همه چیز درباره انتخاب حوله ها در هتل

12741 بازدید

۱۳۹۸-۱۰-۳۰

حوله ها در هتل ، استخر، جکوزی، باشگاه و حمام بسیار موارد مهمی برای توریست تلقی میشود که نباید از آنها غافل شد.

فارغ ازینکه مهمان هتل شما یک شب در آنجا اقامت داشته باشد یا برای تعطیلات یک هفته ای به آنجا آمده باشد، باید از این که آنها با اقامت در هتل شما با در اختیار داشتن حوله های شیک احساس راحتی کنند، اطمینان کنید.

بررسی انواع اندازه و سایز حوله ها در هتل

وقتی که به حوله ها در هتل فکر میکنید احتمالا پارچه های شستشو، حوله های دست و حوله های استاندارد حمام به ذهنتان میرسند. ولی برای اینکه هتل شما مجهز به هر چیزی که لازم است بشود تا محل اقامت راحت و تمیزی را برای مهمانان خود رقم بزنید.

همینطور درباره ملافه های حمام و لباس حمام فکر کرده اید؟

حوله ها در هتل

حوله ها در هتل

پادری هایی شبیه به حوله

پادری حمام شبیه حوله ی حمام است ولی از نظر اندازه کوچک تر است.از ان برای پوشاندن کف حمام استفاده میشود و کار قالیچه را انجام میدهد و مانع از لیز خوردن بعد از دوش گرفتن و حمام کردن میشود.

ملافه ی حمام به چه صورت است؟

ملافه ی حمام که فضای بیشتری برای خشک کردن بدن در اختیار دارد، از نظر درازا و پهنا بزرگتر از حوله ی حمام است، به خاطر اندازه ی بزرگ خود مثل یک دامن خمره ای میتواند دور تا دور بدن مهمانان را بپوشاند.

لباس حمام چیست؟

لباس حمام هم به دور بدن مهمان پیچیده میشود اما این ها آستین و یقه دارند و بدن را بهتر میپوشانند. بعضی از آنها هم کمربند دارند تا لباس حمام سر جای خود محکم بماند تا مهمان در وان حمام راحت و آسوده دراز بکشد.

وقتی که لباس حمام در آب خیس شود، خیلی سنگین میشود و مثل حوله های حمام زود خشک نمیشود.

حال که نظری کوتاه به انواع حوله داشتیم، زمان آن رسیده که انتخاب کنید کدام برای شما مناسب است.

حوله جکوزی

حوله جکوزی و وان که معمولا از پارچه نخی درست شده برای سفیدی کامل طراحی شه و درنهایت راحتی و آسودگی را برای مهمانانی که در وان دراز میکشند یا مینشینند، به ارمغان می آورد. این نوع حوله عموما نرم تر و ضخیم تر از بقیه انواع آن درست میشود، عموما بین ۱۵ تا ۲۰ پوند برای هر دوازده عدد وزن دارند.

حوله های معمولیه حمام

حوله های معمولی حمام را میتوان در جاهای مختلف استفاده کرد مثلا میتوان آنها را در باشگاه های ورزشی، در مدارس، هتل ها و غیره مورد استفاده قرار داد و از انواع مختلف نخ بافته و تهیه میشوند. حوله حمام که به رنگ سفید روشن عرضه میشوند تا به دکور داخل حمام بیایند، هر دوازده عدد از آنها وزن متوسط ۵ الی ۱۷ پوند دارد.

حوله های استخری

 تعطیلات تابستانی بدون استفاده از استخر هتل کامل نیست و خیلی از حوله های استخر هم رنگ و روی با مزه و در رنگ های مختلف تهیه میشوند تا حس و حال فصل تابستان را رقم بزنند.

این حوله بر خلاف حوله های معمولی حمام، بلندترند و همان طور نرم ولی مثل حوله های وان و جکوزی سبکتر می باشند. از آنجایی که این نوع حوله در معرض آب بیشتری قرار میگیرد، از این حیث خاصیت جذب کنندگی بیشتری دارد و به گونه ای تهیه شده انده در معرض نور آفتاب زودتر خشک شوند هر دوازده تای آن وزن میانگین بین ۵ تا ۲۰ پوند دارد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
تانک فلش چیست ؟

وزن یکی از پارامتر های مهم در انتخاب حوله …

اهمیت وزن را دست کم نگیرید. دوازده حوله که بین ۱۵ تا ۲۰ پوند وزن دارند در مقایسه با حوله های نازک تری که بین ۵ تا ۱۰ پوند با همین تعداد وزن دارند، جاگیر تر هستند. هرچه حوله حجیم تر باشد، میزان جذب کنندگی آن پایین تر است.

وقتی که در باشگاه ورزشی مشغول فعالیت جسمی هستید، نباید حوله ی شما وزنش ۱۰ پوندی باشد ولی وقتی مهمانان هتل در وان جکوزی و استخر لم داده اند، حتما متوجه کیفیت و لوکس بودن حوله ها خواهند شد.

بررسی مواد سازنده در هنگام خرید

ایا هنگام خرید به مواد سازنده ی پارچه ی حوله هم توجه میکنید؟ به نظر شما فرق میان الیاف ۱۰۰% نخی و نخ ۱۰۰ مصری شانه دار در چیست؟

ترکیب نخ پلی استر

ترکیب پلی استر و نخ شامل ۸۶% نخ و ۱۲% نخ های حلقه دوز است، این جنس نرم است ولی ب کرات میتوان از آن استفاده کرد و بادوام است.از نظر بودجه ی مالی هم برای تجارت های مختلف مقرون به صرفه است.

نخ خالص

نخ خالص که در آن ۱۰۰% نخ به کار رفته است و قیمتی مناسب دارد و برای فضاهایی خوب است که کاربران زیادی دارند. حوله ی بافته از ۱۰۰% نخ خاصیت جذب کنندگی بالایی دارد، و نرم تر از حوله های نخی است که با مواد دیگر ترکیب شده اند. و برای هر جایی مناسب است.

نخ حلقه بافت

نخ حلقه بافت از ۱۰۰% نخ درست شده که حالت ابریشم نمای اضافی دارد. این نوع حوله انتخابی است دائمی برای فضاهای بسیار بزرگ.

نخ تاب دار

نخ تاب دار که از نظر وزن کلی ۳۰% سبکتر و نرمتر است. نسبت به انواع دیگر حوله ها به مقدار نخ کمتری نیاز دارد و برای محیط زیست مناسب است و پارچه ی آن زودتر خشک میشود و از این رو انرژی بیشتری ذخیره میکند.

نخ ابریشم

نخ مصرفی که از نخ های ابریشم نما و نرم در آن به کار رفته است. خاصیت جذب کنندگی و خشک شدن فوق العاده ای دارد. با ترکیبی عالی از لحاظ کیفیت، برای مکان های بزرگ بسیار مناسب است

کدام ترکیبات نخ برای کجا مناسب است؟

ترکیب نخ و پلی استر: نخ خالص کیفیت اقتصادی – برای باشگاه های ورزشی، هتل ها، cam border

نخ حلقه باف، نخ تاب دار، ۱۰۰% نخ، نخ شانه دار: کیفیت استاندارد– باشگاه های سلامت، هتل ها، وان جکوزی و استخر، cam and dobby border

نخ حلقه باف، نخ تاب دار، ۱۰۰% نخ، نخ مصری: کیفیت بافت برای وان حمام و جکوزی– هتل های بزرگ و سطح بالا پناهگاه، استخر و جکوزی، dobby border

فرق حوله های cam border  و  dobby border در چیست؟

حوله ها یا cam border  دارند یا dobby border.

حوله های cam border

نوع اول بافت موجی معمولی داشته باشد و معمولا جای آن رو و یا زیر سطح حوله قرار دارد.

حوله های dobby border

نوع دوم موج تزئینی و زینتی دارد که در طرح های بسیاری تولید میشود و به اشکال مختلف چون شطرنجی، راه راه و الگوهای دیگر موجود است. نوع دوم مثلا یک طرح دارد که به (پیانو) موسوم است علامت های شیکی در گوشه های حوله قرار دارند که کلاویه های پیانو شبیه هستند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
مخازن تغذیه بویلر و دی اریتور ها

هر دوی این طرح ها که در بالا بدان اشاره کردیم، به فاصله ی ۱ یا ۲ اینچی حاشیه ی حوله دوخته شده اند. نوع دوم برای ابعاد بزرگ کاربرد دارد.

مراحل شستشوی حوله

وقتی که حوله مناسب کار خود را انتخاب میکنید، مهم است که در پاکیزگی و تمیزی آنها برای هر مهمان هتل تلاش کنید. گرچه هتل و تجارت های مختلف چرخه های شستشوی مختلف و مخصوص به خود را دارند، در اینجا به مراحل مشترک در شستشوی حوله ها اشاره میشود:

آب کشی:

قبل از این که مواد شیمیایی شستشو را به حوله اضافه کنید، آن را در زیر آب فرو برید تا خوب خیس شود.

شستشو:

حوله ها را با پاک کننده و آب گرم خوب بشویید. accord fabric طیف گسترده ای از مواد پاک کننده دارد که برای هر نوع تجارتی توصیه میشوند.

براق کردن:

توصیه نمیشود که از سفیدکننده برای حوله ها استفاده شود. در صورت لزوم، سفید کننده فاقد کلورین یا سفید کننده ی اکسیژن دار میتوانند در حفظ کیفیت و ظاهر حوله نقش مهمی داشته باشند.

خیس کردن:

تمام کثافات، جرم ها و لکه های ناخواسته را از میان بردارید تا حوله ها مثل روز اول شوند. استفاده از لکه بر های تخصصی توصیه میشود.

خارج کردن و خشک کردن:

حوله ها را فورا از آب بیرون کشیده و از کپک زدن آن جلوگیری کنید. از حرارت بالا برای خشک کردن حوله ها استفاده کنید تا هر نوع جرم باقی مانده از بین برود.

۰/۵ (۰ نظر)

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید