نصب و راه‎اندازی پرس اطو

423 بازدید

۱۳۹۶/۱۲/۲۲

اطو کشی آخرین مرحله از فرآیند شستشو می‎باشد. لباس‎ها و ملحفه‎های اطو شده دارای ظاهر زیباتر و مرتب‎تری هستند، در نتیجه کیفیت اطو کشی تأثیر بسزایی در بهتر شدن نتیجه شستشو خواهد داشت.

پرس اطو دستگاهی است که جهت صاف کردن منسوجات در خشکشویی‎ها، رختشویخانه‎های صنعتی، لاندری بیمارستان، لاندری هتل و … مورد استفاده قرار می‎گیرد. این دستگاه با استفاده از بخار چروک البسه را از بین برده و همچنین موجب ضد عفونی شدن آنها می‎گردد.

مانند هر دستگاه دیگری، رعایت اصول نصب و راه‎اندازی صحیح دستگاه پرس اطو موجب کارایی بهتر و طول عمر بیشتر دستگاه می‎گردد. تمامی عملیات نصب اتو پرس صنعتی باید توسط مهندسین واجد شرایط و آموزش دیده انجام گردد.

با نصب و راه‎اندازی صحیح و با کیفیت بالا، تجهیزات شستشوی صنعتی و تجاری قادر به انجام کار مؤثر، قابل اطمینان و ایمن خواهند بود. بطور کلی اطمینان از کیفیت نصب بالا موجب ایجاد اطمینان خاطر نهایی از صحت اجرا می‎گردد.

نصب پرس اطو

نحوه نصب و راه‎اندازی پرس اطو

نصب پرس اطو

روش نصب پرس اطو به شرح زیر می‎باشد:

دستگاه پرس اطو دارای ورودی و خروجی مجزا می‎باشد. ورودی پرس اتو در سمت راست دستگاه تعبیه شده است، برای شروع ابتدا بخار را بوسیله یک عدد شیر به ورودی دستگاه وصل می‎نماییم. برای آبگیری یک عدد شیر در قسمت خروجی متصل کرده و برای جلوگیری از خیس شدن پنبه و همچنین عملکرد بهتر دستگاه یک تراپ هم روی دستگاه قرار می‎دهیم. پس از طی کردن مراحل گفته شده میز و سرشانه را نیز متصل می‎نماییم.

راه‎اندازی پرس اطو

روش راه‎اندازی پرس اطو به شرح زیر می‎باشد:

قبل از شروع کار با دستگاه باید شیر تخلیه باز گذاشته شود تا آب داخل پرس کاملاً خارج گرد، بعد از اتمام آبگیری، شیر تخلیه را بسته می‎شود. اگر در حین کار آب از دستگاه خارج شد بهتر است عمل آبگیری مجدداً انجام گیرد.

سه پدال در قسمت پایین دستگاه قرار دارد. دو تا از پدال‎ها جهت خروج بخار و دیگری جهت خشک کردن مورد استفاده قرار می‎گیرد. برای شروع اطو کشی فقط کافیست البسه را روی بالشتک اتو پرس قرار داده و پدال را فشار دهیم.

فشار دادن پدال وسط باعث خروج بخار از بالای بالشتک شده و اطوکشی انجام می‎گردد. با فشار دادن پدال سمت راستی بخار از پایین خارج می‎گردد. پدال سمت چپ جهت خشک کردن کاربرد دارد.

در حین کار بالشتک داغ می‎گردد، در نتیجه کار با پرس اطو باید با احتیاط صورت گیرد. لازم است ماهیانه قطعه پرس روغن‎کاری شده و روغن کمپرس چک گردد. همچنین هر سه ماه یکبار تعویض پنبه ضرورت دارد.

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید