راهنمای خرید لباسشویی صنعتی

7226 بازدید

۱۳۹۶-۰۹-۰۸

لباسشویی صنعتی مهمترین و ضروری‎ترین دستگاه در هر لاندری و خشکشویی می‎باشد. این دستگاه در مدل‎ها و ظرفیت‎های متنوع در بسیاری از شرکت‎های ایرانی و خارجی تولید می‎گردد. عدم توجه به نکات مهم قبل از خرید دستگاه می‎تواند موجب بروز مشکلات جدی در واحدهای رختشویی، از جمله ایجاد اختلال در نظم کاری این واحدها گردد که خود به تنهایی قادر است کار واحدهای مرتبط را نیز مختل نماید.

در نتیجه بسیار مهم است که قبل از خرید محصول اطلاعات کاملی از ویژگی‎های یک دستگاه لباسشویی صنعتی با کیفیت و مناسب و همچنین شرکت تولید کننده مورد اطمینان داشته باشیم تا بتوانیم از به وجود آمدن هرگونه مشکل در آینده جلوگیری به عمل آوریم.

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه خرید یکی از ضروریات مهم هر لاندری آشنا کرده، تمامی نکاتی را که در خرید لباسشویی صنعتی لازم و ضروری می‎باشند و توجه به آنها از دردسرهای آتی می‎کاهد، بیان کنیم.

خرید لباسشویی صنعتی

راهنمای خرید لباسشویی صنعتی

داشتن استاندارد CE اروپا

اولین گام در تشخیص با کیفیت و اصیل بودن یک دستگاه داشتن استاندارد CE اروپا می‎باشد. علامت CE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اروپای متحد را نشان می‎دهد. محصولی که موفق به اخذ این آرم می‎شود، می‎تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا بدون محدودیت برای فروش به بازار عرضه گردد.

بعبارت دیگر داشتن این علامت بیانگر رعایت الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات، جهت حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست می‎باشد؛ در نتیجه می‌‎تواند موجبات اطمینان خاطر مصرف کننده از کیفیت و ایمنی محصول را فراهم نماید.

داشتن گارانتی معتبر

ضمانت یا گارانتی تعهدی است که شرکت تولید کننده یا فروشنده به خریدار ارائه می‎دهد تا در صورت داشتن هرگونه نقص یا اشکال در محصول ملزم به تعمیر، تعویض یا برگرداندن وجه پرداختی مشتری گردد.

نیاز به گارانتی برای مصرف کننده در هنگام خرید یکی از الزامات می‎باشد. داشتن گارانتی معتبر باعث می‎شود تا خیال مشتری از سلامت و ایمنی دستگاه آسوده گردد. مدت زمانی که تولید کنندگان یک محصول برای گارانتی ارائه می‎دهند متفاوت می‎باشد و مشخص است که هرچقدر زمان گارانتی بیشتر باشد، خرید دستگاه با اطمینان بیشتری همراه است.

داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی

فروش پایان معامله نیست!!! داشتن خدمات پس از فروش و پشتیبانی از اهمیت بسزایی برخوردار می‎باشد. این خدمات شامل مواردی مانند نصب و راه‎اندازی، تعمیر و نگهداری، آموزش، تهیه و توزیع قطعات می‎باشد که در جهت جلب رضایتمندی و اطمینان خاطر خریدار ارائه می‎گردد.

نحوه ارائه خدمات پس از فروش برای محصولات مختلف یکسان نیست ولی به طور کلی به معنی برطرف کردن مشکلات، راهنمایی مشتریان و کسب اطمینان از رضایت آنان از محصول می‎باشد.

توانایی تأمین لوازم یدکی

از آنجا که نیاز به لوازم یدکی در دستگاه‎های صنعتی بسیار زیاد می‎باشد شرکت تولید کننده باید توانایی تأمین این قطعات را داشته باشد. تهیه لوازم یدکی مطمئن برای خریداران که اطلاعات زیادی از لوازم مورد نیاز محصول و تشخیص کیفیت آنها ندارند بسیار مشکل می‎باشد در نتیجه بهتر است که شرکت تولید کننده بتواند این لوازم را تأمین کند و در اختیار مشتری قرار دهد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
المنت فلنج دار چیست؟ چه کاربردی دارد؟

همچنین لازم است شرکت تولید کننده تمامی قطعات مورد نیاز دستگاه را داشته باشد تا بتواند در صورت خرابی هریک از لوازم، در صورت نیاز آن را به سرعت تعویض کند.

لباسشویی صنعتی ایرانی یا خارجی؟

نکته‎ای که باید در خرید دستگاه‎های صنعتی مورد توجه قرار بگیرد، خدمات پس از فروش، نمایندگی اون محصول و همچنین توانایی شرکت در تأمین لوازم یدکی می‎باشد. قطعات دستگاه‎های خارجی علاوه بر آنکه قیمت بالایی دارند، پیدا کردنشان در بازار هم کار بسیار سخت و زمان‎بری می‎باشد؛ در نتیجه اگر قادر به تعویض قطعه مورد نظر نباشیم مجبور به تعمیر هستیم که طبیعتاً بعد از مدتی باز هم امکان خرابی آن وجود دارد.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده قیمت این دستگاه‎ها نیز به نسبت تولیدات داخلی بسیار بالا می‎باشد؛ در صورتی که تولیدات داخلی که توسط شرکت‎های معتبر و با رعایت استانداردهای بین‎المللی تولید می‎گردند علاوه بر کیفیت، طول عمر، شرایط گارانتی و در دسترس بودن قطعات، دارای قیمت کمتری نیز می‎باشند.

ویژگی‎های فنی لباسشویی صنعتی با کیفیت

علاوه بر موارد ذکر شده در تشخیص کیفیت دستگاه، ویژگی‎های فنی دستگاه نیز باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد. هر دستگاه لباسشویی صنعتی از لحاظ استاندارد بودن دارای ویژگی‎هایی است که تأثیر فراوانی در کارایی و طول عمر آن خواهند داشت.

هوشمندی دستگاه

لباسشویی صنعتی باید به صورت هوشمند کنترل گردد؛ چرا که کاربر باید بتواند با توجه به نوع و میزان کثیفی البسه، حالت شستشوی بهتری را انتخاب نماید. مزیت دیگر دارا بودن سیستم هوشمند این است که در حالت دور تند دستگاه، فشار زیادی به بلبرینگ و دیگر قسمت‎های دستگاه وارد نمی‎شود.

سیستم بخارشور

یکی از مواردی که خریداران لباسشویی و پتوشویی باید به آن توجه داشته باشند این است که  آیا لباسشویی صنعتی مجهز به سیستم بخارشور می‎باشد یا خیر. از بزرگترین مزایای سیستم بخار شویی ماشین لباسشویی صنعتی این است که البسه کاملاً نرم و ضدعفونی از دستگاه خارج می‎شوند.

میکروسوئیچ درب

برای حفظ ایمنی و امنیت بالا در یک محیط لاندری کلیه لباسشویی‎ها باید دارای میکروسوئیچ درب باشند. دارا بودن میکروسوئیچ درب موجب می‌‎گردد که اگر به هر دلیلی درب دستگاه ناخواسته باز شود کل سیستم خاموش شده و از ایجاد خطر جلوگیری شود.

الکتروموتور

یکی از مهمترین قسمت‎های لباسشویی صنعتی الکتروموتور آن می‎باشد؛ بدون الکتروموتور خوب و باکیفیت نمی‎توانید استفاده مطلوبی از دستگاه داشته باشید. علاوه بر این طول عمر دستگاه ارتباط مستقیم با نوع الکتروموتور آن دارد.

دو عدد بلبرینگ و کاسه نمد

یکی از مواردی که خریداران لباسشویی صنعتی باید توجه ویژه‎ای به آن داشته باشند، وجود دو عدد بلبرینگ و کاسه نمد در دستگاه شست صنعتی می‌باشد. دریافت توضیحات دقیق و فنی از فروشنده توسط خریداران الزامیست.

مجهز به اینورتر

لباسشویی صنعتی اینورتردار بسیار کم اصطلاک و کم مصرف می‎باشد. وجود اینورتر در این دستگاه امری ضروری به نظر می‎رسد؛ چرا که بدون آن صدمات زیادی به دستگاه وارد می‎شود.

بدنه استیل

لباسشویی صنعتی در فضای لاندری قرار دارد و در این مکان با آب ریزش و رطوبت زیادی مواجه هستیم؛ در نتیجه این دستگاه باید بدنه‎ای تمام استیل داشته باشد که از پوسیدگی آن به مرور زمان جلوگیری گردد. لازم به ذکر است توجه به کیفیت استیل از ضرورت بالایی برخوردار می‎باشد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
نکات کلیدی شستشوی لباس با آب سرد

پانچ زنبیل دستگاه

استفاده از تکنولوژی جدید در ساخت زنبیل لباسشویی صنعتی باعث شستشوی بهتر و با کیفیت‎تر البسه می‎گردد. مدل زنبیل دستگاه شاید کمتر از نظر خریداران مورد توجه قرار بگیرد ولی از لحاظ فنی از اهمیت بسزایی برخوردار می‎باشد.

شستشوی سریع

یکی از ویژگی‎های لباسشویی صنعتی استاندارد این است که آیا امکان شستشوی سریع یا همان Speed wash وجود دارد یا خیر. داشتن این ویـژگی به میزان زیادی در صرف وقت صرفه جویی می‎کند که برای مراکز بزرگ بسیار با اهمیت است.

ضخامت استاندارد کلیه قسمت‎ها

یکی از موارد مهم در تولید ماشین لباسشویی صنعتی، رعایت ضخامت استاندارد جهت کلیه قسمت‎ها می‎باشد. گاه دیده شده تولید کننده‎ای با به کار بردن ضخامت‎های نازک استیل، بدون توجه به کیفیت فقط سعی در ارزان فروشی دارد.

مجهز به ترمومتر دیجیتالی و تایمر  دیجیتالی

اهمیت داشتن ترمومتر دیجیتالی و تایمر دیجیتالی از این جهت است که تایمرهای کوکی و ترمومترهای عقربه‎ای به سرعت خراب می‎شوند و باید زمانی صرف تعویض آنها گردد؛ در نتیجه عملکرد دستگاه در این زمان با اختلال مواجه می‎شود.

بالانس بودن

لباسشویی صنعتی برای استفاده از دور خشکن نیاز به قرارگیری روی پایه فونداسیون دارد. برخی از دستگاه‎های شست صنعتی به دلیل عدم بالانس زنبیل و همچنین عدم بالانس دستگاه، حتی روی پایه فونداسیون نیز از تعادل خوبی برخوردار نیستند.

کنترل میزان مصرف آب و رعایت مبحث Save Energy

مصرف لباسشویی صنعتی یکی از موارد کلیدی در انتخاب لباسشویی صنعتی می‎باشد. یک لباسشویی صنعتی به دلیل ظرفیت بالا، امکان مصرف آب بیشتری را دارد اما سازندگان دستگاه باید به این نکته توجه داشته باشند که مصرف آب را همواره مد نظر قرار دهند و سعی در کم کردن میزان مصرف یک لباسشویی صنعتی نمایند.

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۸ میانگین: ۴.۹]

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید