راهنمای خرید آبگیر صنعتی

3374 بازدید

۱۳۹۶-۰۹-۲۴

آبگیر صنعتی یکی از مهمترین و ضروری‎ترین دستگاه‎ها در هر لاندری و خشکشویی می‎باشد. این دستگاه در مدل‎ها و ظرفیت‎های متنوع در بسیاری از شرکت‎های ایرانی و خارجی تولید می‎گردد. عدم توجه به نکات مهم قبل از خرید دستگاه می‎تواند موجب بروز مشکلات جدی در واحدهای رختشویی، از جمله ایجاد اختلال در نظم کاری این واحدها گردد که خود به تنهایی قادر است کار واحدهای مرتبط را نیز مختل نماید.

در نتیجه بسیار مهم است که قبل از خرید محصول اطلاعات کاملی از ویژگی‎های یک دستگاه آبگیر صنعتی با کیفیت و مناسب و همچنین شرکت تولید کننده مورد اطمینان داشته باشیم تا بتوانیم از به وجود آمدن هرگونه مشکل در آینده جلوگیری به عمل آوریم.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه خرید یکی از ضروریات مهم هر لاندری آشنا کرده، تمامی نکاتی را که در خرید آبگیر صنعتی لازم و ضروری می‎باشند و توجه به آنها از دردسرهای آتی می‎کاهد، بیان کنیم.

خرید آبگیر صنعتی

راهنمای خرید آبگیر صنعتی

داشتن استاندارد CE اروپا

اولین گام در تشخیص با کیفیت و اصیل بودن یک دستگاه داشتن استاندارد CE اروپا می‎باشد. علامت CE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اروپای متحد را نشان می‎دهد. محصولی که موفق به اخذ این آرم می‎شود، می‎تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا بدون محدودیت برای فروش به بازار عرضه گردد.

بعبارت دیگر داشتن این علامت بیانگر رعایت الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات، جهت حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست می‎باشد؛ در نتیجه می‌‎تواند موجبات اطمینان خاطر مصرف کننده از کیفیت و ایمنی محصول را فراهم نماید.

داشتن گارانتی معتبر

ضمانت یا گارانتی تعهدی است که شرکت تولید کننده یا فروشنده به خریدار ارائه می‎دهد تا در صورت داشتن هرگونه نقص یا اشکال در محصول ملزم به تعمیر، تعویض یا برگرداندن وجه پرداختی مشتری گردد.

نیاز به گارانتی برای مصرف کننده در هنگام خرید یکی از الزامات می‎باشد. داشتن گارانتی معتبر باعث می‎شود تا خیال مشتری از سلامت و ایمنی دستگاه آسوده گردد. مدت زمانی که تولید کنندگان یک محصول برای گارانتی ارائه می‎دهند متفاوت می‎باشد و مشخص است که هرچقدر زمان گارانتی بیشتر باشد، خرید دستگاه با اطمینان بیشتری همراه است.

داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی

فروش پایان معامله نیست!!! داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی از اهمیت بسزایی برخوردار می‎باشد. این خدمات شامل مواردی مانند نصب و راه‎اندازی، تعمیر و نگهداری، آموزش، تهیه و توزیع قطعات می‎باشد که در جهت جلب رضایتمندی و اطمینان خاطر خریدار ارائه می‎گردد.

نحوه ارائه خدمات پس از فروش برای محصولات مختلف یکسان نیست ولی به طور کلی به معنی برطرف کردن مشکلات، راهنمایی مشتریان و کسب اطمینان از رضایت آنان از محصول می‎باشد.

توانایی تأمین لوازم یدکی

از آنجا که نیاز به لوازم یدکی در دستگاه‎های صنعتی بسیار زیاد می‎باشد شرکت تولید کننده باید توانایی تأمین این قطعات را داشته باشد. تهیه لوازم یدکی مطمئن برای خریداران که اطلاعات زیادی از لوازم مورد نیاز محصول و تشخیص کیفیت آنها ندارند بسیار مشکل می‎باشد در نتیجه بهتر است که شرکت تولید کننده بتواند این لوازم را تأمین کند و در اختیار مشتری قرار دهد.

همچنین لازم است شرکت تولید کننده تمامی قطعات مورد نیاز دستگاه را داشته باشد تا بتواند در صورت خرابی هریک از لوازم، در صورت نیاز آن را به سرعت تعویض کند.

آبگیر صنعتی ایرانی یا خارجی؟

نکته‎ای که باید در خرید دستگاه‎های صنعتی مورد توجه قرار بگیرد، خدمات پس از فروش، نمایندگی اون محصول و همچنین توانایی شرکت در تأمین لوازم یدکی می‎باشد. قطعات دستگاه‎های خارجی علاوه بر آنکه قیمت بالایی دارند، پیدا کردنشان در بازار هم کار بسیار سخت و زمان‎بری می‎باشد؛ در نتیجه اگر قادر به تعویض قطعه مورد نظر نباشیم مجبور به تعمیر هستیم که طبیعتاً بعد از مدتی باز هم امکان خرابی آن وجود دارد.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده قیمت این دستگاه‎ها نیز به نسبت تولیدات داخلی بسیار بالا می‎باشد؛ در صورتی که تولیدات داخلی که توسط شرکت‎های معتبر و با رعایت استانداردهای بین‎المللی تولید می‎گردند علاوه بر کیفیت، طول عمر، شرایط گارانتی و در دسترس بودن قطعات، دارای قیمت کمتری نیز می‎باشند.

ویژگی‎های فنی آبگیر صنعتی با کیفیت

علاوه بر موارد ذکر شده در تشخیص کیفیت دستگاه، ویژگی‎های فنی دستگاه نیز باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. هر دستگاه لباسشویی صنعتی از لحاظ استاندارد بودن دارای ویژگی‎هایی است که تأثیر فراوانی در کارایی و طول عمر آن خواهند داشت.

آب‎بندی با جوش استیل

خریداران آبگیر صنعتی باید به این نکته داشته باشند که قسمت‎های مختلف سانتریفیوژ صنعتی با جوشکاری استیل آب‎بندی است یا با پر کردن چسب آکواریوم. بدیهی است که چسب آکواریوم بعد از مدت کوتاهی از آب‎بندی در آمده و باعث آب ریزش و در نهایت پوسیدگی ماشین آبگیر صنعتی خواهد شد.

میکروسوئیچ درب

یکی از موارد مهم در انتخاب و خرید آبگیر صنعتی داشتن میکروسوئیچ درب است. بدلیل دور بالای آبگیر لندری، این دستگاه باید حتماً از ایمنی زیادی برخوردار باشد؛ به نحوی که به هر دلیلی درب دستگاه باز شد، آبگیر باید خاموش گردد. فروش این دستگاه بدون میکروسوئیچ درب بسیار مخاطره آمیز خواهد بود.

الکتروموتور

داشتن الکتروموتور قوی یکی از مهمترین مزایا برای آبگیر صنعتی خواهد بود. در خرید آبگیر صنعتی باید دقت شود که ظرفیت الکتروموتور مصرفی متناسب با ظرفیت دستگاه در نظر گرفته شده باشد، در غیر اینصورت صدمات جبران ناپذیری بدنبال خواهد داشت.

بالانس و تعادل

یکی از موارد مهم در انتخاب یک آبگیر صنعتی استاندارد، بالانس و تعادل بالای این وسیله می‎باشد. بالانس باید به گونه‎ای باشد که بتوان این دستگاه را بدون فونداسیون روی زمین مسطح روشن نمود، بدون اینکه دستگاه از تعادل خارج شود یا به لرزش بیفتد.

پانچ زنبیل

یکی دیگر از مواردی که خریداران آبگیر صنعتی باید بدان توجه کنند، پانچ حبابدار زنبیل می‎باشد. وجود این حباب‎ها باعث تعادل بهتر لباس حین چرخش می‎گردد. وجود این ویژگی یک مزیت مهم برای دستگاه محسوب می‎گردد.

ضخامت زنبیل، پوسته و چدنی کف

یکی از قسمت‎های مهم در انتخاب و خرید آبگیر صنعتی توجه به ضخامت در کلیه قسمت‌‎ها از جمله ضخامت سبد، پوسته و همچنین ضخامت چدنی کف می‎باشد. در برخی موارد دیده شده به دلیل پایین بودن ضخامت چدنی کف در هنگام قرار دادن دستگاه آبگیر روی فونداسیون چدنی ترک برداشته‌‎است.

تابلو برق

این دستگاه باید از تابلو برق مجهز و مطمئن برخوردار باشد. چون برق  ورودی سه‎فاز بوده، از لحاظ کنترل برق باید به‎گونه‎ای باشد که با دوفاز شدن برق خسارتی به الکتروموتور وارد نشود.

[تعداد: ۲   میانگین: ۴/۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید