نظافت ماشین لباسشویی صنعتی

3311 بازدید

۱۳۹۶-۰۶-۲۰

ماشین لباسشویی صنعتی و خانگی به این دلیل که یک دستگاه تمیز کننده است، لزوماً تمیز و بدون آلودگی نیست و حتی چون آب در بخش‎های مختلف آن جریان دارد و رطوبت ایجاد می‎کند، فضای مناسبی برای رشد میکروب‎ها و باکتری‎ها محسوب می‎شود؛ در نتیجه نظافت ماشین لباسشویی امری مهم تلقی می‎گردد.

لباس‎هایی که از ماشین لباسشویی بیرون آورده می‎شوند، شاید فاقد لک و کثیفی باشند ولی صد در صد تمیز نیستند، برای داشتن لباس‎هایی کاملاً تمیز باید ماشین لباسشویی خود را هم هر چند وقت یکبار تمیز کنید. تعداد دفعات اینکار در طول یک ماه بستگی به میزان استفاده شما دارد. اگر از ماشین لباسشویی خود برای شستن لباس نوزاد استفاده می کنید، مراحل شست شوی ماشین لباسشویی را ترجیحاً هر هفته انجام دهید.

نظافت ماشین لباسشویی

نظافت ماشین لباسشویی

مراحل شستشوی ماشین لباسشویی صنعتی و خانگی

برای نظافت ماشین لباسشویی خود مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. از محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی شروع کنید. انتهای این محفظه بعد از مدتی جرم می‎گیرد و لایه‎ای شبیه جلبک در دیواره‎های آن تشکیل می‎شود. به همین دلیل در اغلب ماشین لباسشویی‎ها این محفظه قابل درآوردن است. برای شستن محفظه و جدا کردن جرم ها از مسواک و یک شوینده معمولی مثل پودر لباسشویی دستی استفاده کنید.
  2. محفظه اصلی ماشین لباسشویی در ظاهر کاملاً تمیز است اما توجه کنید این محفظه سوراخ‎های بسیاری دارد که محل مناسبی برای ایجاد جرم و آلودگی می‎باشند. برای تمیز کردن این محفظه هر ماه یک دور ماشین لباسشویی را خالی روشن کنید. برای تمیزی بیشتر بلور سودا یا یک قرص ماشین ظرفشویی داخل آن بیندازید و ماشین را روشن کنید. حواستان باشد که دمای آب برای این کار حتماً ۶۰ درجه باشد که قدرت تمیزی بالایی دارد.
  3. در پایین دستگاه لباسشویی، محفظه فیلتر قرار دارد که یکی از فضاهای آلوده ماشین لباسشویی محسوب می‎شود. فیلتر را خارج کرده و با همان مسواک و شوینده بشویید.
  4. محفظه قرارگرفتن فیلتر را فراموش نکنید. در اطراف محفظه ورودی اغلب ماشین لباسشویی‎ها یک نوار لاستیکی وجود دارد که ترجیحاً بعد از هربار استفاده آن را با اسکاچ کفی تمیز و با یک حوله مخصوص این کار کاملاً خشک کنید. بسیاری از مواقع آب چرکی در فضای میان نوارهای پلاستیکی باقی می‎ماند و تخلیه نمی‎شود که نادیده گرفتن آن موجب ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی می‎شود. ترجیحاً از ایجاد این بو خودداری کنید چون برطرف کردن آن کار آسانی نیست.
  5. آخرین نکته هم اینکه برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی بعد از هربار استفاده در ماشین را برای چند ساعت باز بگذارید تا تبادل هوا صورت گیرد و کاملاً خشک شود. سعی کنید به جای مایع‎های شوینده از پودر شستشوی صنعتی استفاده کنید چون مایع شستشو در محفظه‎ها باقی می ماند و از بین نمی‎رود.
[تعداد: ۴   میانگین: ۲/۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید