اختراع لباسشویی پدالی

4029 بازدید

۱۳۹۷-۰۸-۲۸

 ماشین لباسشویی پدالی توسط محققان کانادایی طراحی شد. این لباسشویی امکان شست و شوی سریع حجم کمی از لباس ها را تنها با مصرف ۱۰ لیتر آب فراهم می‌کند.

مشخصات دستگاه لباسشویی پدالی

face mask

دستگاه هفت کیلوگرمی Drumi به ارتفاع ۵۵ سانتی متر، در مدت پنج دقیقه می‎تواند حدود ۲٫۵ کیلوگرم لباس،  معادل شش تا هفت تکه لباس را بشوید.

برخلاف ماشین لباسشویی‎های متداول که برای هربار استفاده ۱۱۲ لیتر آب استفاده می‎کنند، در این دستگاه کوچک تنها از ۱۱ لیتر آب استفاده می شود.

ماشین لباسشویی پدالی

ماشین لباسشویی پدالی

آینده این دستگاه

شرکت کانادایی سازنده این ماشین‌لباسشویی می گوید مدل نهایی محصول مذکور از ثبات و کارآیی بیشتری برخوردار است، هر چند قرار نیست ظرفیت آن تغییر کند. قرار است قطعات مختلف این ماشین لباسشویی به سادگی قابل جداشدن از هم باشند تا شستشو و پاک کردن داخل آن هم به سادگی انجام شود.

ماشین لباسشویی کم مصرف

استفاده از چنین محصولی در مقایسه با ماشین ‎های عادی لباسشویی که هر بار تا ۱۰۲ لیتر آب و مقدار زیادی برق مصرف می‎کنند، به صرفه جویی قابل توجهی می انجامد. هر چند نمی توان انتظار داشت ماشین لباسشویی یادشده به سرعت جایگزین ماشین لباسشویی های عادی شود.

ظاهر و کارایی دستگاه

یک درپوش پلاستیکی بر روی ساختار گنبدی شکل بالای دستگاه تعبیه شده است که با برداشتن آن، لباس ها درون محفظه مخصوص قرار می‎گیرند. با افزودن پنج لیتر آب، ماده شوینده و فشار دادن پدال زیر دستگاه، مرحله نخست شست و شو بمدت دو دقیقه انجام می‎شود.

پس ازین این مرحله باید آب کف از دستگاه خارج شده و پنج لیتر آب دیگر افزوده شود؛ مجددا پدال برای دو دقیقه دیگر فشار داده می شود. در مرحله آخر آب بطور کامل تخلیه شده و برای یک دقیقه دستگاه در حالت چرخش و آبگیری قرار می‎گیرد.

این دستگاه کوچک نمی تواند جایگزین ماشین لباسشویی باشد، اما برای آپارتمان های کوچک یا شست و شوی مداوم لباس نوزادان بسیار مناسب است.

ماشین لباسشویی Drumi از اوایل تابستان ۲۰۱۷ با قیمت ۱۳۱ دلار به بازار عرضه شد.

[تعداد: ۹   میانگین: ۳.۴/۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید