نکاتی که باید در مورد نظافت منسوجات هتل بدانید!

4447 بازدید

۱۳۹۸-۱۱-۰۲

نظافت منسوحات هتلی

نظافت منسوجات هتلی

نکات مهم درباره تمیز کردن پارچه ها و منسوجات هتل ها:

شورتریج، از تامین کننده های خدمات شستشوی لباس و نظافت منسوجات هتل در مراکز تجاری بهترین راهکارها برای راهنمایی هتل داران را جمع آوری کرده تا تمیزی اتاق های هتل ها را در حد بالاترین درجه ی استانداردهای ممکن ضمانت کند.

تضمین شستشوی صحیح لباس ها، ملافه ها و تختخواب ها، اتاق ها و دیگر وسایل و مبلمان در  هتل ها الویت مهمانان و پرسنل و خدمه ی هتل ها میباشد.

اگر اتاق ها تمیز نباشند، این امر میتواند بر اعتبار هتل تاثیر منفی بر جای بگذارد و دست آخرمیزان سودی که از مهمانان به دست می آورید را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

با این وجود، اگر تعداد اتاق ها خیلی زیاد باشد، کار تمیز کردن اتاق ها دشوار خواهد بود. اگر راهکار های مناسبی وجود نداشته باشد، گاهی اوقات اتاق هتل آن طور که باید و شاید تمیز به نظر نخواهد آمد.

همواره باید با یک برنامه و استراتژی آغاز کنید.

برای آنکه خدمه ی هتل بداند دقیقا چگونه یک اتاق را هر بار تمیز کند، باید به برنامه جدیدی دسترسی داشته باشد تا به گونه ای موثر عمل کند. اگر برنامه ای در کار نباشد، خدمه هتل هربار که میخواهد به تمیز کردن هتل مبادرت ورزد، شاید تمایل به روش های متفاوت داشته باشد که این امر دست آخر زمان را به هدر میبرد.

فرآیند تمیزکاری نظافت منسوجات هتل با وجود برنامه میتواند بسیار کارآمدتر دنبال شود. این بدین خاطر است که پس از مدتی خدمه ی هتل قادر خواهد بود تا برنامه ی روتین خودر ا بداند و هربار که اتاقی را تمیز میکند، سرعت کارش بالاتر رود را که دیگر لازم نیست تمام مراحل دوباره تکرار شود و برای این کار میتوان فهرستی از کارهایی که باید صورت گیرد تهیه کرد.

برای به یاد آوردن، هتل میتواند از این فهرست بهره برد تا زمان و مکان تمیز کردن اتاق ها را به صورت روزانه در کل هتل دنبال کند و همین امر شناسایی اشتباهات را ساده تر کرده و میتوان اتاق هایی را که به خوبی تمیز نشده اند، مشخص کرد.

میزان حرارت لباسشویی را پایین بیاوردید.

به طور کلی، آمار نشان میدهد که در اروپا دمای شستشو از ۴۰ درجه به ۳۰ درجه کاهش یافته است. طی ۳۵.۶ میلیارد حجم شستشویی که سالانه روی میدهد.

در پنج کشور اروپایی بلژیک، دانمارک، فرانسه، ایتالیا و بریتانیا، شاهد بوده ایم که حجم بسیاری از لباس ها با درجه حرارت پایین تری شستشو شده اند که این خود نشان میدهد که به اندازه ی ۱۳۰۷.۹ گیگا وات انرژی مصرفی در سراسر اروپا صرفه جویی شده. برای صنعت هتل داری خبر خوبی است.

کاهش درجه ی حرارت را میتوان در نظافت منسوجات هتل مورد استفاده قرار داد تا بتوانیم از نظر مالی نیز صرفه جویی داشته باشیم.

در نظافت منسوجات هتل تشک ها را فراموش نکنید!

اغلب و نه همیشه شستن تشک های هتل را فراموش میکنند. در حال حاضر، هتل های زنجیره ای این گرایش را توسعه میدهند که تشک ها را نیز مانند ملافه های تختخواب مرتب بشویند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
بررسی کامل تجهیزات و لوازم کارواش بخار

اگر تشک ها به طور مداوم شسته شوند، این امر تجربه کلی بهتری را برای پرداخت مشتریان نشان میدهد و خدمه ی هتل با استفاده از ابزار شکاف ساز میتواد تشک را تحت فشار قرار دهد.

بدین وسیله میتوان از شر گرد و غباری که دیده نمیشود رهایی یافت. برای تمیز کردن هر نوع لکی میتوان از شوینده پارچه یا صابون های ملایم استفاده کرد. وقتی که تشک خشک شد، میتوان از اسپری ضدعفونی کننده بهره برد.

شستشو با مهره های پلیمری

برای اینکه بتوانیم در امر شستشو راهکار های نوآورانه را مورد استفاده قرار داد، هتل ها میتوانند از مهره های پلیمری بهره برند. این مهره ها میتواند به عنوان عامل شستشو جایگزین آب شود.

چرا که این راه بادوام تر بوده و میتوان عمل شستشو را بدون نیاز دائم به آب تازه برآورده کرد. اگر هم از آب در صنعت شستشو استفاده کنیم، هزینه ی کل آب مصرفی به طور فزاینده ای افزایش می یابد.

پاک کننده ها هم تغییر کرده اند…

هنگامی که صنعت هتل داری حجم اندوهی شستشو را به طور مرتب انجام میدهد، این عمل میتواند تاثیری عمده بر محیط پیرامون داشته باشد. پاک کننده هایی که در حال حاضر تولید میشوند، قابل تجزیه، بدون فسفات و مورد استفاده ی مواد ساخته شده از بافت های گیاهی هستند که میتوان از آن ها به جای مواد نفتی که آلاینده هستند استفاده کرد.

دقت کنید: استفاده از پاک کننده ها میتواند شما را از رقبا منحصر بفرد کند

مواد شوینده مورد استفاده در نظافت منسوجات هتل بسیار نکته مهمی در راحتی مهمان زمانی که سر بر روی بالش گذاشته است میباشد. برای مثال افرادی که در هتل ها اقامت دارند میتوانند از دسته کودکان، خانم های باردار، افراد دارای آلرژی، افرادی که به بو حساس هستند باشند. بنابراین:

موادی که در لاندری شما داخل لباسشویی صنعتی میریزید باید موادی باشد که به موارد زیر آسیب نرساند:

  • پوست کودکان
  • ریه کودکان
  • پوست افراد دارای آلرژی
  • ریه افراد دارای آلرژی
  • خانم های باردار ( در برخی مواد شوینده ماده هایی هست که باعث عصبی شدن جنین میشود)
  • افرادی که از استسمام برخی از بو ها سر درد میگیرند.
  • و….

مواد مورد استفاده باید از دسته مایع های ضد آلرژی و فاقد هرگونه ماده مضر باشد و باید فرمول مواد شوینده کامل در آن رعایت شود.

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید