نکاتی که در مورد کارواش بخار باید بدانید !

7189 بازدید

۱۳۹۷-۰۶-۱۰

اگر شماهم کار واش بخار دارید برای بالا بردن کیفیت شستشو با بخار حتما مقاله زیر را بخوانید:

چند نقطه اساسی برای بالا بردن کیفیت کار با کار واش بخار :

برای شستشوی خودرو چهار منطقه فرضی وجود دارد :

منطقه ۱ : از ابتدای شیشه ها تا کل سقف

منطقه ۲ : مابین ذح (خط بدنه خودرو) تا شیشه ها

منطقه ۳: از بالای رکاب تا خط بدنه

منطقه ۴ : کل رکاب و زیر گلگیرها و لاستیک ها

برای تمیزی بیشتر و با کیفیت منطقه ۴ باید با فشار آب شسته و تمیز گردد و در صورت کثیفی بیش از منطقه ۳ نیز باید با شسته شود چون مواد الاینده و گرد و خاک این منطقه زیاد و سرعت کار با بخار کم می باشد .

نکاتی در مورد کارواش بخار

نکاتی در مورد کار واش بخار

برای شستشوی خودرو (روشوئی ، توشوئی و موتور شوئی) چند عامل اساسی موثر است:

  •    فشار بخار
  •    دمای بخار
  •    زاویه و مدت پایش بخار
  •     فاصله بخار
  •     مراقبت ها

فشار کارواش بخار :

فشار بخار نسبت مستیقم با کیفیت شستشو دارد یعنی هرچه قدر فشار کار واش بخار مناسب ( بین ۴ تا ۸ بار ) باشد کیفیت شستشو بمراتب بهتر خواهد بود.

دمای بخار :

در اکثر شرکتهای تولید خودرو رنگ خود معمولا در درجه حرارت بالای ۲۰۰ پخته می‎شود. در کارواش بخار دمای خروجی بخار در بالاترین نقطه ۱۶۰ درجه سانتیگراد است به همین جهت اولا این دما (بالا ترین نقطه حرارت بخار کارواش بخار) هیچ ضرری برای رنگ خودرو نخواهد داشت. ضمنا چون بخار دارای حرارت می باشد میزان تاثیرگذاری آن بر شتسشوی خودرو بالا بوده و کلیه مواد زاید و گرد و خاک، روغن و …. به راحتی و با کیفیت بالاتر از آب پاک و تمیز خواهد نمود.

زاویه و مدت پایش کار واش بخار :

برای کسب نتایج خوب در شتسشوئی خودرو زوایه پایش کارواش نانو بخار روی بدنه خودرو و خصوصا در توشوئی خودرو باید بین ۲۵ تا ۴۵ درجه باشد در صورت پایش مسقیم کارواش بخار روی خودرو یا فضای داخلی خودرو جابجایی مواد زاید و گرد و خاک سخت تر و احتمال تمیزی آن دارای کیفیت پائین و خصوصا زمان تمیزکردن خودرو بشدت افزایش پیدا خواهد کرد لازم است بخار با زاویه پایش مناسب به مناطق یکه کارشتسشو انجام میگیرد مناسب باشد این مهم بمرور زمان و با کسب تجربه های بعدی براحتی بدست خواهد آمد.

فاصله کار واش بخار:

مهارت در پایش کارواش بخار و اینکه در چه مناظقی از خودرو پایش نزدیک و در کجای خودرو پایش زیاد باشد به تجربه فردی بستگی دارد برای اخذ نتیجه بهتر لازم است خروجی بخار حداقل با خودرو ۵ الی ۱۰ سانتیمتر باشد این امر خصوصا در توشوئی خودرو اگر رعایت نشود موجب خواهد شد خطوط روشنی از خودرو ( مثلا متفاوت از رنگ سقف) ایجادکند یعنی بخار قادر است در صورت ملاحظه نکردن فاصله نقاط یکه نزدیک به خودرو با تمیز تر از سایر نقاط باشد . پیشنهادمی گردد . بخار را روی مناطق مختلف طوری پایش نمائیدکه بخار بعد از خروجی بصورت توده بخار باشد نه بصورتیک خط پر .

مراقبت های ضروری کار واش بخار:

  • از گرفتن مستقیم و مداوم و مستمر کارواش بخار روی مناطق لاستیکی و پلاستیکی خوداری شود . لازم است برای چنین محلهای بخار بصورت توده و با زاویه ۴۵ درجه و بصورت سریع پخش و بعد از پایش خشک شود.
  • از گرفتن کارواش بخار بصورت مستقیم و مداوم روی دستگاه پخش خودرو جدا پرهیز شود.
  • در استفاده از کارواش بخار با نازل فشار قوی ( موتورشوئی) حتما از گوشی صداگیر استفاده شود.
  • قبل از پایش کارواش بخ
  • ار روی خودرو مدت ۲ الی ۵ ثانیه بخار در فضای آزاد رها کنید ( روی خودرو گرفته نشود) تا از پایش آب که در اثر تبدیل بخار به آب حاصل شده جلوگیری گردد.
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
رکوپراتور چیست ؟

امیدواریم که از این مقاله استفاده کرده باشید.

۰/۵ (۰ نظر)

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید