شستشو و لکه بری لباس بدون اسیب به پارچه

9430 بازدید

۱۳۹۷-۰۳-۲۳

دردسر شستشوی لباس های دارای لک تمام شد!

حتما برای شما پیش آمده است بخاطر اینکه نتوانستید لکه های روی لباس را پاک کنید آن را کنار گذاشته باشید . در مقاله قبل با مضمون نکات کلیدی شستشو با آب سرد گفتیم که برای سالم ماندن لباس ها و بهره‎وری انرژی مصرفی ماشین لباسشویی بهتر است به استثناء البسه عفونی برای شستشو با آب داغ وداع کنید.

ممکن است شما این تفکر را داشته باشید که مواد شوینده وقتی با آب سرد ترکیب شوند تاثیر گذاری آنچنانی ندارند، این تفکر شما در گذشته درست بود، اما امروزه با توجه به مباحث ذخیره انرژی و کم آبی این مواد طوری فرموله شده اند که در دماهای پایین تر اثر بخشی فوق العاده ای خواهند داشت.

شستن لباس ها یک پروسه گام به گام است

تمام پارچه های خود را مرتب کنید.

سفیدها را از جین و جین را از البسه رنگی جدا کنید.

اگر لباس شما دارای لک بود آن ها را جدا سازی کنید.

نگران نباشید هر لکه ای که روی لباس شما ایجاد شده باشد دارای ساختار مولکولی خاصی بوده که قطعا برای آن حلال وجود دارد.

اما ما از چه حلال هایی استفاده کنیم تا رنگ لباس و بافت آن آسیب نبیند؟

چطوری لکه هارو از رو لباس پاک کنیم؟

چطوری لکه هارو از رو لباس پاک کنیم؟

با لک های روغنی چیکار کنیم؟

اگر لک روی لباس شما شمع، واکس کفش، روغن موتور، گیریس و یا چربی لوازم آرایشی بود با استفاده از لکه بر WAXEX به راحتی لکه ها با لباس شما خداحافظی خواهند کرد. این مایع قادر است سخت ترین لک های روغنی را از روی بافت لباس شما حذف کند.

حلال لکه هایی که از جنس جوهر هستند چیست؟

اگر لکه روی لباس شما جوهر خودکار و روان نویس، چسب، لاک ناخن، رنگ و حتی قیر بود باید بگیم که لکه گیری بسیار آسان خواهد بود. لکه بر INKEX با ساختار فرموله به راحتی بدون آسیب به بافت پارچه این نوع لک ها را از سطح البسه پاک خواهد کرد.

اگر مواد پروتئینی روی لباس لکه ایجاد کرد چگونه این لکه ها را پاک کنیم؟

در مواردی که لک های ایجاد شده روی لباس از جنس مواد حاوی پروتئین باشند لکه بری مقداری تخصصی تر خواهد بود، اما با لکه بر PROTEX  لکه هایی از جنس خون، تخم مرغ، شیر و حتی لک های ناشی از استفراغ و ادرار هم پاک شدنی هستند.

دشمن لکه های چای و قهوه چیست؟

حتما می‎دانید پاک کردن لکه هایی از جنس چای و قهوه که در رنگ پارچه تاثیر می‎گذارند به بافت پارچه آسیب خواهد زد و لباس حالت کهنگی خواهد گرفت، بنابراین باید بدانیم از چه موادی استفاده کنیم تا البسه آسیبی نبینند. لکه بر TANEX  قادر است لکه های از قبیل قهوه، چای، لک حاصل از میوه، نوشیدنی‎های قرمز و حتی رنگ سبزی چمن را از روی لباس پاک کند.

یقه و سر آستین لباس همیشه چرب و کثیفه ؟! چاره چیه ؟

سر آستین و بخصوص یقه لباس درست محلی است که معمولا چرب شده و سیاه می‎شود. گاهی برای از بین بردن این لکه های مجبور خواهید شد لباس را چندین بار شسته و یا حتی با دست محل چربی را چنگ بزنید، اما در نهایت به بافت لباس خود آسیب خواهید رساند. چه کاری کنیم تا این لکه ها به راحتی پاک بشوند؟

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
نکاتی که درباره اسیدشویی دیگ بخار باید بدانید!

باید بگیم که ماده لکه بر PROSPRAY مخصوص لکه بری چربی سر آستین و یقه و کلا لک ناشی از چربی بدن که روی لباس ایجاد میشود هست، این مایع طوری فرموله شده که با استفاده آن در یک بار شست چربی های بدن با سطح لباس شما خداحافظی خواهند کرد.

نکته در مورد مواد توصیه شده در مطالب فوق:

  • این مواد برخلاف همه مواد لکه بر فاقد هرگونه بو حتی اسانس های خوشبو کننده هستند که این ویژگی امکان مصارف خانگی را آسان تر کرده است.
  •  به علت آنکه حاوی مایعاتی از جنس اسیدی نیستند به بافت پارچه و پوست شما هنگام شستشو آسیبی نخواهند زد.
  • نیازی نیست لباس را توی این مواد غرق کنید. با مصرف مقدار بسیار کم هم قدرت لکه بری آنها همچنان پابرجاست.

برای مشاهده تصاویر و ویژگی های بیشتر محصولات فوق کلیک کنید.

جیب های شلوار، شلوار جین، پیراهن و… را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که هیچ چیز در داخل آن باقی نمانده است. اشیاء مانند سکه، کارت اعتباری، ساعت، کیف پول و تلفن ممکن است باعث آسیب رساندن به ماشین لباسشویی شما شود یا این موارد حتی ممکن است توسط آب آسیب دیده باشد.

لباس هایی مانند شلوار جین که بیشتر از یک بار پوشیده شده و دارای بافت ضخیم تری هستندآلودگی بیشتری به خود جذب میکنند، بنابراین آنها را داخل یک ظرف آب خیس کنید، با این روش تا حدی باکتری ها از بافت لباس خارج میشوند.

پس از دسته بندی، مرتب سازی و لکه گیری لباس ها زمان شست آنها رسیده است.

چرا بایداز مایع شستشوی استاندارد استفاده کرد ؟

چرا بایداز مایع شستشوی استاندارد استفاده کرد ؟

برای شست شو لباس از چه نوع ماده ای استفاده کنیم ؟

یکبار برای همیشه بخاطر سالم ماندن لباس هایتان دست از استفاده پودر های شوینده بکشید. پودرهای شوینده اکثر حاوی موادی هستند که پس از چند بار شستشو حالت کهنگی در لباس شما ایجاد می‎کنند. به علت وجود نمک در بسیاری از پودر های شوینده و یک سری از آنزیم ها ضمن آسیب رساندن به رنگ لباس بافت پارچه را بسیار درهم رفته کرده و پس از خشک شدن لباس آنها لطافت خود را از دست می‎دهند. در چنین حالتی اطو کشی لباس ها کار دشواری خواهد بود.

پودرهای شوینده جای خود را به مایع ها شستشو داده اند!

مایع های شوینده استاندارد فاقد مواد های افزودنی غیر ضروری مانند اسانس های خوشبو کننده و غلظت دهنده هستند که به بافت پارچه و البسه شما آسیب نمی‎رساند. اما هر مایعی هم مناسب شست لباس ها نیست! باید دقت داشت که لباس پس از شسته شدن ضمن تمیز شدن باید همان رنگ، درخشندگی و لطافت خود را حفظ کنند. مایع شستشوی ULTRA-L  محصولی از کارخانه کنکورد کانادا هست که برای مصارف خانگی و صنعتی تولید شده که یکی از معدود مایع های شستشوی استاندارد می‎باشد.

اگر شما هم به سالم ماندن لباس هایتان بعد از فرایند شست اهمیت می‎دهید توصیه می‎کنیم ازین محصول استفاده کنید و تفاوت آن را خودتان احساس کنید.

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید