راهکارهایی برای کاهش هزینه ها در لاندری

2744 بازدید

۱۳۹۶-۰۸-۲۱

فرآیند شستشو معمولاً به چهار مرحله تقسیم می شود: آب، مواد شوینده شیمیایی، شست و شو و زمان. اگر در یکی از این فاکتورها تأخیر ایجاد شود، نظیر استفاده بیشتر از مواد شوینده و یا ماشین آلات پیچیده، هرکدام از سه فاکتور دیگر تحت تأثیر قرار می گیرند.

هر لاندری مجموعه‎‏ای از ماشین‎آلات شست صنعتی شامل لباسشویی صنعتی، خشک‎کن صنعتی، آبگیر صنعتی، پرس اطو و… می‎باشد. موضوعات ارائه شده در این نوشته یک قدم ساده جهت کاهش هزینه ها در لاندری شامل هزینه های رفاهی (نظیر آب و برق) و نیروی انسانی، بدون هیچ تأثیر منفی است.

آموزش کارمندان

کارمندان نسبت به پرتاب ملحفه ها و حوله های کثیف راحت برخورد می کنند.دستورالعمل های شست و شو اغلب به طور صحیح رعایت نمی شود، همچنین این افراد ممکن است زمان اتوکشی و خشک کردن را تغییر دهند. در نتیجه مدیران باید زمانی را صرف آموزش کارکنان برای یادگیری نحوه کار با وسایل کنند، در غیر اینصورت بهره وری آنها به حداکثر نخواهد رسید.

کاهش هزینه ها در لاندری

راهکارهایی برای کاهش هزینه ها در لاندری

انتخاب خشک کن سریع

استفاده از ماشین‎های لباسشویی صنعتی با خشک کن سرعت بالا به شدت موجب کاهش مصرف آب در هر سیکل شستشو می گردد. به علاوه این نوع ماشین ها زمان خشک شدن ملحفه و پتوها را کاهش می دهند، زیرا ملحفه و پتو ها با رطوبت کمتری وارد مرحله خشک کردن می شوند.

استفاده از آب سرد

فرآیندهای شستشوی جدید با آب سرد می تواند موجب کاهش مصرف آب به ازای هر شستشو شود و زمان جابجایی ملحفه را کم کنند. برخی منابع نشان می دهند این روش می تواند منجر به کاهش مصرف کلی آب به میزان ۴۰ درصد در مقایسه با سیکل های شست و شوی سنتی شود. به علاوه استفاده از آب سرد موجب صرفه جویی های چشمگیر در قبض های هتل خواهد شد.

شست و شوی آسان تر

از ملحفه هایی استفاده کنید که شست و شوی آن ها آسان تر باشد. این انتخاب موجب کاهش میزان آب مصرفی و زمان خشک کردن خواهد شد.

کنترل میزان مصرف انرژی

فقط وقتی موفق به تعیین مقدار تلفات خواهید شد که تغییرات مصرف انرژی و آب را دائماً دنبال کرده و مشخص نمایید. افزایش مصرف ممکن است به دلیل نقص دستگاه ها یا تغییرات غیر برنامه ریزی شده در برنامه های کاری باشد. همه بخش ها را مورد رسیدگی قرار دهید تا محل مصرف اضافی پیدا شود.

[تعداد: ۴   میانگین: ۵/۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید