۱۰ نکته درباره خریداری منسوجات هتل و مراقبت از آن

11313 بازدید

۱۳۹۸-۱۰-۲۸

۱۰ نکته درباره خریداری منسوجات هتل و مراقبت از آن

یکی از اولین چیزهایی که در اتاق هتل نظر مرا به خود جلب میکند منسوجات آن است. از ملافه های تختخواب و بالش ها گرفته تا حوله های حمام. اگر این دست وسایل در هتل ها فرسوده شده باشند، یا لکه های رنگ غیر متعارف روی آن ها به چشم بخورد و یا بوی نامطبوعی دهند، همه ی این عوامل به طور  کلی تاثیری منفی از هتل برجای خواهند گذاشت.

منسوجات هتل

منسوجات هتل

منسوجات چند درصد در رضایت مشتری تاثیر دارد؟

مسافران دیگر نیز هم نظر هستند و طی تحقیقات صورت گرفته از سوی موسسه متابولیک منسوجات با کیفیت میتواند به میزان ۵ تا ۲۰ درصد سطح رضایت مشتری را در برگیرد.

این مطالعات همچنین نشان داده اند که در طول یک سال، یک هتل صد و بیست تخت خوابی می تواند هزینه ی تقریبی ۶۵۰۰۰ دلار را صرف شستشوی منسوجات خود کند که ۲۵ درصد از آن به خود پارچه ها مربوط میشود.

کاهش هزینه و منسوجات با کیفیت؟ چطور ممکنه؟

کاهش هزینه های موثر در صنعت گردشگری میتواند چالشی بزرگ تلقی شود اما راه هایی وجود دارد  که هتل ها میتوانند با استفاده از آنها در هزینه های خود صرفه جویی کنند.

اگر هتل ها درباره فرایند خرید و مراقبت از منسوجات هوشیارانه عمل کنند، منسوجات از طول عمر بیشتری برخوردار خواهند بود. هتل ها در هنگام خرید منسوجات جدید میتوانند رضایت مشتری را بالا برده، هزینه های مربوط به نیروی کار و امور عملیاتی خود را کاهش دهند.

با رعایت نکات زیر میزان استحکام منسوجات را بالا ببرید:

از منسوجات بادوام استفاده کنید

نخ صد در صد ارگانیک با دوام تر است و اکثر مشتریان هم آن را ترجیح میدهند. از آنجایی که این محصول میتواند به طور متوسط ۲ تا ۴ بار بازیافت شود، و میزان گازهای گلخانه ای و زباله ها نیز کاهش می یابد و این امر مقرون به صرفه بوده و از سیاره ما محافظت به عمل می آورد.

استفاده نخ غیر ارگانیک ممنوع

از الیاف نخی که در تولید آن از مقادیر زیادی حشره کش و ضد عفونی کننده استفاده شده، بپرهیزید. نخ غیر ارگانیک تا ۲۴ در صد از حشره کش های جهان و ۱۱ درصد از ضد عفونی کننده ها را مصرف میکند؛ از این رو این محصول بسیار مخرب است.

از سوی دیگر نخ ارگانیک از نظر محیط زیستی مفید تر است در صورت نیاز هتل ها باید این محصول را برگزینند.

از منشا، منسوجات خرید کنید

منسوجات ۲  درصد از زمین های کشاورزی را اشغال میکنند ولی با این وجود مسئول ۲۰ درصد از آب مصرفی کشاورزی هستند. اگر هتل ها به منشا منسوجات نظر داشته باشند، این امر میتواند به آنها کمک  کند تا کیفیت منسوجات خود را تضمین نمایند.

بافتنی جات رو کنار بگذارید

از استفاده از بافتنی ها بپرهیزید. حوله ها معمولا بافتنی هستند ولی روش بافت به کار رفته در آنها از فرایند ساخت متفاوتی تبعیت میکند که انرژی مصرفی را تا ۱۵ درصد کاهش میدهد و منسوجات تولیدی میتوانند نرم تر و قوی تر شوند که الویت مشتریان نیز هست.

پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
الکتروموتور VEM

پارچه های سفیدت با اوزون سفید شده باشه

از سفید شدن پارچه ها طی مراحل تولیدی با استفاده از اوزون (نوعی اکسیژن) اطمینان حاصل کنید. اکثر منسوجات را با مواد شیمیایی سمی سفید میکنند که به آلودگی محیط زیست، اسراف آب و تصاعد گاز های گلخانه ای می انجامد.

سفید کردن با اوزون طی فرایند تولیدی رنگ سفید زنده ای را ایجاد میکند که سمی هم نیست و گزینه ای است مناسب و شایسته مهمانان در هتل.

گزینش پارچه و منسوجات، مراقبت از آنها

گزینش پارچه ها و منسوجات مناسب اولین گام برای طولانی  کردن عمر منسوجات است. از این رو هتل ها باید نکاتی را برای مراقبت از منسوجات و پارچه های مورد استفاده ی خود در نظر بگیرند که شامل موارد زیر میشوند:

تنظیم درجه حرارت شستشو

انجام برنامه ی شستشو با درجه ی حرارت پایین. این راه حل های شستشو با درجه حرارت پایین، برای نمونه (diversey care clax advanced) میزان انرژی و آب مصرفی را کاهش داده و در عین حال لکه ها را هم از بین میبرد. این برنامه ی شستشو طول عمر پارچه رابه میزان ۳۰ درصد یا بیشتر بالا میبرد.

انتخاب برنامه صحیح شستشو

دنبال کردن رویکرد ((اولین زمان مناسب)). وقتی که پارچه با برنامه ی درست به خوبی شسته میشود، هتل مورد نظر هم میتواند نیاز برای شستشو مجدد کاهش دهد. این امر به افزایش بهره وری کاری و صرف انرژی و آب کم تر می انجامد.

آموزش راهکار و شیوه های مناسب نگه داری و شستشو

معرفی راهکارها و شیوه های جدید برای شستن پارچه به کارمندان و مهمانان هتل. هنگامی که راهکارها و شیوه های شستشو را اصلاح میکنیم، مهم است که روش نوین را به کارمندان آموزش دهیم تا این راهکار تضمین کننده ی برخورد مناسب با پارچه ها باشد.

نهایت استفاده از پارچه ها

پیشنهاد دوباره ی پارچه و منسوجات. وقتی که طول عمر پارچه ها و منسوجات به سر میرسد، مهم است که هتل ها این محصولات را دور نیندازند. در عوض برنامه هایی چون (care linens for life diversey) میتوانند به هتل ها کمک کنند تا فرایندی را با همکاری گروه های مختلف آغاز کنند که دوباره از پارچه ها به عنوان پارچه های تمیز کردن یا حتی دستمال جیبی و دیگر زائدات مورد استفاده در پوشاک مورد استفاده قرار دهند.

بازیافت پارچه ها

بازیافت. هتل ها میتوانند با نخ های ۱۰۰ درصد ارگانیک کار بازیافت را انجام دهند. این کار هم برای محیط زیست مناسب است و هم وجهه ی هتل را بالا میبرد. چه هتل به دنبال کم کردن هزینه های مربوط به آب و انرژی مصرفی باشد و چه بخواهد سطح رضایت مشتری خود را ارتقا دهد، خرید و مراقبت هوشمندانه ی منسوجات و پارچه های میتواند به نتایج مناسبی منتهی شود.

۰/۵ (۰ نظر)

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید