آیا دستگاه کارواش بخار موجب افزایش درآمد می‎گردد؟

4794 بازدید

۱۳۹۶-۱۲-۱۱

هر روزه شاهد افزایش تعداد اتومبیل‎ها در سطح شهر هستیم و نیاز به شستشوی اتومبیل یک نیاز همیشگی بوده و هست. کاروش یکی از مشاغل خدماتی است که به ارائه خدمات شستشوی خودرو به مشتریان از روش‎های گوناگون از قبیل کارواش سنتی، کارواش اتوماتیک، کارواش بخار می‎پردازد. درآمد کارواش به عوامل بسیاری وابسته است.

با افزایش امکانات و گسترش تکنولوژی رفت و آمدهای درون شهری و برون شهری افزایش یافته و داشتن اتومبیل مانند خانه یکی از الزامات هر خانوار محسوب می‎گردد و داشتن اتومبیل به اندازه داشتن خانه مهم است. در این میان تمیز بودن خودرو نیز ضرورت دارد و تمامی صاحبان خودرو هر چند وقت یکبار از خدمات کارواش‎ها استفاده می‎نمایند.

کارواش بخار بدلیل دارا بودن مزایای بسیار، در بین روش‎های ذکر شده بهترین آنها می‎باشد و به میزان زیادی موجب افزایش درآمد خالص کارواش‎ها می‎گردد. در این مقاله خواهیم گفت که چرا استفاده از دستگاه کارواش بخار موجب افزایش درآمد کارواش‎ها می‎گردد.

دلایل افزایش درآمد کارواش‎ها با دستگاه کارواش بخار

افزایش درآمد کارواش با کاهش آب مصرفی

در کارواش‎های سنتی شستشو با استفاده از آب فشار قوی و مواد شوینده انجام می‎گیرد. در این روش هزینه‎های زیادی صرف تأمین آب مورد نیاز شستشو می‎گردد و این کارواش‎ها بطور معمول ماهانه بخشی از درآمد خود را بابت پرداخت هزینه آب مصرفی خرج می‎کنند.

بطور میانگین برای شستشوی هر خودرو به ۸۰ تا ۱۲۰ لیتر آب نیاز است. اگر هزینه تأمین آب را روزانه ۱۰۰ هزار تومان در نظر بگیریم، معادل سه میلیون تومان در ماه برای هزینه آب باید در نظر گرفته شود.

در صورتی که دستگاه کارواش بخار فقط به ۳ لیتر آب برای شستشوی تمامی قسمت‎های خودرو احتیاج دارد و از این طریق موجب کاهش هزینه‎های مصرفی و در نتیجه افزایش سود خالص می‎گردد.

افزایش درآمد کارواش

افزایش درآمد کارواش

افزایش درآمد کارواش با حذف تولید پس‎آب

شستشو به روش سنتی پس‎‎‎‎‎آب و آلودگی زیادی تولید می‎کند که هزینه های فاضلاب را افزایش می‎دهد، شهرداری این پساب ها را مواد شیمیایی تلقی کرده و سالیانه عوارضی را از کارواش‎ها دریافت می‎کند. علاوه بر این تولید این پس‎آب‎ها صدمات جبران ناپذیری را نیز به طبیعت وارد خواهد کرد.

در شستشو با استفاده از کارواش بخار هیچگونه پس‎آب و مواد اضافه‎ای تولید نمی‎گردد. در نتیجه علاوه بر حذف هزینه‎های تأمین آب، هزینه‎های تأمین فاضلاب، رفع پس‎آب و عوارض سالیانه شهرداری نیز حذف می‎گردد و درآمد به دلیل حذف هزینه‎های اضافی این چنینی افزایش می‎یابد.

افزایش درآمد کارواش با روتوشویی و موتورشویی

در روش سنتی امکان شستشوی تمامی قسمت‎های اتومبیل از جمله داخل کابین، موتور و قسمت‌‎های حساس وجود ندارد. برخورد آب به موتور بسیار خطرناک و آسیب زننده به خودرو است و ممکن است باعث سوختن موتور گردد. همچنین توشویی با آب رطوبت بر روی صندلی‎ها باقی می‎گذارد و ممکن است باعث ایجاد بوی نامطبوع در داخل کابین گردد.

در حالیکه نانو کارواش بخار شستشوی داخل کابین (توشویی)، شستشوی موتور (موتورشویی) و شستشوی قسمت‎های غیر قابل دسترس یا قسمت‎های حساس را بدون رساندن آسیب به خودرو به راحتی میسر می‌‎سازد.

تمامی این مزایا سبب می‎شوند که صاحبان اتومبیل‎های مدرن و مشتریانی که از آسیب دیدن قطعات الکتریکال حراس دارند تمایل بیشتری به شستشوی اتومبیلشان با بخار داشته باشند.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
عوارض استفاده از مواد شوینده برای خانم‌های باردار و کودکان

نرخ اتحادیه کارواش

طبق نرخ اتحادیه کارواش هزینه روشویی ۱۰ الی ۱۵ هزار تومان، موتورشویی ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان و توشویی ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان برای کارواش های سنتی و ۱۰ الی ۲۰ هزار تومان، موتورشویی ۱۰ الی ۲۵ هزار تومان و توشویی ۴۰ تا ۲۵۰ هزار تومان برای کارواش‎های بخار می‎باشد.

همانطور که مشخص است بطور کلی نرخ شستشو با استفاده از نانو بخار بیشتر از شستشو با واترجت است. حتی اگر کارواش‎هایی که با دستگاه بخار کار می‎کنند نرخ شستشوی آبشویی را از مشتریان دریافت کنند باز هم بدلیل عدم پرداخت هزینه‎های ناشی از آب و فاضلاب درآمدشان بیشتر خواهد بود.

سرعت بالای سرویس‎دهی

یکی دیگر از دلایل افزایش درآمد حاصل از بخارشویی، سرعت بالای سرویس‎دهی در این سیستم است. بطور میانگین سرعت شستشو با بخار سه برابر شستشو با واترجت است واین یعنی تعداد بیشتری مشتری در روز و کاهش مصرف زمان و انرژی.

مزایای استفاده از کارواش بخار

بطور کلی کیفیت شستشو با بخار بیشتر است. این دستگاه امکان شستشوی تمامی قسمت‎های غیر قابل دسترس را میسر می‎سازد و پاکیزگی فوق‎العاده‎ای به اتومبیل می‎بخشد، همچنین از ایجاد بوی نم در داخل کابین جلوگیری به عمل می‎آورد.

در کارواش‎هایی که با دستگاه کارواش بخار کار می‎کنند نیاز به نیروی انسانی کمتری وجود دارد. تنها هزینه مورد نیاز ، هزینه تأمین سوخت دستگاه بخار است که گاز شهری، گازوئیل و یا مازوت است. در صورت استفاده از دستگاه کارواش بخار استاندارد و با کیفیت این هزینه نیز بسیار کم خواهد بود.

مصرف انرژی در دستگاه کارواش نانو بخار آکروپارس بسیار بهینه شده، این دستگاه مخصوص کارواش طراحی شده و دارای ویژگی‎های ایمنی و کیفی منحصر بفردی می‎باشد. لازم به ذکر است که دستگاه تولیدی آکروپارس از تاییدیه و نشان استاندارد بهره می‎برد.

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید