راهنمای خرید لوازم یدکی ماشین‎آلات صنعتی

3541 بازدید

۱۳۹۶-۱۰-۰۳

هر دستگاه برای داشتن کارایی درست به مجموعه‎ای از قطعات و لوازم یدکی وابسته است و به طور کلی عملکرد درست این قطعات، موجب کارایی دستگاه می‎گردد. وجود هرگونه نقصان و مشکل در هرکدام از قطعات عملکرد دستگاه را با اختلال مواجه می‎کند.

مخصوصاً در دستگاه‎های صنعتی که ایمنی دستگاه از اهمیت زیادی برخوردار است و تعداد زیادی قطعه برای اطمینان از کارکرد درست و ایمنی بر روی دستگاه تعبیه می‎گردد، اگر یک قطعه درست کار نکند و به هنگام نقصان در عملکرد مجموعه اوپراتور را مطلع نسازد، خسارات جبران ناپذیری بوجود خواهد آمد.

انواع مختلفی از لوازم یدکی در بازار موجود است که بعضاً از کیفیت خوبی برخوردار نیستند در نتیجه دقت در انتخاب دستگاهی که دارای بهترین و مطمئن‎ترین قطعات است از جنبه‎های بسیاری حائز اهمیت است. لوازم یدکی بی کیفیت نه تنها ایمنی دستگاه را به خطر می‎اندازد بلکه طول عمر مفید دستگاه را نیز کاهش می‎دهد.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه خرید لوازم یدکی ماشین‎آلات صنعتی آشنا کرده، تمامی نکاتی را که در خرید لوازم یدکی لازم و ضروری می‎باشند و توجه به آنها از دردسرهای آتی می‎کاهد بیان کنیم.

خرید لوازم یدکی ماشین‎آلات صنعتی

راهنمای خرید لوازم یدکی ماشین‎آلات صنعتی

دقت در اصل یا تقلبی بودن قطعات

یکی از مواردی که خریداران قطعات و لوازم دیگ بخار و لوازم خشکشویی باید بدان توجه ویژه داشته باشند اطمینان از اورجینال بودن لوازم می‎باشد. به دلیل حساسیت این لوازم، از لوازم تقلبی انتظار کارکرد خوب و دقیق را نمی‎توان داشت؛ مضاف بر اینکه در برخی موارد مانند سوپاپ اطمینان، پرشر سوئیچ، لول کنترل و غیره هرگونه نقصان در عملکرد قطعات، خطرات جانی به همراه خواهد داشت.

تعداد زیادی از قطعات کنترلی بر روی دستگاه به این خاطر تعبیه می‎گردند که در صورت بروز اختلال در عملکرد دستگاه یا وارد آمدن فشار بیش از اندازه به آن، اوپراتور از وجود اشکال مطلع گردد و در صدد رفع آن برآید. پر واضح است که اگر قطعه خوب کار نکند مشکل به موقع حل نخواهد شد و کل مجموعه با مشکل مواجه می‎شود.

داشتن ضمانت و گارانتی

یکی دیگر از آیتم‎های خرید لوازم یدکی اطمینان از گارانتی بودن محصول از جانب فروشنده است و لازم است که خریداران بابت کلیه لوازم به دریافت ضمانتنامه اقدام نمایند. ارائه گارانتی از جانب فروشنده به معنای اطمینان شرکت از کیفیت کالا می‎باشد و می‎تواند موجب رضایت خاطر و اطمینان مشتری از کالای دریافت شده گردد.

خرابی هر قطعه علاوه بر ایجاد خطرات احتمالی، موجب ایجاد وقفه در عملکرد دستگاه و در نتیجه کل مجموعه می‎گردد که این مورد نیز ایجاد مشکل می‎کند و از نظر کاری به هیچ عنوان مقرون به صرفه نمی‎باشد. در نتیجه بهتر است که دقت لازم در خرید دستگاه و لوازم مربوطه از همان ابتدا صورت بگیرد.

مدت زمان گارانتی

برخی از لوازم خشکشویی و سایر دستگاه‎ها توسط فروشنده مدت زمان معینی گارانتی می‎گردند. بعنوان مثال برخی از پمپ‎هایی که فروشندگان غیر مجاز اقدام به عرضه می‎کنند دارای سیم‎پیچی آلومینیوم می‎باشند و مشخص است پس از سپری شدن مدت زمان کوتاه گارانتی می‎سوزد و کارایی خود را از دست می‎دهد. در نتیجه بسیار مهم است که مدت زمان گارانتی از جانب خریدار به عنوان یک آیتم مهم در هنگام خرید در نظر گرفته شود.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
10 نکته درباره خریداری منسوجات هتل و مراقبت از آن

توانایی شرکت در ارائه لوازم یدکی

در هنگام خرید دستگاه به این نکته که شرکت مربوطه توانایی تأمین لوازم یدکی و قطعات دستگاه را دارد یا خیر، توجه گردد. پس از مدت‎ها استفاده از دستگاه به هر دلیلی ممکن است قطعات خراب گردند در نتیجه مهم است که  بتوان آنها را مجدداً تهیه کرد. شرکت باید بتواند در اسرع وقت قطعه را به مصرف کننده برساند تا از ایجاد وقفه در کار جلوگیری گردد.

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید