خشکشویی نزنید اگر چنین اخلاق هایی دارید!

31880 بازدید

۱۴۰۲-۰۲-۱۶

شخصیت مناسب شغل خشکشویی با توجه به نوع خدمات و عموما نحوه جلب رضایت مشتری باید شخصیت انعطاف پذیر و شاداب باشد، ضمن اینکه این کار مستلزم نظم و تعهد بسیار زیادی است. بنابراین اگر میخواهید بدانید که چه تیپ شخصیت هایی مناسب این حرفه هستند با من همراه باشید.

چه افرادی در شغل خشکشویی موفق ترند؟

شغل خشکشویی از شغل هایی هست که مستقیما با افراد مختلف در ارتباط بوده و لازمه ی راه اندازی آن داشتن مهات های خاص می‎باشد. از جمله مهارت در شناسایی جنس پارچه، مواد شوینده مناسب با هر پارچه ، مقدار مصرف هر مواد، شناخت لکه ها و لکه گیری مناسب جهت آسیب نرساندن به لباس مشتری، نحوه برخورد با مشتریان، آشنایی با دستگاه های لاندری (لباسشویی صنعتی ، خشکن صنعتی، دیگ بخار، پرس اطو) و… همه از جمله مواردی هست که شخصی که دارای خشکشویی می‎باشد باید در تمامی موارد فوق دارای تسلط کافی باشد.

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند.

یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می‎‏باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی‎های منحصر به فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی‎توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می‎شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته مدل های شخصیتی  که برای این شغل معرفی می‎شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

شخصیت های مناسب شغل خشکشویی

شخصیت های مناسب شغل خشکشویی

شخصیت های مناسب برای شغل خشکشویی بر اساس تست شخصیت شناسی MBTI :

عملگراهای ریز بین  ISFJ

این تیپ شخصیتی توجه زیادی به جزئیات داشته و با زندگی روزمره سروکار دارد.

انعطاف پذیر و سخاوت مند ISFP

این تیپ شخصیتی کار با استفاده از حواس پنجگانه خود در کار را دوست دارد. او به کارهای منعطف و بدور از ساختار و مقررات زیاد علاقه دارد.

پر انرژی هایی که ریسک پذیرند ESFP

این تیپ شخصیتی به جزئیات توجه داشته و دوست دارد به دیگران کمک کند. او همچنین حداکثر تلاش خود را برای رفع نیاز مشتری انجام می دهد. کارهای خدماتی یکی از حوزه های مورد علاقه این تیپ شخصیتی است .

میتونید برای مشخص شدن تیپ شخصیتی خودتون تست زیر رو انجام بدید. 

برای انجام این تست کلیک کنید.

افراد در شغل خشکشویی

افراد در شغل خشکشویی

۰/۵ (۰ نظر)
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
ماشین آلات لاندری (بررسی کامل و نحوه عملکرد هر یک)

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید