دستگاه کارواش بخار

5989 بازدید

۱۳۹۶-۰۶-۳۰

دستگاه کارواش بخار امروزه به یکی از نیازهای لازم و ضروری هر کارواش مدرن تبدیل شده است. اتومبیل‎های مدرن امروزی دارای قطعات الکترونیکی حساسی هستند که جز با ماشین کارواش بخار با هیچ سیالی نمی‌توان آن را تمیز کرد.

بخار به دلیل دارا بودن PH پایین قدرت پاک کنندگی زیادی دارد. یکی دیگر از مزایای تخصصی دستگاه کارواش بخار در صنعت خودرو این است که از مواد شوینده شیمیایی جهت پاک کردن استفاده کمتری می‎شود. همین امر باعث می‌گردد آسیب کمتری به قطعات لاستیکی، پلاستیکی رنگی و غیره وارد آید.

یکی دیگر از مزایای بخار شور کارواش دمای بالای بخار می‌باشد. داخل کابین اتومبیل محلی است برای انباشت انواع میکروب‎ها و باکتری‎های مختلف. شاید بارها تجربه کرده‎اید هنگامی که سوار برخی اتومبیل‎ها می‌شوید بدون اینکه آن وسیله حرکتی داشته باشد شما احساس سرگیجه و حالت تهوع خواهید داشت؛ یکی از دلایل این امر وجود انواع آلاینده‎های محیطی در فضای داخلی اتومبیل می‌باشد. بهترین و تنها راه شستشو و نظافت داخل اتومبیل استفاده از بخارشور صنعتی آکروپارس است.

داشبورد، فرمان، کنسول، طاقچه، سیستم صوتی و تصویری و کلیدهای داخل کابین اتومبیل از جمله مواردی هستند که نمی‎توان از آب برای تمیز کردن آنها استفاده کرد. در این بین استفاده از تجهیزات استاندارد کارواش بخار از جمله موارد بسیار ضروری به نظر می‌رسد چراکه به دلیل فشار بالای بخار و همچنین دمای بالای آن لوازم و متریال مورد استفاده در صورت نامرغوب بودن می‎توانند آسیب فراوانی را به کاربرد و یا حتی کل مجموعه وارد نمایند.

دستگاه کارواش بخار مناسب برای شستشوی ماشین های مدرن

دستگاه کارواش بخار مناسب برای شستشوی ماشین های مدرن

لانس دستگاه کارواش بخار

لانس‎های مخصوص بخار باید به گونه ای باشند که داغ نشده و کاربر بتواند با دست غیر مسلح آن را در اختیار داشته باشد در زیر نمونه یک لانس مخصوص کارواش بخار و یک لانس مخصوص کارواش آب را مشاهده می‌کنید.

لانس تفنگی مخصوص بخار ایتالیایی شرکت آکروپارس

تفنگی مخصوص بخار نیز تفاوت‎های بسیار زیادی با تفنگی مخصوص آب دارد. این تفنگی نیز باید به گونه‎ای باشد که بتوان با دست غیر مسلح آن را در اختیار گرفت. همچنین دبی ورود آب و بخار باهم یکسان نیست. وجود قفل کن در این تپانچه از ضروریات است. همچنین جنس بدنه باید به گونه‎ای باشد که در مقابل دمای بالا تغییر فرم و شکل ندهد.

برخی از سازندگان غیر استاندارد دستگاه بخار در معرفی محصول خود فشار بخار و طول پرتاب آن را دلیل کیفیت دستگاه خود اعلام می‎دارند. در صورتیکه طبق استاندارد CE AR317B 2017 اروپا بخار باید طبق یک زاویه مشخص با فشار تعیین شده به قسمتهای مختلف اتومبیل برخورد نماید تا:

  1.  بخار تولید شده که ناشی از مصرف سوخت بوده هدر نرود
  2. پاکنندگی قوی داشته باشد.

نازل مخصوص کارواش بخار

شرکت اکروپارس با به کارگیری انواع نازل‎های مخصوص بخار جهت قسمت‎های مختلف اتومبیل سعی در Save Energy و بالا بردن سطح کیفیت شستشوی اتومبیل با بخار دارد.

رسیدن بخار تمیز بدون زنگ آب و شوره به محل مورد نظر در اتومبیل از جمله مواردی است که می تواند نتایج ذکر شده را به دنبال داشته باشد. محل ذخیره بخار (کلکتور بخار) باید استنلس استیل باشد. تا در طی زمان خوردگی آهن با بخار به بدنه و داخل اتومبیل نچسبد. حتی دیده شده در کنار نوارهای لاستیکی اتومبیل اصطلاحاً سفیدک زده می شود که این ناشی از عدم اصلاح آب ورودی به دستگاه می‎باشد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید