المنت فلنج دار چیست؟ چه کاربردی دارد؟

7982 بازدید

۱۳۹۷-۱۲-۰۱

المنت چیست؟

این قطعه وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی را دارد که در دستگاه‎های گرمایشی خانگی و صنعتی و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار می‎گیرند.

المنت فلنج دار یا هیتر مخزنی

اکثر المنت های فلنج دار به دلیل اینکه بیشتر اوقات در مایعات غرق می‎شوند و از طرفی اصلی ترین جزء این المنت فلنج آن می‎باشد، آن‎ها را المنت فلنج دار یا هیتر مخزنی می‎‏نامند.

المنت از نوع فلنج دار

المنت از نوع فلنج دار

از المنت های فلنج دار برای گرمایش مایعات مختلفی استفاده می‎شود، همچنین لازم به ذکر است که المنت فلنج دار به ۲ صورت تک فاز و سه فاز ساخته و تولید می‎شود و قسمت گرمایی این المنت در هنگام استفاده داخل مایع قرار داده میشود.

کاربرد المنت فلنج دار

المنت های فلنج دار حرارتی یکی از پرکاربرد ترین و پر استفاده ترین المنت‏‎های صنعتی، حرارتی می‎‌باشد و بیشتر نیازهای گرمایش صنعتی ناشی از گرم شدن و گرم کردن یک نوع ماده می‎باشد. که در مخازن مختلفی مانند گاز، آسفالت، روغن، نفت و … استفاده می‎شود.

المنت‎های فلنج دار یا هیتر مخزنی به دو نوع تقسیم می‎شوند:

  1. مستقیم
  2. غیر مستقیم

تفاوت اصلی این دو نوع در مفهوم آن است، آیا عناصر گرمایش به تماس مستقیم با رسانه‌‎ها می آیند یا نه، در تماس مستقیم مزیت این المنت به این صورت است که گرما را به راحتی هدایت میکند و برای گرم کردن آب و یا مایعات مشابه بیشترین کارایی و مصرف را دارد.

گرمایی که این المنت از خود متصاعد می‎کند به طور مستقیم به سیال یا مواد منتقل می‎شود. در مراحل تولیدی و  استاندارد این المنت از میله‎هایی از جنس فولاد (مرغوب و با خاصیت زنگ نزدگی) و بعلاوه از فنچ برنجی فورچ شده یا استیل و البته با قطر و توان در بازه‎های  متفاوت طراحی و تولید می‎شود.

کاربرد این نوع المنت

از مصارف بسیار کاربردی این المنت می‎توان به کارخانجات بسته بندی؛ مخازن روغن و آب داغ ؛ خشک کن‎ها؛ لوازم خانگی؛ صنایع پلاستیک و صنایع شیشه و همچنین سرد خانه‎ها و… اشاره نمود.

این نوع المنت‎ها در دستگاه‎های خشک کن صنعتی برقی، دیگ بخار برقی و اتوهای صنعتی برقی نیز مورد استفاده قرار می‎گیرد.

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۱ میانگین: ۵]
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
واحد مرکزی بویلر یا واحدهای خصوصی؟کدام بهینه‏‎تر است؟

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید