ژنراتور بخار، محصول جدید آکروپارس

4011 بازدید

۱۳۹۶-۰۵-۳۰

گروه صنعتی آکروپارس به عنوان یک شرکت پیشرو در طراحی و تولید دیگ‎های بخار در سال ۹۵ اقدام به طراحی ژنراتور بخار نموده‎است. یکی از مسائل مهمی که در تولید دیگ بخار باید مورد توجه تولید‎کنندگان قرار بگیرد میزان مصرف انرژی دستگاه و همچنین زمان بخاردهی آن می‎باشد.

زمان بخار‎دهی کم نه تنها میزان مصرف انرژی را کاهش می‎دهد، موجب استهلاک کمتر قطعات دیگ بخار و در نتیجه افزایش کارایی و طول عمر دستگاه نیز می‎گردد که تمامی این موارد در نهایت کاهش هزینه‎ها را دربر‎دارد.

با توجه به اهمیت مبحث ذخیره انرژی (energy saving) و مدت زمان بخاردهی بویلر در برخی مراکز به دلیل ترافیک کاری بالا، این نیاز به واحد طراحی دیگ بخار آکروپارس ارسال گردید. با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی ایران  ژنراتور بخار پس از چندین ماه طراحی و رفع عیوب با روشی منحصر بفرد برای اولین بار در خاورمیانه به دستان توانمند مهندسین آکروپارس ساخته شد.

ژنراتور بخار

ژنراتور بخار

یک دیگ بخار معمولی دارای تعداد زیادی لوله است ولی در طراحی ژنراتور تنها یک لوله بکار رفته‎است و آنها را می‎توان در مدل‎های خوابیده و ایستاده تولید کرد. بالای ژنراتور بخار یک منبع تغذیه کوچک قرار گرفته است، وقتی آب درون منبع تغذیه به اندازه کافی گرم شد تبدیل به بخار می‎شود و از لوله عبور می‎کند. هر گاز اضافی تولید شده در این فرایند از سمت دیگر لوله عبور کرده و در نهایت آزاد می‎گردد.

مزایای ژنراتور بخار

مزایای ژنراتور بخار نسبت به دیگ بخار  به شرح زیر می باشد:

  1. ابعاد کوچک و قابلیت استفاده در  فضاهای کوچک
  2. صرفه جویی در زمان، انرژی و هزینه
  3. مدت زمان بخاردهی کم
  4. دوام و عمر طولانی
  5. طراحی ساده
[تعداد: ۲   میانگین: ۲.۵/۵]
برچسب ها:

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید