نکات کلیدی شستشوی لباس با آب سرد

10402 بازدید

۱۳۹۷-۰۳-۲۱

برای شستشوی لباس ها دیگر نیازی به آب داغ ندارید؟!

وقتی بحث از شستن لباس هایتان پیش می‎آید احتمالا شما هم در وهله اول فکر جدا سازی لباس های رنگی از سفید و لباس های مشکی از مابقی البسه به ذهنتان خواهد رسید، اما امروزه برخی معتقدند که روش های سنتی خیلی هم برای شست وشو قابل استفاده نیستند.

آیا درست است که لباس های کثیف فقط با استفاده از آب گرم و یا داغ تمیز می شوند؟ خیر این تصور اشتباه است! این افسانه تمام شده است.

شستن لباس ها با آب داغ ممنوع

شستن لباس ها با آب داغ ممنوع

مسئله بهره وری انرژی در ماشین لباسشویی ها طی دهه گذشته به طور چشمگیری بهبود یافته است و حتی  ماشین لباسشویی‎های صنعتی هم  بر مبنای کاهش نیاز به آب گرم طراحی شده اند. علاوه بر این، مواد شوینده در حال حاضر به صورت متفاوتی فرموله شده است که بیشتر به صورت مایع های شستشو ارائه می‎شود، به این ترتیب در دماهای پایین تر این مواد تاثیر گذاری بیشتری خواهد داشت.

شستشوبا آب سرد=بهره وری انرژی

شستشوبا آب سرد=بهره وری انرژی

استفاده از آب سرد برای بهره وری انرژی

طبق گزارش مصرف کنندگان، در چرخه های منظم شستشو دیگر نیازی به استفاده از آب گرم برای تمیز کردن لباس ها نیست. اگر چه ماشین لباسشویی های جدیدتر از آب کمتری استفاده می کنند، آنها در تمیز کردن بسیار بهتر از دستگاه های تولید شده در ۱۰ یا ۱۵ سال گذشته هستند. با استفاده از چرخه آب سرد به جای داغ یا گرم، با صرفه جویی در انرژی به محیط زیست هم کمک می‎شود.

حتی اگر شما سعی در حذف لکه ها داشته باشید، آب سرد هنوز هم یک گزینه بهتر است، زیرا مواد پاک کننده از زمانی که درجه حرارت آب بالاتر از ۷۵ درجه می‎رسد کمتر تاثیر می‎گذارد. (برای اطلاع از محصولات تخصصی لکه بر از برند concord کانادا کلیک کنید.)

این به این معنی است که یک چرخه آب گرم می‎تواند به لکه هایی که در لباس تعبیه شده اند کمک کند و به پارچه ها و رنگ ها آسیب برساند. برای مثال: آب سرد برای از بین بردن لکه های پروتئینی مانند عرق و خون استفاده می‎شود در حالیکه آب داغ می تواند این گونه لکه ها را روی پارچه تثبیت کند، برای رنگ های روشن تر، آب سرد را با یک سفید کننده جایگزین کنید.

یکی از مزیت های دیگر آب سرد بخصوص برای مسئولین لاندری

چروک را کاهش می دهد و پس از شستشو اطو کشی لباس بسیار آسان تر خواهد بود ، زیرا گرما رنگ لباس ها را می شکند و می تواند باعث انقباض پارچه می‎شود در نتیجه روی لباس چروک بیشتری ایجاد می‎شود.

استفاده از آب گرم در موارد خاص

البته، هنوز برای موارد خاص از چرخه آب گرم استفاده می‎شود، زیرا آب سرد پارچه را پاکسازی نمی‎کند. هنگامی که یک عضو خانواده بیمار و به طور بالقوه مسری است، توصیه می‎شود که ملحفه‎، حوله‎ و لباهایش در آب گرم با ضدعفونی کننده کلر خیس شود، تا باکتری‎ها را کاهش یافته و سپس از بین بروند. همین امر برای تمیز کردن پوشاک عفونی نیز استفاده می‎شود.

البته…

آکروپارس به عنوان یک شرکت طرفدار و پیرو ذخیره انرژی و دارنده استاندارد CE  اروپا ، لباسشویی های برای بیمارستان ها و هتل ها و دیگر مصارف صنعتی طراحی و تولید میکند که دارای کارایی بالا بوده تا البسه را با آب سرد تمیز کرده و مصرف آب را کاهش دهند. تخمین زده می شود که اگر شما ۲۰ عدد ماشین لباسشویی معمولی (فاقد استاندارد ذخیره انرژی) که در لاندری خود دارید را با دستگاه های لباسشویی صنعتی واجد شرایط انرژی جایگزین کنید و در تمامی تجهیزات رختشویخانه خود بحث بهره وری انرژی را مد نظر قرار دادید، هر سال می توانید حدود ۴۹۶ هزار گالن آب را ذخیره کنید.

زمان آن رسیده است که بر روی این تصور اشتباه که لباس ها فقط با آب گرم تمیز می شوند، آب سرد بریزید!

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۶ میانگین: ۳.۸]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید