از بویلر

اگر فقط دو بویلر دارید چگونه چرخش ایجاد کنید؟

اما اگر شما فقط دو بویلر دارید  کارکرد یکی باید نصف دیگری باشد. حماقت دیگری که بسیاری آن‎ها را مرتکب می‎شوند استفاده از سیستم‎های کنترلی است که پیوسته بویلرها را تعویض می‎کنند.

گرم کردن بویلر انرژی بر است و تعویض بویلر موجب اتلاف کل انرژی می‎شود. در صورتیکه عمل تعویض روزانه انجام شود می‎توانید اتلاف انرژی را محاسبه کنید. اگر بویلر برای برآوردن نیاز شما بسیار بزرگ است چرا با راه انداز دو بویلر میزان تلفات را دو برابر می‎کنید؟

میزان تناوب زمانی را چقدر در نظر بگیریم؟

حداقل این تناوب راسه ماه در نظر بگیرید تا بویلر قبل از این که تحت بار برود سه ماه استراحت کند. همیشه راه اندازی‎ها موجب تنش در بویلر می‎شود. با انجام مکرر آن چرا بویلر را دچار مشکل می‎کنید؟ با جمع آوری مقداری اطلاعات و انجام محاسبه می‎فهمید که این کار چه قدر برای صاحب آن هزینه تراشی می‎کند. بهره برداری عاقلانه در این مورد می‎تواند صرفه اقتصادی و عملکردی فراوانی داشته باشید.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
کاربرد بخار در شستشو و نظافت صنعتی و خانگی

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید