لاندری درون هتلی و شرایط اجرای آن

4608 بازدید

۱۳۹۹-۰۸-۰۵

شروط کلی اجرای لاندری درون هتلی

لاندری درون هتلی و تصمیم این که آیا این محیط را داشته باشیم یا نه در ایده آل ترین حالت بایستی در مراحل اولیه طرح ریزی ساختمان انجام شود. اگر این کار عملی نشد بایست هزینه هایی برای تعویض لوله کشی و سیستم های الکتریکی انجام شود.
اب گرم، اب سرد، گاز، مجرای فاضلاب بزرگ و خطوط ابرسان از مهم ترین برنامه های لوله کشی میباشد. اب گرم با دمای بین ۱۶۰تا ۱۸۰ درجه میبایست در دسترس باشد. پریز برق های زمینی ۲۲۰ ولت برای وسایل رختشویی تامین شود.

شرایط اجرای لاندری درون هتلی

بررسی شرایط فنی لاندری درون هتلی

موقعیت لاندری درون هتلی در ساختمان

موقعیت لاندری باید به قدر کافی استراتژیک باشد تا مشکلات حمل و نقل را رفع کند و نیز مشکل سر و صدا و هوای مرطوب ایجاد نکند.

این منطقه به دلایل صوتی، لرزشی و مشکلات رطوبتی احتمالی در لاندری باید به دور از اتاق مهمان ها واقع شود. ترجیحا بهتر است لاندری در طول دیوار خارجی ساختمان باشد تا تهویه مناسب تری داشته باشد

اندازه و فضای لاندری باید چقدر باشد؟

آنچه که همه برای اندازه ی لاندری میدانند ۰.۶۵ متر مربع به ازای هر اتاق است که این شامل انبار لباس های کثیف (linen room) نمیشود.

برای انبار لباس های کثیف، به ازای هر ۳.۶ کیلوگرم معادل ۰.۰۲ متر مربع تا ارتفاع حدود ۱۲۲ سانتی متر را معمولا تخصیص میدهند، اگرچه بسیار سخت است که یک اندازه بهینه را اعلام کرد زیرا نیاز های سازمان ها با هم متفاوت هستند.

استاندارد اندازه ی درها در لاندری چقدر است؟

درهای لاندری باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوان وسایل را به خوبی با سبدهای چرخدار (ترولی) وارد و از آن خارج کرد. درهای باد بزنی برای حرکت سبد های چرخ دار بسیار مناسب هستند. آنها باید برای حفظ امنیت، پنجره داشته باشند و همینطور ضربه گیر یا گارد داشته باشند تا از ظاهرشان محافظت کنند. آستانه های در باید هم سطح زمین باشند.

ارتفاع سقف چقدر باشه کافیه؟

آنها باید نسبت به رطوبت، غیر قابل نفوذ بوده و همچنین شاخصه های جذب صدای خوبی داشته باشند.(به اصطلاح آگوستیک)

سقف لاندری باید ارتفاعی بین ۲.۵ تا ۳ متر داشته باشد.

جنس کفپوش و شیب و زاویه زمین

کف زمین در لاندری بسیار مهم است. آنها باید از جنس تخته سنگ های سفت بتونی باشند که تحمل وزن ماشین های لباسشویی سنگین را داشته باشد. کف اطراف ماشین ها باید شیب دار بوده و هیچ قسمتی از کف زمین نباید چاله داشته باشد که آب در آن جمع شود. سیمان یا بتون، مناسب ترین جنس برای فونداسیون کف و رختشویخانه است.

استاندارد دیوارهای لاندری

آنها باید از موادی ساخته شود که با دوام و مقاوم در برابر رطوبت و عایق باشد. باید از ایجاد پنجره خودداری کرد که بتوان از فضا برای قفسه های لباس و سبد ها استفاده کرد، اگر چه وقتی به آنها نیاز داشته باشید پنجره ها باید در بالاترین نقطه دیوار قرار گیرند.

اجرای تهویه مناسب لاندری

خروج هوای مرطوب از لاندری بسیار ضروری است. نیازمند تهویه مناسب، از طریق درها  پنجره ها و همچنین فن ها و دستگاه های مشابه میباشند تا هوای تازه دریافت کنند. بدون دریافت هوای کافی عملکرد خشکن ها به مشکل میخورد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
راهنمای انتخاب نام خشکشویی

انتخاب ماشین آلات لاندری

یکی از مهمترین و اساسی ترین پارامترها در لاندری درون هتلی انتخاب ماشین آلات و تجهیزات لاندری میباشد، درصورت عدم دقت در انتخاب لوازم و خرید تجهیزات بی کیفیت در ادامه کار با مشکلات جدی رو به روی خواهید شد؛ اعم از خرابی دستگاه ها، نایاب بودن قطعات، مصرف انرژی زیاد، عدم سرویس دهی شرکت سازنده، عدم اعطای گارانتی واقعی، عملکرد نادرست و… که همه این موارد سبب بروز اختلال در کار بسیار حساس اپراتورهای لاندری میشود.

در نتیجه انتخاب هوشمندانه ماشین آلات، عملکرد لاندری شما را تا مدت ها بیمه میکند.

وسایل رختشویی باید به تناسب هزینه ی اولیه، طول عمر، نگهداری، و استهلاک در نظر گرفته شود.

جهت اخذ مشاوره در خصوص انتخاب ماشین الات رختشویخانه ی صنعتی با تلفن زیر تماس بگیرید.

۰۲۱-۵۳۸۳۴

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۲ میانگین: ۱.۵]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید