المنت فلنج دار چیست؟ چه کاربردی دارد؟

8303 بازدید

۱۳۹۷-۱۲-۰۱

المنت چیست؟

این قطعه وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی را دارد که در دستگاه‎های گرمایشی خانگی و صنعتی و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‎گیرند.

المنت فلنج دار یا هیتر مخزنی

اکثر المنت های فلنج دار به دلیل اینکه بیشتر اوقات در مایعات غرق می‎شوند و از طرفی اصلی ترین جزء این المنت فلنج آن می‎باشد، آن‎ها را المنت فلنج دار یا هیتر مخزنی می‎‏نامند.

المنت از نوع فلنج دار

المنت از نوع فلنج دار

از المنت های فلنج دار برای گرمایش مایعات مختلفی استفاده می‎شود، همچنین لازم به ذکر است که المنت فلنج دار به ۲ صورت تک فاز و سه فاز ساخته و تولید می‎شود و قسمت گرمایی این المنت در هنگام استفاده داخل مایع قرار داده میشود.

کاربرد المنت فلنج دار

المنت های فلنج دار حرارتی یکی از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین المنت‏‎های صنعتی، حرارتی می‎‌باشد و بیشتر نیازهای گرمایش صنعتی ناشی از گرم شدن و گرم کردن یک نوع ماده می‎باشد. که در مخازن مختلفی مانند گاز، آسفالت، روغن، نفت و … استفاده می‎شود.

المنت‎های فلنج دار یا هیتر مخزنی به دو نوع تقسیم می‎شوند:

  1. مستقیم
  2. غیر مستقیم

تفاوت اصلی این دو نوع در مفهوم آن است، آیا عناصر گرمایش به تماس مستقیم با رسانه‌‎ها می آیند یا نه، در تماس مستقیم مزیت این المنت به این صورت است که گرما را به راحتی هدایت میکند و برای گرم کردن آب و یا مایعات مشابه بیشترین کارایی و مصرف را دارد.

گرمایی که این المنت از خود متصاعد می‎کند به طور مستقیم به سیال یا مواد منتقل می‎شود. در مراحل تولیدی و  استاندارد این المنت از میله‎هایی از جنس فولاد (مرغوب و با خاصیت زنگ نزدگی) و بعلاوه از فنچ برنجی فورچ شده یا استیل و البته با قطر و توان در بازه‎های  متفاوت طراحی و تولید می‎شود.

کاربرد این نوع المنت

از مصارف بسیار کاربردی این المنت می‎توان به کارخانجات بسته بندی؛ مخازن روغن و آب داغ ؛ خشک کن‎ها؛ لوازم خانگی؛ صنایع پلاستیک و صنایع شیشه و همچنین سرد خانه‎ها و… اشاره نمود.

این نوع المنت‎ها در دستگاه‎های خشک کن صنعتی برقی، دیگ بخار برقی و اتوهای صنعتی برقی نیز مورد استفاده قرار می‎گیرد.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
اصطلاح دبی یعنی چه؟

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید