معایب پودر لباسشویی

12000 بازدید

۱۳۹۷-۰۷-۲۸

امروزه با وارد شدن مایع لباسشویی به عرصه رقابت مواد شوینده‎های البسه، این سوال برای همه پیش می‎آید که پودر لباسشویی استفاده کنند یا مایع لباسشویی؟ بنابراین ما در این مقاله به معایب پودر لباسشویی میپردازیم.

باید بگوییم که این دو، دو مقوله جداگانه هستند.

مزایا مایع لباسشویی در مقابل پودر لباسشویی

مایع لباسشویی دارای خاصیت شوینده ملایم بوده و برای لباس هایی که خیلی کثیف نیستند و البسه حساس توصیه می‎شود، مایع های شوینده فاقد مواد بلیچ (مواد سفید کننده) بوده و به بافت هیچگونه اسیبی وارد نمی‎کند.

در مصرف مایع لباسشویی شما مشکل انحلال در آب را ندارید. بلکه به راحتی مایع داخل آب حل شده و اضافات آن موجب سفیدک روی البسه نخواهد شد.

مایع های شوینده قابلیت چربی بری فوق العاده ای دارند. لذا البسه ای که آلوده به چربی بدن هست بهترین راه حل برای پاک شدن آن مایع‎های شوینده می‎باشد.

در مایع لباسشویی  به علت آنکه نرمی و لطافت لباس حفظ خواهد شد اطو کشی آن بسیار راحت می‎شود.

مایع لباسشویی دارای درب پیمانه ای بوده و از مصرف بیش از حد مواد شوینده جلوگیری می‎کند. همین امر موجب مصرف کمتر آب در آبکشی البسه خواهد شد.

در کل مایع برای الیاف حساس ضرری ندارد و به همین علت برای البسه ای که باید به صورت روزانه شسته شوند بسیار مناسب است.

مایع لباسشویی

مایع لباسشویی

و اما بررسی معایب پودر لباسشویی …

ابتدا باید بگوییم که پودرهای لباسشویی به این علت که از قدیمی ترین شوینده‎های البسه به شمار میروند تغییر افکار عمومی به سمت و سویی که این محصول را ترک کنند بسیار کار دشواریست و به زمان احتیاج دارد تا مصرف کننده مضرات پودر را بداند، تست کند و سپس ان را برای همیشه کنار بگذارد.

ابتدا آنکه پودر های لباسشویی حاوی مقدار زیادی سدیم بوده که نقش بسزایی در آسیب به الیاف پارچه دارند، همین امر موجب میشود که برای البسه مشکی  و حساس گزینه مناسبی نباشند.

پودرها بدلیل قدرت پاک کنندگی بالا و داشتن پربورات بعنوان سفید کننده، پس از استفاده های مکرر باعث کاهش دوام البسه، تداخل رنگ، تغییر شکل و حالت البسه ظریف و کشباف و نیز بور شدن رنگها بویژه البسه تیره و مشکی می گردند، لذا شستن البسه گران قیمت و ظریف و نیز لباسهایی که کار صنایع دستی روی آنها صورت گرفته است با پودر به هیچ وجه توصیه نمی شود.

پودرهای لباسشویی به صورت دانه‎ای هستند و برخی از آن ها در آب به خوبی حل نمی‎شوند حتی اگر قابلیت انحلال پودر خوب باشد ولی به میزان زیاد استفاده شود، باز هم آب به حالت اشباع  رسیده و پودر در آب حل نمی شود لذا پس از اتمام شست و شو، گرد و یا حتی لکه سفید رنگ روی لباس ها دیده می شود.

سولفات سدیم درون پودر در درازمدت به سیستم های فاضلاب آسیب می رساند.

پودر در مقایسه با مایعات حاوی مواد شیمیایی (فیلرهای درون آن) بیشتری است.

۱---->2---->3---->4---->5
[کل: ۴ میانگین: ۴.۵]
پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید
روش مصرف محصولات تخصصی کنکورد

پربازدیدترین‌ها

دیدگاه‌ها

خوشحال خواهیم شد که اولین دیدگاه را شما ارسال نمائید.

دیدگاه خود را ثبت نمایید.

برای دریافت آخرین خبرها و محصولات ما به کانال تلگرام ما بپیوندید